ریزش بازار ارز دیجیتال؛ افت رمز ارزها ادامه دارد؟

ریزش بازار ارز دیجیتال؛ افت رمز ارزها ادامه دارد؟

بررسی بازار ارز دیجیتال یک روز پس از ریزش بزرگ نشان می‌دهد که ۱۰ درصد از افت روز قبل جبران شده است. در حال حاضر ارزش بازار رمز ارز‌ها از یک تریلیون و ۹۰۰ میلیارد دلار به ۲ تریلیون و ۱۰۶ میلیارد دلار تا لحظه نگارش این گزارش رسیده است. همچنین بیت کوین از کانال ۵۲ هزار دلار به ۵۷ هزار دلار رسیده است که نشان از بهبود وضعیت بازار دارد.
کد خبر: ۹۲۸۴۶
بازدید : ۴۶۸۷
۳۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۹
 بازار ارز دیجیتال
فرادید| بازار ارز دیجیتال در طول یک روز اخیر ریزش ۱۵ درصدی را تجربه کرد. افتی که در پی انتشار برخی اخبار غیر رسمی و حوادث رخ داد. در این رابطه روز گذشته بیت کوین پس از انتشار برخی اخبار تهدید آمیز غیر رسمی از کانال ۶۱ هزار دلار تا کانال ۵۲ هزار واحد سقوط کرد و در پی آن بازار ارز دیجیتال نیز با افت شدید مواجه شد.

به گزارش فرادید؛ پس از ریزش ۹ هزار دلاری قیمت بیت کوین، بازار ارز دیجیتال هم با افت ۳۲۰ میلیارد دلاری روبرو شد. این اتفاق پس از آن رخ داد که یک حساب کاربری مجهول در توئیتر با انتشار خبری غیر رسمی و تایید نشده مدعی شد که وزارت خزانه‌داری آمریکا قصد دارد چندین مؤسسه مالی را به‌اتهام پولشویی با استفاده از ارز‌های دیجیتال محاکمه کند.

همزمان با این ادعا، رسانه‌ها خبر دادند که قدرت پردازش شبکه بیت کوین به دنبال قطعی گسترده برق در استان شین‌جیانگ واقع در شمال غرب چین حدود ۵۰ درصد سقوط کرده است. گفته می‌شود دو استان شین‌جیانگ و سیچوآن بیش از ۵۰ درصد از قدرت پردازش شبکه بیت کوین را در اختیار دارند.

البته پیش از این دو سیگنال منفی، ترکیه روز جمعه اعلام کرد که استفاده از ارز‌های دیجیتال به‌عنوان یک روش پرداخت در این کشور ممنوع خواهد بود. به دنبال این خبر ارزش بیت کوین ۳ هزار دلار ریخت.

دراین میان، اما برخی از فعالان بازار ارز‌های دیجیتال نیز معتقدند که چرخش سرمایه‌ها به سوی بازار طلا علت ریزش رمزارز‌ها بوده است.

گروهی از کارشناسان بازار‌های مالی هم گفته اند که ریزش‌های سنگین در بازار کریپتوکارنسی در روز‌های شنبه و یکشنبه و نبود آمریکایی‌ها در بازار رخ می‌دهد.

 رمز ارزها ریزش بازار ارز دیجیتال ادامه می‌یابد؟

بررسی بازار ارز دیجیتال یک روز پس از ریزش بزرگ نشان می‌دهد که ۱۰ درصد از افت روز قبل جبران شده است. در حال حاضر ارزش بازار رمز ارز‌ها از یک تریلیون و ۹۰۰ میلیارد دلار به ۲ تریلیون و ۱۰۶ میلیارد دلار تا لحظه نگارش این گزارش رسیده است. همچنین بیت کوین از کانال ۵۲ هزار دلار به ۵۷ هزار دلار رسیده است که نشان از بهبود وضعیت بازار دارد.

با این حال بخشی از فعالان بازار رمزارز‌ها نگرانند که رشد امروز موقتی باشد و بیت کوین به کانال‌های پایین‌تر از ۵۲ هزار دلار سقوط کند.

در این میان بخشی از کارشناسان بازار‌های مالی معتقدند که بازار یک روند صعودی تا محدوده قبلی خود داشته باشد و بعد دوباره اصلاح کند.  

در طرف مقابل برخی از فعالان بازار رمز ارز‌ها هم گفته اند که ریزش کنونی به دلیل ترس رخ داده و بازار احتمالا به روند صعودی پیشین خود برمی گردد. این دسته می‌گویند بعد از روند نزولی بیت‌کوین بازار دچار ترس شد و هیجان به روند نزولی دامن زد و احتمالا همین موضوع باعث ریزش خارج از انتظار شد. اما روند نزولی برگشت و بسیاری از ارز‌ها بخشی از نزول را جبران کردند.

برخی از کارشناسان بازار رمز ارز‌ها هم می‌گویند که اصلی‌ترین علت کاهش قیمت اخیر، ترس از قانون‌گذاری‌های آینده این حوزه است. به اعتقاد آن‌ها در تمام سقوط‌های بزرگ بازار، همیشه پای قانون‌گذاری‌ها و تهدیدات دولت‌ها در میان بوده است.

این دسته در مورد روند پیش روی بیت کوین و سرنوشت گفته‌اند که بیت کوین در حال حاضر در کف یا نزدیکی‌های کف قیمتی خود قرار دارد و یک حمایت ویژه در سطوح پایین‌تر خواهد داشت. در این صورت ریزش جدی در بازار رمزارز‌ها رخ نخواهد داد.  
سود ارز دیجیتال

شرط بازار برای نجات از سقوط

تحلیلگران سایت مشهور کوین دسک معتقدند که سقوط قیمت اخیر هرچند یک اصلاح نسبتاً طبیعی در بازار‌های صعودی به حساب می‌آید، اما تثبیت قیمت زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه می‌تواند باعث تداول روند نزولی شود.

در گزارش این سایت آمده است: بیت کوین در حال حاضر در محدوده ۵۶.۷۰۰ دلاری معامله می‌شود. این ارز دیجیتال روز گذشته و در طول ساعات کاری بازار‌های آسیایی با سقوطی ۸.۰۰۰ دلاری، تا ۵۲.۱۴۸ دلار سقوط کرد. این در حالی است که میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در محدوده ۵۶.۲۸۳ دلار قرار دارد.

کتی استاکتون، تحلیل‌گر و از مدیران ارشد فیرلند استراتژیز در این باره به کوین دسک گفته است: بسته‌شدن کندل‌های روزانه پیاپی در پایین‌تر از این میانگین متحرک، ممکن است راه را برای سقوط به حمایت پایین‌تر در نزدیکی ۴۲.۰۰۰ دلار هموار کند.

براساس گزارش کوین دسک، میانگین‌های متحرک ۵۰، ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه، از جمله پراهمیت‌ترین میانگین‌های متحرکی هستند که معامله‌گران در تحلیل‌های خود استفاده می‌کنند. افت قیمت به زیر این میانگین‌های متحرک ساده، بازار را به‌سمت فروش بیشتر و به‌تبع آن، سقوط بیشتر هدایت می‌کند.

استاکتون در این گزارش پیش بینی کرده است که اگر قیمت بیت کوین زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه هم بماند، باز هم احتمال شکستن ۶۹،۰۰۰ دلار وجود دارد.

با این حال وضعیت کنونی بازار ارز دیجیتال به روند قیمتی بیت کوین در روز‌های پیش رو بستگی دارد. چنانچه بیت کوین زیر متحرک ساده ۵۰ روزه بماند، احتمال سقوط در بازار رمز ارز‌ها کاهش می‌یابد و مسیر صعود دوباره هموار می‌شود.  
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین