همه چیز درباره سریال سرجوخه؛ از روایت تا بازیگران

همه چیز درباره سریال سرجوخه؛ از روایت تا بازیگران

به نظر می‌رسد که سریال سرجوخه قصد دارد باری دیگر درامی با بن مایه‌های امنیتی در قالب یک تریلر جاسوسی، ذیل یک تم سیاسی را مشابه با سریال خانه امن به مخاطب خود عرضه کند. حمیدرضا محمدی زاده از بازیگران این سریال است.
کد خبر: ۹۳۰۳۰
بازدید : ۱۰۷۸
۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۱
همه چیز درباره سریال سرجوخه
فرادید| پس از به پایان رسیدن سریال خانه امن، آخرین کار  احمد معظمی، او فکر ساخت فصل دوم این سریال را در سر داشت و مخاطبان نیز منتظر سری جدید خانه امن بودن، اما در جدیدترین اخبار منتشر شده از سوی رسانه ها، گفته می شود که معظمی با سریالی جدید به نام سرجوخه به تلویزیون می‌آید.

به گزارش فرادید، سریال سرجوخه به تهیه کنندگی ابوالفضل صفری ساخته شده و از تولیدات سیمافیلم است. این سریال در ژانر اجتماعی_امنیتی خواهد بود و در چند استان و ۲ کشور خارجی تصویربرداری می‌شود. گفته می‌شود که فضای سرجوخه بسیار متفاوت‌تر از کار‌های دیگر کارگردان این سریال است.

همانطور که مجموعه خانه امن دارای قسمت‌های فراوان، پروداکشن بزرگ، پرلوکیشن و پر بازیگر بود، سریال سرجوخه نیز از این ویژگی‌ها مستثنا نبوده و گفته شده که سختی کار در این مجموعه تلویزیونی زیاد است.

البته برخی از منابع غیر رسمی مدعی شده‌اند که سریال سرجوخه فصلی جدید از سریال۵۰ قسمتی خانه امن را به نمایش خواهد گذشت که با نامی جدید ساخته می‌شود. حمیدرضا محمدی از بازیگران اصلی سرجوخه به شمار می‌رود.

ابوالفضل صفری که پیش از تهیه کنندگی این سریال، آثاری، چون ترور خاموش، سارق روح و خانه امن را نیز ساخته بود، هم اکنون به طور همزمان در تولید سریالی با موضوع زندگی شهید باکری نیز فعالیت دارد.

با توجه به اینکه سرجوخه به معنای فرمانده یک جوخه در نیروی نظامی است که شامل شش تن است، می‌توان گفت که موضوع سریال جدید احمد معظمی نیز دارای فضایی امنیتی خواهد بود و همچون مجموعه قبلی‌ کارگردانش، ممکن است ذیل یک تم سیاسی کار خود را عرضه کند.   

سرجوخه، روایتی دیگر از سریال خانه امن؟

با توجه به گفته‌های برخی از منابع، به نظر می‌رسد که سریال سرجوخه قصد دارد باری دیگر درامی با بن مایه‌های امنیتی در قالب یک تریلر جاسوسی، ذیل یک تم سیاسی را مشابه با سریال خانه امن به مخاطب خود عرضه کند.

البته مجموعه خانه امن علاوه بر درون مایه امنیتی و جاسوسی، نیم نگاهی هم به فساد‌های اقتصادی داخلی در کشور با محوریت پولشویی برای تامین بودجه فعالیت‌های تروریستی علیه ایران داشت و ممکن است کار جدید معظمی نیز بخواهد همچون خانه امن ارائه شود.
 
خانه امن سریالی با تم امنیتی بود که موضوع محوری آن مقابله دستگاه اطلاعاتی کشور با ناامنی‌هایی از جنس داعش یا مفاسدی از نوع اقتصادی و ... بود، از سوی دیگر مباحث کلانی نظیر پولشویی، نارکو-تروریسم (تروریسم مواد مخدر)، تجارت بین‌المللی مواد مخدر، فعالیت زیرزمینی آزمایشگاه‌های تولید مواد مخدر صنعتی و... نیز در این سریال در قالب یک داستان روایت می‌شد که البته مورد نقد برخی منتقدان قرار گرفت.

خانه امن به عنوان یکی از محصولات سیما فیلم، دارای لوکیشن‌های متعدد، بازیگرانی متنوع و داستانی پرفراز و نشیب بود که البته، باوجود فراز و نشیب‌ها و برخی ایرادات محتوایی و شکلی، توانست روایتی جاندار از مقابله نیرو‌های امنیتی کشو با پدیده تروریسم را به نمایش بگذارد.

پدیده‌ای که ممکن است در سریال سرجوخه با وجوهی جدیدتر و با دو بازوی اقتصادی و امنیتی پیش رود. بینندگان خانه امن، شاهد لایه‌هایی متنوع و چندگانه از عملیات پیچیده مقابله با گروهک تروریستی داعش بودند که به نظر می‌رسد اگر بخواهد در سرجوخه نیز ادامه داشته باشد باید از داستانی جذاب استفاده کند تا مخاطب خسته نشود.

احمد معظمی در سریال خانه امن، علاوه بر شکل ارائه کلاسیک که روند شناسایی و کشف فعالیت‌های تروریستی است، خرده داستان‌هایی نیز به موازات محور اصلی قصه روایت کرد که در نوع خود جذابیت زیادی داشت که باید دید این جذابیت در سریال سرجوخه ادامه دار خواهد بود؟

همه چیز درباره سریال سرجوخه

احمد معظمی کیست؟

احمد معظمی متولد ۱۴ فروردین ۱۳۵۹ در تهران، از کارگردان‌های مطرح کشور است. او فعالیت کارگردانی خود را با دستیاری چند فیلم سینمایی و ساخت فیلم کوتاه آغاز می‌کند.

او کارگردانی سریال  وتله فیلم هایی، چون خانه امن (۱۳۹۹، شبکه یک)، ملکاوان (۱۳۹۸ شبکه آی فیلم)، ترور خاموش (۱۳۹۷، شبکه یک)، سارق روح (۱۳۹۶ شبکه پنج)، حریم شخصی (۱۳۹۵)، دیوار شیشه‌ای (۱۳۹۵، شبکه یک)، سایبر (۱۳۹۴، شبکه پنج)، تله‌فیلم میان‌بر (شبکه پنج)، تله‌فیلم نگین (۱۳۹۲، شبکه پنج)، جاده چالوس (۱۳۹۳، شبکه پنج)، شاید برای شما هم اتفاق بیفتد (۹۴-۱۳۸۸، شبکه پنج)، تله‌فیلم دو رویه سکه، تله‌فیلم ساعت به وقت صفر (۱۳۹۰)، تله‌فیلم مهره سوخته، تله‌فیلم خانه پدر کجاست، تله‌فیلم درخشش پنهان (۱۳۸۷) و تله‌فیلم ماهی کوچولو‌ها دعا می‌خوانند (۱۳۸۷) را برعهده داشته است.

معظمی بعنوان دستیار اول کارگردان در فیلم مجنون لیلی و بازنده فعالیت داشته و همچنین در مقام دستیار دوم کارگردان نیز در فیلم‌های زن امروز و قاصدک همکاری کرده است.

همه چیز درباره سریال سرجوخه
بازیگر سریال سرجوخه کیست؟

حمیدرضا محمدی زاده ۳۰ مهر ۱۳۶۵ در تهران است. دارای مدرک کارشناسی در رشته کارگردانی و تدوین بوده و دوره‌های آموزش بازیگری را در موسسه کارنامه سپری کرده، محمدی زاده فعالیت در عرصه بازیگری را با بازیگری در تئاتر شروع می‌کند و در این زمینه بسیار فعال است.

بازیگر فیلم آبادان یازده ۶۰، تاکنون در جشنواره‌های متعددی در زمینه تئاتر حضور داشته و از اعضای فعال خانه تئاتر نیز می‌باشد. او برگزیده بهترین بازیگری جشنواره سی و نهم تئاتر فجر بوده و سال ۱۳۹۷، در نقش مهدی در سریال مینو به کارگردانی امیرمهدی پوروزیری به ایفای نقش پرداخته بود.

این بازیگر سابقه گویندگی در رادیو ایران و دوبله و خواندن نریتور در چندین جشنواره را در کارنامه‌ی خود دارد.

ابر‌های ارغوانی کاری از سیامک شایقی، لجن خوار کاری از محمد اسدنیا، پیکر عروس کاری از احمد معزمی، کوچه بی نام کاری از هاتف علیمردانی و آبادان یازده ۶۰ کاری از مهرداد خوشبخت از جمله کار‌های او در سینما است.

حمیدرضا محمدی در سریال‌هایی همچون فاصله‌ها کاری از حسین سهیلی زاده، سراب کاری از حسین سهیلی زاده، در میان خاکستر به کارگردانی سجاد امیر یزدانی، راز پنهان کاری از فلورا سام، جاده قدیم کاری از بهرام بهرامیان، خانواده دکتر ماهان کاری از راما قویدل و علی محمد قاسمی و مینو به کارگردانی امیر پوروزیری نیز به ایفای نقش پرداخته است.

عوامل سریال سرجوخه

عوامل این سریال شامل مشاور تهیه کننده: مرتضی متولی، مدیر تصویربرداری: احمد گودرزی، تدوین: پری سا ناهیدپور، مدیر تولید: آرش زینال خیری، مدیر برنامه ریزی: فرزاد رحمانی، جلوه‌های ویژه بصری: مهدیار سزاوار، جلوه‌های ویژه میدانی: ایمان کرمیان، طراح گریم: سیدجلال موسوی، طراح صحنه و لباس: مرجان گلزار، صدابردار: مهرداد دادگری، مدیر تدارکات: ظهیر پیرهادی و دستیار تهیه کننده: مهدیار مصطفی لو می‌شوند.
برچسب ها: سریال
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه