هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۱/۱۸

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۱/۱۸

به گزارش سازمان هواشناسی ایران، امروز ۱۸ فروردین ماه آسمان اکثر مناطق کشور صاف و جوی پایدار حاکم است.
کد خبر: ۹۲۳۶۵
بازدید : ۴۱۱۴
۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۶
فرادید| بر اساس آخرین خروجی مدل‌های هواشناسی ایران، امروز ۱۸ فروردین ماه ۱۴۰۰، در غالب مناطق کشور آسمانی صاف و جوی پایداری حاکم است.

پنجشنبه برای برخی از مناطق شمال غرب، غرب، جنوب غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی افزایش ابر، بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی می‌شود.

جمعه و شنبه برای برخی از مناطق شمال غرب، سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، شمال شرق، غرب، مرکز، جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی رشد ابر، بارش پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی رخ خواهد داد.

به گزارش فرادید به نقل از سازمان هواشناسی ایران، یکشنبه همین شرایط علاوه بر مناطق ذکر شده در برخی نقاط شرق و جنوب شرق پیش بینی می‌شود.

دوشنبه در برخی مناطق شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی، شمال شرق، شرق و جنوب شرق بارش پراکنده و وزش باد رخ خواهد داد.

شایان ذکر است امروز در سواحل دریای خزر، کاهش دمابین ۵ تا ۷ درجه خواهد بود و در روز‌های پنجشنبه و جمعه در استان‌های ساحلی دریی خزر افزایش دما بین ۶ تا ۱۰ درجه انتظار می‌رود و در سایر مناطق کشور طی همین مدت روند افزایش نسبی دما رخ می‌دهد. همچنین شنبه با افزایش سرعت باد در نوار غربی کشور احتمال خیزش گرد و خاک دور از انتظار نمی‌باشد.

تا اواخر وقت امروز دریای خزر مواج است. همچنین از اواخر وقت جمعه تا اوایل صبح یکشنبه بخش‌های شمالی خلیج فارس مواج می‌باشد.
 
وضعیت آب و هوای ایران
برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین