آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۱/۱۷

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۱/۱۷

بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۱۷ فروردین ماه، ۱۷۴ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۹۲۳۴۱
بازدید : ۴۱۹۶
۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۹
کرونا در ایران
 
فرادید| امروز ۱۷ فروردین ماه ۱۴۰۰، متأسفاننه ۱۷۴ نفر از هم وطنانمان بر اثر بیماری کرونا جان باختند و به این ترتیب آمار فوتی‌های کرونا در مجموع به ۶۳ هزار و ۵۰۶ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از دیروز تا امروز ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۱۷ هزار و ۴۳۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۳۶۹ نفر از آن‌ها بستری شدند.

دکتر سیما سادات لاری افزود: بر این اساس مجموع بیماران کرونا در کشور به یک میلیون و ۹۶۳ هزار و ۳۹۴ نفر رسید. لاری گفت: خوشبختانه تا کنون یک میلیون و ۶۶۷ هزار و ۷۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

به گفته وی، چهار هزار و ۱۳۸ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. لاری گفت: همچنین تا کنون ۱۳ میلیون و ۲۵۶ هزار و ۸۲۰ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است.

به گزارش فرادید؛ لاری تاکید کرد: در حال حاضر ۸۸ شهرستان قرمز و ۱۳۹ شهرستان نارنجی هستند و بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت «از» و «به» شهر‌های با وضعیت قرمز و نارنجی ممنوع است. به گفته وی، همچنین ۱۹۸ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۳ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۴۶۹ هزار و ۵۳۰ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۱۳۲ میلیون و ۴۱۲ هزار و ۹۶۴ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۷ هزار و ۲۷۱ نفری در یک روز به تعداد ۲ میلیون و ۸۷۳ هزار و ۶۶۰ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۱۰۶ میلیون و ۶۹۶ هزار و ۴۱۰ نفر رسیده است. آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است:

۱. آمریکا ۵۶۹ هزار و ۱۹۷ نفر (۴۱۵ نفر)

۲. برزیل ۳۳۳ هزار و ۱۵۳ نفر (هزار و ۶۲۳ نفر)

۳. مکزیک ۲۰۴ هزار و ۳۹۹ نفر (۲۵۲ نفر)

۴. هند ۱۶۵ هزار و ۵۷۷ نفر (۴۴۵ نفر)

۵. بریتانیا ۱۲۶ هزار و ۸۶۲ نفر (۲۶ نفر)

۶. ایتالیا ۱۱۱ هزار و ۳۲۶ نفر (۲۹۶ نفر)

۷. روسیه ۱۰۰ هزار و ۷۱۷ نفر (۳۴۳ نفر)

۸. فرانسه ۹۶ هزار و ۸۷۵ نفر (۱۹۷ نفر)

۹. آلمان ۷۷ هزار و ۶۳۰ نفر (۷۳ نفر)

۱۰. اسپانیا ۷۵ هزار و ۷۸۳ نفر (۴۲ نفر)
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین