قتل به خاطر یک شوخی

قتل به خاطر یک شوخی

یک دفعه یکی از کارگر‌ها به شوخی آب ریخت روی گوشی‌ام که من اعتراض کردم. همین اعتراض باعث دعوا شد و یکی از آن‌ها با چوب به سرم زد. در این درگیری چاقو را از دست یکی از آن‌ها گرفته و ناخواسته به مقتول زدم. بعد از جنایت هم فرار کردم.
کد خبر: ۹۲۸۲۰
بازدید : ۹۰۸۶
۳۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۰
متهم به قتل
 

پسر جوانی که به خاطر یک شوخی بچگانه مرتکب قتل و به قصاص محکوم شده بود پس از ۶ سال به خاطر رضای خدا و ماه مبارک رمضان از سوی اولیای دم بخشیده شد.

رسیدگی به این پرونده از پنجم آبان سال ۹۴ با گزارش درگیری خونین در ساختمان نیمه کاره‌ای در قنات کوثر به مأموران کلانتری ١٢٦ تهرانپارس آغاز شد. با حضور مأموران آن‌ها با جسد پسر ۱۸ ساله‌ای مواجه شدند که با ضربه چاقو به قتل رسیده بود.

عامل جنایت که پسری ۲۱ ساله بود از محل متواری شده بود، اما شاهدان ماجرا که کارگران ساختمانی بودند عنوان کردند: روز حادثه در حال آب دادن به دیوار‌های سیمانی بودیم که شوخی شوخی به روی هم آب پاشیدیم.
 
یکی از ما اعتراض کرد و همین اعتراض باعث دعوا شد. قاتل اصلاً در جمع ما نبود او به‌عنوان میانجی وارد ماجرا شد تا به دعوا خاتمه دهد. اما نمی‌دانم چه شد که او هم وارد دعوا شد و درنهایت با چاقو به حکیم ضربه‌ای زد و متواری شد.

سه ماه فرار

با مشخص شدن هویت عامل جنایت تحقیقات برای دستگیری او ادامه یافت. اما متهم به‌نام بهزاد از محل متواری شده و تهران را ترک کرده بود. بررسی‌ها برای دستگیری او ادامه داشت تا اینکه مأموران دریافتند متهم به سیستان و بلوچستان متواری شده و در یک مغازه سوپرمارکتی به‌عنوان کارگر مشغول به کار شده است.
 
با شناسایی مخفیگاه متهم و پس از هماهنگی‌های قضایی، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با اخذ نیابت قضایی راهی سیستان و بلوچستان شده و متهم را دستگیر کردند.

اعتراف به جنایت

وی پس از انتقال به پلیس آگاهی تهران گفت: حدود ۱۰ روز قبل از جنایت از شهرستان محل زندگی‌ام برای کار به تهران آمدم و در ساختمانی مشغول به کار شدم. روز حادثه کارگر‌ها مشغول آب بازی بودند، اما یک دفعه بین آن‌ها درگیری لفظی پیش آمد و من برای وساطت جلو رفتم.
 
یک دفعه یکی از کارگر‌ها به شوخی آب ریخت روی گوشی‌ام که من اعتراض کردم. همین اعتراض باعث دعوا شد و یکی از آن‌ها با چوب به سرم زد. در این درگیری چاقو را از دست یکی از آن‌ها گرفته و ناخواسته به مقتول زدم. بعد از جنایت هم فرار کردم.

قضات شعبه ۴ دادگاه کیفری استان تهران به درخواست اولیای دم و باتوجه به اعتراف متهم، پسر جوان را به قصاص محکوم کردند.

با تأیید این حکم در دیوانعالی کشور، پرونده این جنایت برای اجرا به شعبه دوم اجرای احکام دادسرای امور جنایی پایتخت ارجاع شد. اما با تلاش محمد شهریاری، سرپرست دادسرای امور جنایی پایتخت و قاضی حمیدرضا کیاستی، دادیار شعبه دوم اجرای احکام دادسرای جنایی، اولیای دم به خاطر رضای خدا و ماه مبارک رمضان از قصاص قاتل پسرشان گذشت کردند.

با ادعا‌های این پسر، صبح دیروز کیفرخواست این پرونده نیز صادر شد و قرار است به‌زودی متهم از جنبه عمومی جرم در مقابل قضات جنایی بایستد.
 
منبع: روزنامه ایران
برچسب ها: قتل شوخی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین