برادرکشی به‌خاطر ارثیه پدری

برادرکشی به‌خاطر ارثیه پدری

شب حادثه در فرصتی مناسب به خانه رفتم و بعد از کشتن او فرار کردم، اما اصلا متوجه دوربین نشدم و فکر نمی‌کردم به این زودی شناسایی و دستگیر شوم.
کد خبر: ۹۲۹۰۶
بازدید : ۹۴۹۰
۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۰

متهم به قتل

مردی که با برادرش بر سر ارثیه پدری اختلاف داشت، در نهایت او را به قتل رساند. کارآگاهان پلیس آگاهی استان فارس وقتی از قتل مردی در خانه‌اش مطلع شدند، به محل حادثه رفتند و مشاهده کردند مقتول مردی میانسال به نام حسام است که هدف ضربات مرگ‌بار چاقو قرار گرفته و جانش را از دست داده است.

هیچ نشانه‌ای از ورود فردی غریبه به خانه وجود نداشت و از سویی هیچ وسیله‌ای هم سرقت نشده بود. همین اطلاعات کافی بود تا کارآگاهان مطمئن شوند فردی آشنا با انگیزه شخصی دست به این جنایت زده است.

بعد از انتقال جسد به پزشکی قانونی، تحقیقات پلیس ادامه یافت و مشخص شد دوربین یک مغازه تصاویری را ضبط کرده که ورود و خروج فردی را به خانه مقتول نشان می‌دهد. این فیلم چند بار بازبینی شد و از اعضای خانواده مقتول نیز دراین‌باره تحقیق و مشخص شد آن فرد برادر قربانی به نام حامد است.

افسران جنایی وقتی کمی بیشتر تحقیق کردند، پی بردند حسام و حامد از مدتی قبل با هم درگیری داشتند و اختلافات آن‌ها بر سر نحوه تقسیم ارث پدری بود.
 
بعد از روشن‌شدن این جزئیات تیمی از مأموران سراغ حامد رفتند و توانستند این مرد را بازداشت کنند. مأموران از محل سکونت این فرد چاقویی را که قتل با آن انجام شده بود، پیدا کردند. متهم در شرایطی پشت میز بازجویی نشست که مدارک قاطعی علیه‌اش وجود داشت و نمی‌توانست از زیر بار اتهام شانه خالی کند.
 
او به کشتن برادرش اعتراف کرد و گفت: من و برادرم اختلاف مالی داشتیم و مشکل ما حل‌شدنی نبود. اصل درگیری به ارثیه پدری مربوط می‌شد. کشمکش‌های ما برای مدتی طولانی ادامه داشت تا اینکه بالاخره از حدود دو ماه قبل مطمئن شدم نمی‌توانم پولی را که می‌خواهم از حسام بگیرم.
 
از همان زمان از برادرم کینه به دل گرفتم و دنبال راهی برای گرفتن انتقام از او بودم تا اینکه بالاخره نقشه قتل را طراحی کردم. شب حادثه در فرصتی مناسب به خانه رفتم و بعد از کشتن او فرار کردم، اما اصلا متوجه دوربین نشدم و فکر نمی‌کردم به این زودی شناسایی و دستگیر شوم.

متهم بعد از اعتراف به جرمش راهی بازداشتگاه شد. پس از آن پزشکی قانونی نیز نظریه خود را درباره علت مرگ حسام صادر و اعلام کرد این مرد به‌دلیل خون‌ریزی شدید ناشی از اصابت ضربات جسم برنده کشته شده است. بنا بر این گزارش درحال‌حاضر تحقیقات از مرد برادرکش ادامه دارد تا همه ابعاد پرونده روشن و برای رسیدگی قضائی آماده شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه