هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۲/۱۳

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۲/۱۳

به گزارش سازمان هواشناسی ایران، امروز ۱۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ در اغلب مناطق کشور به ویژه در ساعات اولیه بعداز ظهر و اوایل شب ابرناکی، رگبار باران، گاهی همراه با رعد وبرق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود.
کد خبر: ۹۳۳۵۵
بازدید : ۱۵۶۱
۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۸
فرادید| براساس آخرین نقشه‌های پیشیابی هواشناسی ایران، امروز ۱۳ اردیبهشت ماه با ادامه فعالیت سامانه بارشی طی ۲۴ ساعت آینده به ویژه در ساعات اولیه بعداز ظهر و اوایل شب در اکثر مناطق کشور، به جز استان‌های لرستان، ایلام، شمال خوزستان، ابرناکی، رگبار باران، گاهی همراه با رعد وبرق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود که در نقاط مستعد احتمال بارش تگرگ و در پاره‌ای از مناطق ذکر شده احتمال وقوع گرد و خاک وجود دارد.

شدت بارش در ارتفاعات شرقی تهران، مازندران، استان‌های اصفهان، یزد، خراسان جنوبی، شمال کرمان و شمال سیستان و بلوچستان می‌باشد.

به گزارش فرادید؛ سه شنبه دامنه فعالیت سامانه عمدتا در استان‌های واقع در نواحی مرکزی، شمال شرقی، شرق، جنوب شرقی، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی و دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی کشور خواهد بود.

چهارشنبه در شمال آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی و ارتفاعات البرز، برخی مناطق شمال شرق و شرق کشور، ارتفاعات استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب افزایش ابر، رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد.

پنجشنبه علاوه بر مناطق ذکر شده در استان‌های اصفهان، یزد، شمال شرق فارس نیز بارش در ساعات بعد از ظهر پیش بینی می‌شود.

جمعه سامانه بارشی در نوار شمالی کشور تقویت شده و بخش‌هایی از غرب کشور را نیزدر بر می‌گیرد. همچنین روز جمعه در بخش‌های مرکزی و ارتفاعات کرمان و شمال هرمزگان رگبار پراکنده گاهی همراه با رعد و برق پیش بینی می‌شود.
 
وضعیت آب و هوای ایران
برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین