اخبار حوادث روز، ۱۴۰۰/۰۱/۲۸

اخبار حوادث روز، ۱۴۰۰/۰۱/۲۸

انفجار کوره شمش فولادی که موجب مصدوم شدن ۹ نفر از کارگران شیفت در مجتمع فولاد شمش ایساتیس شد سرخط اخبار حوادث روز ۲۸ فروردین ماه ۱۴۰۰ بود.
کد خبر: ۹۲۷۳۴
بازدید : ۸۷۶۴
۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۸
فرادید| انفجار در کارخانه فولاد یزد تیتر اصلی اخبار حوادث روز ۲۸ فروردین ماه ۱۴۰۰ بود. حادثه انفجار کوره در شهرک فولاد در کارخانه فولاد ایساتیس یزد رخ داد که بر اثر آن ۹ کارگر مصدوم شدند. انفجار کوره شمش فولادی موجب مصدوم شدن ۹ نفر از کارگران شیفت در مجتمع فولاد شمش ایساتیس شد که خوشبختانه پنج نفر از کارگران به صورت سرپایی درمان شدند.

همچنین با اعزام دو کد امدادی اورژانس به محل حادثه و استفاده از یک کد امدادی موجود در مجتمع، مصدومان حادثه به بیمارستان منتقل شدند.

گفته می‌شود پیش از رسیدن خودرو‌های امدادی نیز یک مصدوم با خودروی سواری به بیمارستان منتقل شده است که در حال حاضر مصدومان این حادثه در بیمارستان سوانح و سوختگی شهدای محراب یزد تحت درمان قرار دارند...

۱۷ ضربه قمه به خواهر برای طلاق

روزنامه شرق در بخش خبری حوادث روز نوشت: مردی که متهم است به خاطر مطلقه‌بودن خواهرش او را با ضربات متعدد چاقو تا پای مرگ کشاند، در دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه رفت.

این پرونده پنج سال قبل با شکایت دو دختر به مأموران پلیس ارجاع داده شد. خواهر کوچک‌تر که روناک نام دارد به مأموران گفت دو برادرش خانه آن‌ها را پیدا کردند و با ورود به خا‌نه و واردکردن ضربات متعدد چاقو خواهرش را در آستانه مرگ قرار دادند.

درحالی‌که نازنین خواهر بزرگ‌تر در بیمارستان با مرگ دست‌وپنجه نرم می‌کرد، تحقیقات برای بازداشت دو برادر آغاز شد؛ اما تلاش‌ها راه به جایی نبرد. این در حالی بود که بعد از روز‌ها بیهوشی، نازنین به طور معجزه‌آسایی از مرگ نجات پیدا کرد و به هوش آمد...

سرقت از پیرمرد به قتل منجر شد

روزنامه ایران گزارشیی مفصل از قتل پیرمرد تنها به دست ۴ سارق منتشر کرد: وسوسه سرقت پول‌های مرد ۷۰ ساله از سوی چهار دختر و پسر جوان باعث شد تا آن‌ها نقشه گروگانگیری پیرمرد را طراحی و اجرا کنند، اما مرگ ناگهانی وی پرونده‌ای جنایی را رقم زد.

دوم بهمن سال گذشته پسر جوانی به پلیس رفت و از ناپدید شدن پدرش خبر داد و گفت: پدر ۷۰ ساله‌ام به تنهایی در خانه‌اش واقع در گیشا زندگی می‌کند.

از دیروز هر چه با او تماس گرفتم جواب نداد نگران شدم و به خانه‌اش رفتم، اما نه تنها از پدرم خبری نبود بلکه با خانه به‌هم ریخته او مواجه شدم. معلوم بود که از خانه سرقت شده است و این مسأله مرا بیشتر نگران کرد و احتمال می‌دهم که برای پدرم اتفاقی رخ داده باشد...

راننده‌ای که به زنان مسافر تجاوز می‌کرد

در اخبار حوادث روزنامه خراسان آمده است: جوان ۳۰ ساله‌ای که با استفاده از یک دستگاه پراید شیشه دودی، زنان مسافر را در اطراف صدمتری مشهد مورد آزار و اذیت‌های وحشیانه قرار می‌داد، درحالی با تلاش گسترده کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی به دام افتاد که در همان ساعات اولیه دستگیری سه تن از زنان قربانی، او را شناسایی کردند...
 
در گزارشی دیگر روزنامه شرق از دستگیری سارقان سریالی خبر داد و نوشت: اعضای باند چهارنفره سارقان مغازه و اماکن مسکونی، بعد از دستگیری به هفت فقره سرقت اعتراف کردند.

پرونده‌هایی از کلانتری‌های ۱۵۶ افسریه و ۱۵۷ مسعودیه برای شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران ارجاع داده شد و تیم مبارزه با سرقت اماکن و مغازه بررسی موضوع را به صورت ویژه در دستور کار قرار دادند.

کارآگاهان در تحقیقات پلیسی موفق شدند دو نفر از سارقان منزل را که یک دستگاه دوچرخه از پارکینگ ساختمانی سرقت کرده بودند، شناسایی و دستگیر کنند.

سپس از مخفیگاه متهمان یک دستگاه دوچرخه و ابزارآلات ارتکاب جرم کشف شد و متهمان برای کشف سایر جرائم احتمالی و تحقیقات تکمیلی به پایگاه ششم پلیس آگاهی منتقل شدند.

متهمان در حالی تحت بازجویی قرار گرفتند که چند پرونده سرقت از خانه‌ها و مغازه‌ها روی میز مأموران بود و احتمال داشت این افراد در این دزدی‌ها نقش داشته باشند. متهمان در بازجویی‌ها به سرقت از منازل و مغازه‌ها با همکاری دو نفر از همدستان دیگرشان اعتراف و مشخصات آن‌ها را اعلام کردند.

پس از آن پلیس تحقیقات را پی گرفت و هر دو متهم در عملیات مستقل دیگری دستگیر شدند و در بازرسی از مخفیگاهشان تعدادی اموال سرقتی از مغازه‌ها و خانه‌ها و همچنین یک دستگاه موتورسیکلت مسروقه پالس کشف شد.

در ادامه اعضای این گروه که سه مرد و یک زن هستند تحت بازجویی‌های تخصصی قرار گرفتند و تاکنون به هفت فقره سرقت از مغازه‌های میوه‌فروشی، خیاطی، قصابی، سوپرمارکت، سیگار و تنباکوفروشی در محدوده افسریه و مسعودیه اعتراف کرده‌اند. همچنین با شناسایی محل‌های سرقت، مال‌باختگان شناسایی و اموال کشف‌شده طی صورت‌جلسه به آنان تحویل داده شده است.

سرهنگ کارآگاه علی کنجوریان، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران، با تأیید این خبر خاطرنشان کرد: با تکمیل تحقیقات پلیسی هر چهار متهم به دادسرا معرفی و با قرار‌های مناسب روانه زندان شدند.

همچنین نزاع بین رانندگان منجر به قتل شد. درگیری چند راننده تاکسی بر سر سوار کردن مسافر در جنوب تهران با مرگ یکی از آن‌ها پایان یافت.

ساعت ۶:۱۰ دقیقه عصر سه‌شنبه ۲۴ فروردین مأموران کلانتری ۲۰۸ ترمینال جنوب در تماس با بازپرس کشیک قتل پایتخت از مرگ مشکوک مرد میانسالی خبر دادند. به دنبال اعلام این خبر تحقیقات به دستور بازپرس حبیب‌الله صادقی آغاز شد.

در بررسی‌های اولیه مشخص شد مرد ۶۲ ساله‌ای به نام حجت که از راننده‌های بازنشسته خط مسافربری ترمینال جنوب بود، اما همچنان مسافرکشی می‌کرد جان باخته است.

مأموران در محل حادثه به تحقیق از شاهدان پرداختند که مشخص شد روز حادثه حجت برای مسافر سوار کردن وارد خط می‌شود و قصد داشته که بدون نوبت مسافر سوار کند که با اعتراض راننده‌های دیگر رو به رو و با آن‌ها درگیر می‌شود؛ در این میان مردی۳۷ ساله با دست ضربه‌ای به قفسه سینه حجت زده و او ناگهان حالش وخیم می‌شود.

مرد میانسال بلافاصله از سوی اورژانس به بیمارستان منتقل می‌شود، اما قبل از رسیدن به بیمارستان فوت می‌کند.

بازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی پایتخت دستور بازداشت افرادی که در این درگیری حضور داشتند و همچنین تحقیق از شاهدان و بازبینی دوربین‌های مداربسته را صادر کرد. همچنین جسد به پزشکی قانونی منتقل شد تا علت اصلی مرگ مشخص شود.
برچسب ها: حوادث روز
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین