سیتروئن امی؛ بدون گواهینامه با آن رانندگی کنید

سیتروئن امی؛ بدون گواهینامه با آن رانندگی کنید

رانندگی با این خودرو برقی نیازمند گواهینامه نخواهد بود و هر فرد بزرگ‌تر از ۱۴ سال در فرانسه (بزرگ‌تر از ۱۶ سال در دیگر کشور‌های اروپا) می‌تواند از سیتروئن امی استفاده کند.
کد خبر: ۹۳۲۸۵
بازدید : ۶۶۶۴
۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۵

امی (Ami) برندی در مجموعه سیتروئن است که سابقه آن به سال ۱۹۶۱ میلادی باز می‌گردد. امی در کلاس‌های متنوعی شامل ۴ درب ناچ بک سالون، ۴ درب فست بک سالون، ۵ درب استیت و ون ۲ درب تولید شد. اما مهمترین ویژگی آن مربوط به طراحی و ظاهر متفاوتش می‌شود.

گریل (جلوپنجره) متفات، شکل خاص ستون آخر و همچنین شیب برعکس شیشه عقب؛ چالش‌های بیشتری را در ذهن مخاطب ایجاد می‌کرد. این نسل از امی تا سال ۱۹۷۸ روی خط تولید قرار داشت.

سیتروئن از سال ۲۰۲۰ باردیگر تصمیم گرفت تا امی را به چرخه محصولات تولیدی خود بازگرداند. از این رو تلاش شد تا تفاوت‌های ظاهری که امی دهه ۶۰ (میلادی) همراه خود داشت بازهم در دوران جدید تکرار و محصولی خاص با این برند روانه بازار شود.

در چنین شرایطی؛ امی جدید تبدیل به یک خودروی الکتریکی کوچک، اما دارای جزئیات حجیم و مقداری هم عجیب شد!

سیتروئن امی از منظر ابعاد فقط ۲۴۱۰ میلیمتر در طول توسعه یافته است. این عدد در عرض به ۱۳۹۰ میلیمتر و در ارتفاع به ۱۵۲۰ میلیمتر می‌رسد. وزن خالص خودرو نیز بدون باتری برابر با ۴۲۵ کیلوگرم است. افزوده شدن باتری با توجه به حجم، بین ۶۰ تا ۱۰۰ کیلوگرم به وزن خودرو اضافه می‌کند.

به این کلاس بدنه که امی در آن تولید و معرفی شده به اصطلاح Quadricycle می‌گویند که یک استاندارد تولیدی خودرو در قاره اروپا برای میکروکار‌های دارای ۴ چرخ است. ساختار هیبریدی درب‌ها برای باز شدن از سمت مخالف نیز از ویژگی‌های این محصول است.

در قسمت کف خودرو باتری ۵.۵ کیلووات ساعت لیتیوم-یون قرار گرفته که برد حرکتی ۷۵ کیلومتر را در اختیار خودرو قرار می‌دهد. برای شارژ کامل آن با سوکت خانگی معمولی نیز حدود ۳ ساعت زمان نیاز است. سیستم شارژ ساده با سیم جم شونده مخفی داخل بدنه یکی از جذابیت‌های این مدل محسوب می‌شود.

بیشینه سرعت در نمونه تک موتوره برابر با ۴۱ کیلومتر برساعت است. سیتروئن این خودرو را به عنوان وسیله‌ای در سطح اسکوتر و دوچرخه معرفی کرده و در قرارداد‌های متنوع امکان اجاره آنرا برای افراد ممکن ساخته است. اما قیمت پایه آن برای فروش نیز حدود ۶۰۰۰ یورو مشخص شده است.

رانندگی با این خودرو برقی نیازمند گواهینامه نخواهد بود و هر فرد بزرگ‌تر از ۱۴ سال در فرانسه (بزرگ‌تر از ۱۶ سال در دیگر کشور‌های اروپا) می‌تواند از سیتروئن امی استفاده کند. طراحی داخل کابین همانطور که در تصاویر مشاهده می‌کنید کاملا در سبک مینمیال و البته در نهایت زیبایی انجام شده است. امی برای استفاده محدود در شهر‌ها و همچنین جابجایی‌های درون شرکتی گزینه جالبی به نظر می‌رسد.
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
اول مرغ بود یا تخم مرغ؟
پاسخ علمی به یک سوال فلسفی؛

اول مرغ بود یا تخم مرغ؟

تصاویر/ روس‌ها ۱۵۰ سال پیش این شکلی بودند
پُرتره‌های قرن ۱۹ سن پترزبورگ

تصاویر/ روس‌ها ۱۵۰ سال پیش این شکلی بودند