قیمت بیت کوین امروز، ۱۴۰۰/۰۱/۱۸

امروز ۱۸ فروردین ماه ۱۴۰۰، قیمت بیت کوین با ثبت کاهش ۱.۲۷ درصدی به ۵۸,۰۶۳ دلار کهعادل ۱,۵۰۱,۰۴۲,۰۹۱ تومان سید.
کد خبر: ۹۲۳۵۶
بازدید : ۳۶۴۶
۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۵:۴۶
بیت کوین
 
فرادید| بیت کوین ریزش کرد. قیمت بیت کوین امروز ۱۸ فروردین ماه ۱۴۰۰ با افت ۱.۲۷ درصد به ۵۸,۰۶۳ دلار معادل ۱,۵۰۱,۰۴۲,۰۹۱ تومان رسید.

بیت کوین با نماد اختصاری BTC شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۱.۰۸ تریلیون دلار، در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم ۵۳.۴۷ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد و حجم مبادلات روزانه آن ۶۵.۷ میلیارد دلار است.

بالاترین قیمت بیت کوین در تاریخ ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ معادل ۶۱,۶۸۳.۸۶ دلار بوده که همینک %۶.۱۰ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد.

به گزارش فرادید؛ اگر بیت کوین نتواند از سطوح ۵۹۰۰۰ و ۵۹۵۰۰ دلار بالاتر برود، احتمالاً یک روند اصلاح نزولی آغاز می‌شود. اولین حمایت مهم در این روند نزولی نزدیک به سطح ۵۸۵۰۰ دلار خواهد بود.

حمایت اصلی بعدی نیز نزدیک به سطح ۵۸۲۵۰ دلار (منطقه شکست اخیر) قرار می‌گیرد که به سطح اصلاحی موج صعودی ۵۶۸۱۰ دلار به ۵۹۴۶۷ دلار نزدیک است. هرگونه کاهش بیشتر ممکن است در روز‌های آینده قیمت را به سمت منطقه حمایتی ۵۷۵۰۰ دلار سوق دهد.

با این نوسانات قیمتی، اما اطلاعات پلت‌فرم‌های «بلاک فولیو» و «کوین گیکو» نشان می‌دهد ارزش بازار ارز‌های مجازی در روز دوشنبه به بالاترین رقم دوتریلیون دلار رسیده بود. ارزش بازار ارز‌های دیجیتال تقریباً معادل شرکت اپل شده است. گفتنی است غول نفتی آرامکو متعلق به عربستان سعودی اولین شرکت جهان از نظر ارزش بازار است و اپل دومین شرکت در این فهرست محسوب می‌شود.

ارزش بازار ارز‌های دیجیتال در تاریخ ۷ ژانویه (۱۸ دی ۹۹) برای اولین بار از یک تریلیون دلار گذشت. در آن زمان قیمت بیت کوین حدوداً ۳۳٬۰۰۰ دلار بود. در واقع کمتر از سه ماه طول کشید تا ارزش بازار ارز‌های دیجیتال به دو تریلیون دلار برسد.

افزایش ارزش ارز‌های مجازی طی چند ماه گذشته تقاضا از سوی سرمایه‌گذاران سازمانی و شخصی را بالا برده است.

همچنین در اتفاقی بزرگ برای بازار ارز‌های دیجیتالی قرار است سهام صرافی کوین بیس که یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های دیجیتالی جهان است در بازار بورس نیویورک عرضه اولیه شود. این نخستین عرضه بزرگ بورسی مربوط به ارز‌های دیجیتالی در بورس آمریکا است و کمیسیون بورس واوراق بهادار امریکا پس از مدت‌ها کشمکش با این کار موافقت کرد.

بانک جی پی مورگان با انتشار گزارشی با اشاره به افزایش روزافزون سرمایه ورودی به بازار ارز‌های دیجیتالی پیش بینی کرد در صورت کاهش نوسانات شدید قیمتی، بیتکوین به زودی بتواند به رقم ۱۳۰ هزار دلار برسد. این بانک نوسانات بالای بازار ارز‌های دیجیتالی را بزرگ‌ترین مانع بر سر ورود نهاد‌های بزرگ به این بازار‌ها دانسته است.

تحلیلگران می‌گویند تا زمانی که بیت‌کوین بالاتر از ۵۳ هزار دلار باشد، می‌تواند ارزش بازار یک‌تریلیون دلاری خود را حفظ کند. این واقعیت که بیت‌کوین توانسته است ارزش بازار یک‌تریلیون دلاری خود را طی یک هفته حفظ کند نشان از اعتماد به این ارز مجازی و به کل سرمایه‌های مجازی است.
 
قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال
برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین