کرونا در هند؛ رکورد روزانه مبتلایان مجددا شکست

کرونا در هند؛ رکورد روزانه مبتلایان مجددا شکست

در حال حاضر بیمارستان‌ها در هند بیش از ظرفیت معمول خود بیمار پذیرش کرده‌اند و کمبود دستگاه‌های اکسیژن در تمامی مراکز درمانی وجود دارد، بسیاری از بیماران به علت نبود تخت در بیمارستان‌ها پذیرش نشده و بازگردانده می‌شوند.
کد خبر: ۹۳۰۸۶
بازدید : ۴۳۵۴
۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۵:۰۱

کرونا در هند

با شیوع بیش از حد ویروس کرونا در هند، این کشور برای چهارمین روز متوالی یک رکورد جدید در میزان مبتلایان روزانه ثبت کرد که این امر به معنای فشار بیشتر بر سیستم بهداشتی این کشور بحران‌زده خواهد بود.

در روز شنبه ۳۴۶ هزار و ۶۹۱ مبتلای جدید در هند شناسایی شد که تعداد کل مبتلایان را به حدود ۱۷ میلیون نفر از ابتدای شیوع کرونا رسانده است.

در حال حاضر بیمارستان‌ها در هند بیش از ظرفیت معمول خود بیمار پذیرش کرده‌اند و کمبود دستگاه‌های اکسیژن در تمامی مراکز درمانی وجود دارد، بسیاری از بیماران به علت نبود تخت در بیمارستان‌ها پذیرش نشده و بازگردانده می‌شوند.

بیمارستان‌ها در سراسر مناطق شمالی و غربی هند از جمله در دهلی، پایتخت اطلاعیه‌هایی مبنی بر کمبود اکسیژن صادر کرده‌اند. آمریکا روز گذشته اعلام کرده که به شدت نسبت به افزایش میزان مبتلایان در هند نگران است.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا گفت که این کشور از نزدیک با دولت هند در تماس است تا تجهیزات و کمک‌های بیشتری را ارسال کند. دولت هند با استفاده از قطار و نیرو‌های هوایی ارتش، اقدام به ارسال مواد ضروری به نقاطی که بیشترین میزان شیوع را داشته، کرده است.

وضعیت ویرانگر

وضعیت در دهلی، پایتخت هند بعلت کمبود اکسیژن در بیمارستان‌ها و جان‌باختن مردم، بسیار وخیم است. سازمان بهداشتی جهانی گفته است که هند «یادآور وضعیت ویرانگر»‌ی است که ویروس کرونا می‌تواند پدید بیاورد. تعداد جان‌باختگان کووید ۱۹ در هند روز شنبه به ۲ هزار و ۷۶۷ نفر رسید که بالاترین رقم تا به امروز بوده است.
 
کرونا در هند
واکنش یک پسر بچه به سوزاندن جسد پدرش که در اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان باخت

در ابتدای سال جاری میلادی دولت هند تصور می‌کرد که موفق شده شیوع کرونا را کنترل کند. در میانه ماه فوریه تعداد مبتلایان به زیر ۱۱ هزار نفر رسیده بود و تزریق واکسن نیز آغاز شده بود و در ماه مارس، وزیر بهداشت این کشور گفت که «این پایان بازی» شیوع کرونا در هند است.

اما پس از آن تعداد مبتلایان به شدت افزایش یافت و یک گونه جدید ویروس در هند شیوع پیدا کرد که یکی از عوامل موج اخیر تجمع‌های مردم در فستیوال‌هایی بوده که در آن میلیون‌ها نفر حاضر شده بودند.

شماری از مبتلایان به کرونا در سراسر کشور در حالی که در انتظار اکسیژن هستند، جان خود را از دست داده‌اند، هر چند که تعداد دقیق این افراد مشخص نیست و شبکه‌های اجتماعی با درخواست‌ها برای اکسیژن پر شده است.

آیا واکسن کافی در دسترس است؟

هند برنامه واکسیناسیون گسترده در این کشور را آغاز کرده، اما فقط تعداد اندکی از جمعیت این کشور تاکنون واکسینه شده اند.

مقامات اعلام کرده‌اند که تا اول ماه آینده میلادی (یک هفته دیگر)، برای تمامی افراد بالای ۱۸ سال واکسن در دسترس خواهد بود. این در حالی است که به گفته متخصصان، هند ۶۰۰ میلیون دوز برای افراد واجد شرایط در اختیار ندارد.

کارشناسان بهداشتی گفته‌اند که این کشور حفاظت‌ها در مقابل همه گیری کرونا را کاهش داده و با برداشتن محدودیت‌ها اجازه انجام گردهمایی‌هایی بزرگ را داده که این امر منجر به شیوع مجدد کووید در این کشور شده است.
 
کرونا در هند
منبع: بی بی سی
برچسب ها: کرونا هند
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین