قیمت بیت کوین امروز ۱۴۰۰/۰۱/۱۷

قیمت بیت کوین امروز ۱۴۰۰/۰۱/۱۷

امروز ۱۷ فروردین ماه ۱۴۰۰، قیمت بیت کوین با افزایش ۱.۱۱ درصد به ۵۹,۴۱۱ دلار معادل ۱,۵۳۸,۶۸۲,۸۹۹ تومان رسید.
کد خبر: ۹۲۳۰۲
بازدید : ۳۹۳۰
۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۵:۵۲
 بیت کوین
 
فرادید| بیت کوین در مرز رسیدن به کانال ۶۰ هزاردلار قرار گرفته است. قیمت بیت کوین امروز ۱۷ فروردین ماه ۱۴۰۰ با رشد ۱.۱۱ درصد به ۵۹,۴۱۱ دلار معادل ۱,۵۳۸,۶۸۲,۸۹۹ تومان رسید.

بالاترین قیمت بیت کوین در تاریخ ۲۴ اسفند معادل ۶۱,۶۸۳.۸۶ دلار بوده که همینک %۳.۸۳ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد.

افزایش جذابیت سایر ارز‌های دیجیتالی برای معامله گران به ویژه پس از ناکامی بیتکوین در فتح کانال ۶۰ هزار دلاری باعث شده است تا در روز‌های اخیر و برای نخستین بار، سهم بیتکوین از کل بازار ارز‌های دیجیتالی به کمتر از دو سوم کاهش پیدا کند.
 
به عقیده تحلیلگران، ادامه کاهش سلطه بیت کوین بر بازار ارز‌های دیجیتالی ممکن است منجر به صعود سنگین دیگر ارز‌ها و ورود شرکت‌های بزرگ به صورت گسترده‌تر در بازار این رمزارز‌ها شود. از طرفی به گفته تحلیلگران بانک جی پی مورگان آمریکا، قیمت بیت کوین از نظر فنی برای مطابقت با کل سرمایه گذاری بخش خصوصی در طلا باید به ۱۳۰ هزار دلار افزایش یابد.

به گزارش فرادید؛ در مقاله‌ای که توسط بلومبرگ منتشر شد و این تحلیل را پوشش می‌داد، استراتژیست‌هایی از جمله نیکولاس پانیگیرتزوگلو از بانک جی پی مورگان نوشتند: نشانه‌های کم شدن نوسانات بیت کوین دلگرم کننده است... به نظر ما، عادی شدن نوسانات بیت کوین از اکنون احتمالاً به تقویت مجدد منافع نهاد‌ها کمک می‌کند.

دنی اسکات (Danny Scott)، مدیر عامل صرافی کوین‌کورنر اذعان داشته است که اگر بیت کوین به تقلید از گذشته، ثبت بازده میانگین ۵۰ درصدی خود را طی ده سال گذشته در این ماه تکرار کند، توانایی جهش تا ۸۱،۰۰۰ دلار را خواهد داشت. این امر شاید یکی از دلایلی باشد که ماینر‌ها به‌جای فروش دارایی‌ها در سطوح فعلی، موقعیت‌های خود را در بازار حفظ کرده‌اند.

همچنین شاخص دلار آمریکا (DXY) در حال ضعیف شدن است و این امر می‌تواند شتاب بیت کوین را در کوتاه مدت تقویت کند. دارایی‌های جایگزین مانند بیت کوین و طلا در برابر دلار قیمت گذاری می‌شوند. از این رو، هنگامی که DXY شروع به افت می‌کند، اغلب باعث افزایش بیت کوین در برابر دلار می‌شود.

با توجه به مقیاس بزرگ سرمایه گذاری در طلا، هرگونه خروج سرمایه گذاران از بازار طلا به عنوان ارز جایگزین به معنای روند صعودی قیمت بیت کوین در بلندمدت است. اگر روند نزولی دلار آمریکا ادامه یابد، احتمال ادامه روند صعودی بیت کوین در آوریل نیز وجود دارد.

از لحاظ تاریخی، آوریل در طول ده سال گذشته یک ماه قوی برای بیت کوین بوده است و از سال ۲۰۱۶ به مدت ۵ سال متوالی سود‌های مثبتی را ثبت کرده است.
 
قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال
برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین