زیردریایی نظامی غرق شده اندونزی سه تکه شده است!

زیردریایی نظامی غرق شده اندونزی سه تکه شده است!

زیردریایی کی. آر.‌ای نانگالا-۴۲۰ سه تکه شده، بدنه کشتی، عقب کشتی و قسمت‌های اصلی همه از هم جدا شده و قسمت اصلی آن ترک خورده است.
کد خبر: ۹۳۰۸۲
بازدید : ۴۳۸۸
۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۴:۳۱
زیردریایی نظامی غرق شده
تصاویر تکه‌های باقیمانده زیردریایی را نشان می‌دهد

اندونزی می‌گوید زیردریایی نیروی دریایی این کشور که چهارشنبه گذشته در سواحل جزیره بالی غرق شد، سه تکه شده و بر بستر دریا پیدا شده است. همه ۵۳ سرنشین این زیردریایی غرق شده‌اند.

مقام‌های نیروی دریایی اندونزی گفته‌اند اوایل روز یکشنبه ۲۵ آوریل، سیگنال‌هایی از این زیردریایی از عمق بیش از ۸۰۰ متری (۲۶۰۰ فوت) دریافت کرده‌اند.

یک وسیله نجات زیرآبی متعلق به کشور سنگاپور برای گرفتن تصویر و تایید پیدا شدن لاشه زیردریایی به محل اعزام شده بود. چهارشنبه گذشته، ۲۱ آوریل، زیردریایی کی. آر.‌ای نانگالا-۴۲۰، کمی پس از درخواست مجوز برای رفتن به عمیق بیشتر ناپدید شد. دلیل غرق شدن این زیردریایی هنوز مشخص نیست.

دیروز، شنبه ۲۴ آوریل، ارتش اندونزی تایید کرده بود که گروه‌های تجسس بقایای این زیردریایی از جمله وسایل شخصی خدمه را پیدا کردند. یودو مارگونو رئیس ستاد نیروی دریایی اندونزی به خبرنگاران گفت: "زیردریایی کی. آر.‌ای نانگالا-۴۲۰ سه تکه شده، بدنه کشتی، عقب کشتی و قسمت‌های اصلی همه از هم جدا شده و قسمت اصلی آن ترک خورده است".

به گفته هادی جاه‌جانتو فرمانده ارتش اندونزی امکان زنده ماندن هیچ یک از خدمه وجود ندارد: "با اندوه عمیق باید بگویم که همه ۵۳ پرسنل زیردریایی جان خود را از دست داده‌اند".
 
جلیقه نجات
جلیقه‌های نجات در میان بقایای زیردریایی

کارشناسان پیشتر گفته بودند حیات در عمقی که این زیردریایی در آن پیدا شده است ناممکن است و زیردریایی فقط برای سه روز اکسیژن داشته است.. رئیس جمهور جوکو ویدودو خدمه زیردریایی را "بهترین میهن‌پرستان" اندونزی توصیف کرد: "همه مردم اندونزی اندوه عمیق خود را از این حادثه ابراز می‌کنند، بویژه به خانواده‌های خدمه زیردریایی".
 
زیردریایی نظامی غرق شده
آخرین تصاویر زیردریایی در کنفرانسی در بالی

پس از ناپدید شدن زیردریایی کی. آر.‌ای نانگالا-۴۲۰، عملیات بین‌المللی جستجو با کمک آمریکا، استرالیا، سنگاپور، مالزی و هند آغاز شد. این زیردریایی که ساخت آلمان بود بیش از ۴۰ سال قدمت داشت، اما در سال ۲۰۱۲ تعمیر اساسی شده بود.
 
بازماندگان
اعضای خانواده خدمه زیردریایی امید نجات آن‌ها را داشتند
 
منبع: بی بی سی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین