آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۱/۱۸

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۱/۱۸

امروز ۱۸ فروردین ماه ۱۴۰۰، بر اثر کرونا ۱۹۳ نفر از هم وطنانمان جان باختند و آمار فوتی‌های کرونا در ایران به ۶۳ هزار و ۶۹۹ نفر رسید.
کد خبر: ۹۲۳۹۲
بازدید : ۳۷۱۵
۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۲
بیمار بدحال کرونایی
 
فرادید| بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۱۸ فروردین ماه ۱۴۰۰ طبق گزارش وزارت بهداشت ۱۹۳ نفر اعلام شد که بر این اساس تعداد جانباختگان در مجموع به ۶۳ هزار و ۶۹۹ نفر رسید.

دکتر سیماسادات لاری، گفت: از دیروز تا امروز وبر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۲۰ هزار و ۹۵۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۳۱۹ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گفته وی، مجموع بیماران کرونا در کشور به یک میلیون و ۹۸۴ هزار و ۳۴۸ نفر رسید. لاری تاکید کرد: خوشبختانه تا کنون یک میلیون و ۶۷۵ هزار و ۸۹۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

به گزارش فرادید و به گفته دکتر لاری، چهار هزار و ۱۷۷ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تا کنون ۱۳ میلیون و ۳۳۱ هزار و ۲۲۹ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است.

وی افزود: در حال حاضر ۲۵۷ شهرستان قرمز و ۱۲۹ شهرستان نارنجی هستند و بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت «از» و «به» شهر‌های با وضعیت قرمز و نارنجی ممنوع است. لاری در خاتمه تاکید کرد: همچنین ۵۱ شهرستان در وضعیت زرد و فقط ۱۱ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلا به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۵۷۶ هزار و ۶۴۶ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۱۳۳ میلیون و ۲۶ هزار و ۳۳۴ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۱۱ هزار و ۸۰۲ نفری در یک روز به تعداد ۲ میلیون و ۸۸۶ هزار و ۶۹ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۱۰۷ میلیون و ۲۶۶ هزار و ۴۲۳ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۵۷۰ هزار و ۲۶۰ نفر (۹۰۶ نفر)

۲. برزیل ۳۳۷ هزار و ۳۶۴ نفر (۴ هزار و ۲۱۱ نفر)

۳. مکزیک ۲۰۴ هزار و ۳۹۹ نفر (۲۵۲ نفر)

۴. هند ۱۶۶ هزار و ۲۰۸ نفر (۶۳۱ نفر)

۵. بریتانیا ۱۲۶ هزار و ۸۸۲ نفر (۲۰ نفر)

۶. ایتالیا ۱۱۱ هزار و ۷۴۷ نفر (۴۲۱ نفر)

۷. روسیه ۱۰۱ هزار و ۱۰۶ نفر (۳۸۹ نفر)

۸. فرانسه ۹۷ هزار و ۲۷۳ نفر (۳۹۸ نفر)

۹. آلمان ۷۷ هزار و ۸۶۲ نفر (۲۳۲ نفر)

۱۰. اسپانیا ۷۵ هزار و ۹۱۱ نفر (۱۲۸ نفر)
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین