قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۲/۰۲

قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۲/۰۲

قیمت بیت کوین، امروز ۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ با ۴.۰۶ درصد کاهش، ۵۴,۳۴۴ دلار معادل ۱,۳۸۰,۱۱۷,۰۴۶ تومان تا لحظه تنظیم گزارش معامله می‌شود.
کد خبر: ۹۲۹۵۱
بازدید : ۴۷۸۶
۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۱
بیت کوین
 
فرادید| علیرغم افزایش روز گذشته، ارزش بیت کوین با کاهاش همراه شد. امروز ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ قیمت بیت کوین با ثبت افت ۴.۰۶ درصدی به ۵۴,۳۴۴ دلار معادل ۱,۳۸۰,۱۱۷,۰۴۶ تومان رسید.

بالاترین قیمت بیت کوین در تاریخ ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ معادل ۶۴,۸۶۳.۰۹ دلار بوده که همینک %۱۶.۰۹ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحد‌های در گردش بیت کوین ۱۸.۶۹ میلیون و تعداد کل واحد‌های آن ۲۱ میلیون خواهد بود.

قیمت بیت کوین در حوالی ۵۵ هزار دلار نوسان می‌کند و تغییرات قیمتی آن در ۲۴ ساعت گذشته منفی بود. بیشترین قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته ۵۷ هزار و ۱۲۲ دلار و کمترین قیمت آن ۵۴ هزار و ۳۴۴ دلار ثبت شده است.

به گزارش فرادید؛ گرچه علت دقیق این سقوط ناگهانی هنوز مشخص نیست، اما شایعاتی مبنی بر این وجود دارد که وزارت خزانه‌داری آمریکا قصد دارد چندین مؤسسه مالی را به‌اتهام پولشویی با استفاده از ارز‌های دیجیتال محاکمه کند. برخی سقوط قیمت بیت کوین و بازار آشفته ارز‌های دیجیتال را به انتشار همین خبر مرتبط می‌دانند.

عده‌ای معتقدند قیمت بیت کوین بیش از حد برآورد شده و اتفاق سال ۲۰۱۷ تکرار خواهد شد. آن‌ها معتقدند قیمت دسته‌ای از دارایی‌ها از جمله بیت کوین همراه با افزایش نقدینگی رشد کرده و از مقدار تعادلی خود فاصله گرفته است. آن‌ها معقتقدند که حباب قیمتی بیت کوین دیر یا زود از بین می‌رود و قیمت این ارز دیجیتال افت می‌کند.

طبق گزارش بلومبرگ، استراتژیست بانک جی‌پی مورگان (JPMorgan)، نیکولاس پانیگیرتزوگلو (Nikolaos Panigirtzoglou) معتقد است که به دلیل کم شدن مومنتوم حرکتی رمزارز‌ها، رالی بیت کوین روبه پایان است.
 
استراتژیست ارشد جی‌پی مورگان انتظار دارد که کاهش مومنتوم حرکتی رمزارز‌ها سبب می‌شود این بازار یک ریزش حجیم به مدت چند ماه را تجربه کند: در طی چند روز گذشته، قرارداد آتی بیت کوین (Bitcoin Futures) با روندی مشابه اواسط ماه‌های فوریه ۲۰۲۱ (بهمن ۱۳۹۹)، اواسط ژانویه ۲۰۲۱ (دی ۱۳۹۹) ویا اواخر ماه نوامبر ۲۰۲۰ (آبان ۱۳۹۹)، میزان لیکوئیدیتی بالایی را تجربه کرد. علیرغم سطوح قیمتی بالا، این رمزارز چندین ماه ریزشی خواهد بود.

در نقطه مقابل عده‌ای قیمت بیت کوین را واقعی می‌دانند. آن‌ها معتقدند که عرضه بیت کوین سالانه ۲ درصد در حال افزایش است و تقاضای آن با سرعت بیشتری در حال رشد است. بر این اساس نتیجه می‌گیرند که قیمت آن باز هم افزایش پیدا خواهد کرد. آن‌ها معتقدند که شرایط کنونی با شرایط سال ۲۰۱۷ متفاوت است، چون در حال حاضر تقاضا در حال افزایش است.

شرکت‌های بزرگی مانند تسلا بیت کوین را وارد معاملات خود کرده‌اند و بسیاری از بانک‌ها ارز‌های دیجیتال را به رسمیت می‌شناسند. این به معنای افزایش تقاضای ارز‌های دیجیتال است و مانع افت قیمت آن‌ها می‌شود. آن‌ها بیت کوین و رمز ارز‌ها را طلای دیجیتال می‌دانند و آن‌ها را از این جهت که با سرعت زیاد و ورای مرز‌ها می‌تواند جابجا شوند، نسبت به طلای سنتی دارای مزیت‌هایی می‌دانند.
 
قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال
 
برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین