همه چیز درباره سریال رمضانی احضار؛ بازیگران، داستان و ...

همه چیز درباره سریال رمضانی احضار؛ بازیگران، داستان و ...

سریال رمضانی احضار دارای فضایی ماورایی است و به نقد عرفان‌های کاذب نیز می‌پردازد. این سریال در شب‌های رمضان هرشب ساعت ۲۲:۱۵ روانه آنتن شبکه یک می‌شود.
کد خبر: ۹۲۲۸۳
بازدید : ۲۳۷۲
۱۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۲
همه چیز درباره سریال رمضانی احضار
 
فرادید| با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان تلویزیون مشغول چیدن کنداکتور رمضان شده که در این میان سریال احضار یکی از انتخاب‌های اصلی مرکز سیما فیلم برای آنتن شبکه یک است. این سریال ابتدا با نام دعوت نحس مراحل تولید خود را آغاز کرد، اما پس از انجام ۸۰ درصد از مراحل تصویربرداری آن اسمش به احضار تغییر یافت.

به گزارش فرادید، تصویربرداری سریال احضار از آبان سال ۱۳۹۹ و در جنگل‌های شمال کشور کلید خورد و پس از مدتی عوامل ساخت این سریال همزمان مراحل فیلمبرداری و مراحل فنی احضار را در تهران ادامه دادند. احضار سریالی ماورایی است که علیرضا افخمی کارگردانی آن را برعهده دارد.

افخمی پیش از این سریال نیز کار‌های ماورایی دیگری، چون او یک فرشته بود، پنجمین خورشید و پنج کیلومتر تا بهشت را هم ساخته بود. طبق اعتقاد او ممکن است به کار‌های ماورایی هجمه وارد شود و این کارگردان نیز از قبل خود را برای نقد سریال جدیدش آماده کرده است.

سریال احضار به قلم علیرضا افخمی نگاشته شده، تهیه کنندگی این کار را نیز محمودرضا تخشید انجام داده و افسانه افخمی هم تدوین سریال را برعهده داشته است. این سریال در شب‌های رمضان هرشب ساعت ۲۲:۱۵ روانه آنتن شبکه یک می‌شود. بنابر گفته‌های برخی از منابع غیر رسمی، ممکن است سریال احضار ۳۰ قسمت داشته باشد.
 


داستان سریال احضار

سریال رمضانی احضار دارای فضایی ماورایی است و به نقد عرفان‌های کاذب نیز می‌پردازد. داستان کلی این سریال روایتگر ماجرای مسافرت مائده و زهره است که دختر عمه و دختر دایی یکدیگر هستند آن‌ها قصد دارند تا به همراه ۲ تن از دوستان نزدیک خود که سوسن و شکیبا نام دارند، برای یک سفر تفریحی به شمال کشور بروند. اگر چه به نظر می‌رسد که چهار نفر آن‌ها دوستان صمیمی هم هستند.

اما در میان این دوستان به ظاهر صمیمی، یکی از آن‌ها نسبت به مائده حسادت ورزیده و دل خوشی از او ندارد که این سفر بهانه‌ای می‌شود تا کینه‌ورزی‌های دوست مائده آشکار شود. پس از مدتی محسن خواستگار قبلی مائده به جمع آن‌ها می‌پیوندد که سبب رقم خوردن حوادثی می‌شود که سرنوشت مائده و زهره دستخوش تغییراتی قرار می‌گیرد.

کارگردان احضار در این سریال سعی داشته تا علاوه بر گفتن قصه اشاره‌هایی نیز به آن دنیا و ماورا داشته باشد. او گفته که «فکر می‌کنم مرکزیت تقریبا همه ادیان ابراهیمی بیش از هر چیزی انذار دادن انسان‌ها به وجود دنیای پس از مرگ است، به همین علت در این کار هم‌روی این قضیه تا حدی تأکید داشتم و فکر می‌کنم ازاین‌جهت دینی‌ترین رسالت کار‌های تصویری همین است که بیننده را به دنیای پس از مرگ و فضایی فراتر از این دنیا جلب کند و این کار نیز همین ویژگی را دارد.

علیرضا افخمی افزود: «به‌علاوه آن‌که مقداری سعی کرده‌ایم در کنار این موضوع به مسائل روز هم در کشاکش درام نگاهی داشته‌باشیم؛ مواردی مثل کرونا و مشکلات اجتماعی که شاهدش هستیم.»

او همچنین به هجمه‌هایی که قرار است به سریال احضار وارد شود اشاره کرده و گفته است که «بیش از آن‌که به کار‌های ماورائی هجمه وارد شود، طبق بازخورد‌هایی که ما از مردم گرفتیم، دلتنگی و اشتیاق بود که بازهم از این کار‌ها ساخته و پخش شود. آن هجمه‌ها هم به کار‌های ماورائی است و هم به دیگر آثار. درواقع این ژانر هم مثل هر کار دیگری هم موافق دارد و هم مخالف، ماهم خیلی از آن نمی‌ترسیم و فرار نمی‌کنیم، چون کارمان این است.»

کارگردان سریال احضار اعتقاد دارد که این سریال نسبت به کار‌های قبلی‌اش تفاوت‌هایی دارد و گرچه این کار هم همان فضای ماورائی را دارد و بحث‌های ماورائی دیگری مثل کار‌های قبلی درآن مطرح می‌شود، اما تفاوت‌های زیادی دارد و داستان با بقیه مجموعه‌هایی که داشته مثل ۵کیلومتر تا بهشت، اغما یا او یک فرشته بود متفاوت است.

او درباره این تفاوت‌ها می‌گوید که «مهم‌ترین خصوصیت و تمایز آن‌هم می‌تواند این باشد که داستان خیلی پیچیده و شخصیت‌های متعددی دارد، یعنی در کار‌های قبلی که از آن گفتم، داستان خیلی محدود و متمرکزی باشخصیت‌های محدودی داشت، اما در این مجموعه این جریان خیلی متفاوت است و از جهت تعداد شخصیت بین کار‌های من به‌خصوص ویژه است و همین هم‌ساخت و اجرا را خیلی سخت می‌کند.»

همه چیز درباره سریال رمضانی احضار
بازیگران و دیگر عوامل پشت صحنه سریال احضار

در مجموعه تلویزیونی احضار چهره‌های جدیدی حضور دارند که بنابر گفته‌های علیرضا افخمی برای این کار از ۸۰ نفر تست بازیگری گرفته است. از بازیگران حاضر در این سریال می‌توان به آرش مجیدی، رضا توکلی، نسرین نکیسا، مرتضی کاظمی، آدرینا صادقی، مینو آذرمگین، نازنین هاشمی، دینا هاشمی، میلاد میرزایی، افسانه چهره‌آزاد، علی دهکردی، خیام وقار کاشانی، درسا بختیار، غزال نظر و صالح میرزاآقایی اشاره کرد.

نویسنده و کارگردان: علیرضا افخمی، تهیه کننده:محمودرضا تخشید، مدیر تصویربرداری: علیرضا رنجبران، دستیار اول کارگردان: اکبر نصیری جوزانی، برنامه‌ریز: مهدی آقایی، طراح چهره‌پردازی: مجید اسکندری، طراح صحنه: محسن شریفی، طراح لباس: مژگان عیوضی، صدابردار: فرشید احمدی، تدوین: افسانه افخمی، منشی صحنه: آرزو نیکپور، مدیر تولید: فرهاد کی‌نژاد، جلوه‌های ویژه و اصلاح رنگ: امیر، ولی خانی، عکاس و پشت صحنه: پریسا افخمی، طراح بدلکاری: کیوان رضایی، مدیر تدارکات: اکبر مهری و جانشین تولید: پرویز کاظم‌لو تعدادی از دست اندرکاران حاضر در این سریال هستند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه