آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۱/۲۵

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۱/۲۵

بر اساس آمار، فوتی کرونا امروز ۲۵ فروردین ماه طی ۲۴ ساعت گذشته به ۳۰۴ نفر رسید.
کد خبر: ۹۲۶۶۵
بازدید : ۵۰۴۹
۲۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۳
بیمار بدحال کرونایی
 
فرادید| امروز ۲۵ فروردین ماه ۱۴۰۰، متأسفانه ۳۰۴ نفر از هموطنانمان بر اثر ابتلا به بیماری کرونا جان باختند و آمار فوتی‌های کرونا در ایران به ۶۵ هزار و ۳۵۹ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۲۵ هزار و ۵۸۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که سه هزار و ۹۸ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به این ترتیب مجموع بیماران کرونا در کشور به دو میلیون و ۱۴۳ هزار و ۷۹۴ نفر رسید. خوشبختانه تا کنون یک میلیون و ۷۳۹ هزار و ۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند. بنابر اعلام وزارت بهداشت، چهار هزار و ۵۳۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

به گزارش فرادید؛ همچنین تا کنون ۱۳ میلیون و ۹۶۴ هزار و ۵۷۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. بنابر اعلام وزارت بهداشت، در حال حاضر ۲۹۵ شهرستان قرمز و ۹۹ شهرستان نارنجی هستند و بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت «از» و «به» شهر‌های با وضعیت قرمز و نارنجی ممنوع است.

همچنین ۴۵ شهرستان در وضعیت زرد و فقط ۹ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در پایان اعلام کرد: تا کنون ۳۶۱ هزار و ۹۵۱ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۰۰ هزار و ۶۹۱ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۴۶۲ هزار و ۶۴۲ دُز رسید.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۷۳۵ هزار و ۴۸۶ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۱۳۸ میلیون و ۲۴ هزار و ۱۴۸ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۱۲ هزار و ۸۴۸ نفری در یک روز به تعداد ۲ میلیون و ۹۷۲ هزار و ۳۹ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۱۱۰ میلیون و ۵۹ هزار و ۷۵۷ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۵۷۷ هزار و ۱۷۹ نفر (۸۱۹ نفر)

۲. برزیل ۳۵۸ هزار و ۷۱۸ نفر (۳ هزار و ۶۸۷ نفر)

۳. مکزیک ۲۱۰ هزار و ۲۹۴ نفر (۵۹۲ نفر)

۴. هند ۱۷۲ هزار و ۱۱۵ نفر (هزار و ۲۶ نفر)

۵. بریتانیا ۱۲۷ هزار و ۱۲۳ نفر (۲۳ نفر)

۶. ایتالیا ۱۱۵ هزار و ۸۸ نفر (۴۷۶ نفر)

۷. روسیه ۱۰۳ هزار و ۶۰۱ نفر (۳۳۸ نفر)

۸. فرانسه ۹۹ هزار و ۴۸۰ نفر (۳۴۵ نفر)

۹. آلمان ۷۹ هزار و ۴۰۸ نفر (۲۹۸ نفر)

۱۰. اسپانیا ۷۶ هزار و ۶۲۵ نفر (۱۰۰ نفر)
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین