آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۲/۰۸

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۲/۰۸

بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۸ اردیبهشت ماه، ۴۳۴ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۹۳۲۰۱
بازدید : ۴۵۴۷
۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۴
بیمار بدحال کرونایی
 
فرادید| امروز ۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ بنابر گزارش وزارت بهداشت، ۴۳۴ نفر، مبتلابه کرونا جان خود را ازدست دادند وبه این ترتیب امار فوتی‌های کرونا در ایران به به ۷۰ هزار و ۹۶۶ نفر رسید.

همچین از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۲۱ هزار و ۷۱۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که سه هزار و ۴۶۷ نفر از آن‌ها بستری شدند.

فرادید؛ مجموع بیماران کرونا در کشور به دو میلیون و ۴۵۹ هزار و ۹۰۶ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون یک میلیون و ۹۲۳ هزار و ۸۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

پنج هزار و ۳۳۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۱۵ میلیون و ۵۶۲ هزار و ۵۶۰ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۱۹۸ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۵۷ شهر در وضعیت نارنجی، ۷۴ شهر در وضعیت زرد و ۹ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تا کنون ۷۴۴ هزار و ۹۱۴ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۹۳ هزار و ۸۴۰ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۹۳۸ هزار و ۷۵۴ دُز رسید.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۸۳۰ هزار و ۸۲۲ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۱۴۹ میلیون و ۳۳۸ هزار و ۱۷۴ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۱۴ هزار و ۸۲۱ نفری در یک روز به تعداد ۳ میلیون و ۱۴۸ هزار و ۸۹۴ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۱۲۷ میلیون و ۹ هزار و ۳۳۷ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۵۸۷ هزار و ۳۸۴ نفر (۸۸۵ نفر)

۲. برزیل ۳۹۵ هزار و ۳۲۴ نفر (۳ هزار و ۱۲۰ نفر)

۳. مکزیک ۲۱۵ هزار و ۱۱۳ نفر (۱۶۶ نفر)

۴. هند ۲۰۱ هزار و ۱۶۵ نفر (۳ هزار و ۲۸۵ نفر)

۵. بریتانیا ۱۲۷ هزار و ۴۵۱ نفر (۱۷ نفر)

۶. ایتالیا ۱۱۹ هزار و ۹۱۲ نفر (۳۷۳ نفر)

۷. روسیه ۱۰۸ هزار و ۹۸۰ نفر (۳۹۲ نفر)

۸. فرانسه ۱۰۳ هزار و ۶۰۳ نفر (۳۳۳ نفر)

۹. آلمان ۸۲ هزار و ۶۹۸ نفر (۳۵۴ نفر)

۱۰. اسپانیا ۷۷ هزار و ۸۵۵ نفر (۱۱۷ نفر)
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین