واکسن کرونا برای زنان باردار؛ بهتر است تزریق شود

واکسن کرونا برای زنان باردار؛ بهتر است تزریق شود

واکسیناسیون علیه کووید ۱۹ هنوز به طور کلی برای زنان باردار در آلمان توصیه نشده و دلیل آن نگرانی از عواقب احتمالی واکسن برای مادر و جنین است.
کد خبر: ۹۳۴۶۰
بازدید : ۹۵۹
۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۴

زنان باردار و کرونا

یک مرکز پزشکی در هامبورگ به این نتیجه رسیده است که شمار زنان بارداری که به کرونا مبتلا می‌شوند رو به افزایش است. تاکنون به زنان باردار توصیه نمی‌شد واکسن بزنند. اما حالا گفته می‌شود زدن آن مفیدتر از نزدن است.

کلینیک دانشگاه هامبورگ-اپندورف گزارش کرده است که در طول سال ۲۰۲۰ تنها یک زن باردار به دلیل ابتلا به کرونا در این مرکز تحت درمان قرار گرفته و امسال هفت زن باردار با این بیماری به مرکز یاد شده مراجعه کرده‌اند.

استفان کلوگه، مدیر کلینیک در این مورد می‌گوید که پنج مورد از ابتلا تنها در دو هفته گذشته رخ داده است. او این افزایش را هشدار دهنده می‌داند و می‌گوید هم خودش و هم همکارانش به این نتیجه رسیده‌اند که: «قطعا باید زنان باردار در آلمان واکسینه» شوند.

به گفته کلوگه این یک پدیده جدید است و «به دلیل شیوع نوع B.۱.۱.۷ ویروس کرونا است، که به طور قابل توجهی مسری‌تر و مشکوک به ایجاد روند شدیدتر بیماری است». این نوع اکنون در سراسر آلمان در میان افراد زیر ۵۰ سال و همینطور کودکان بیشتر مشاهده می‌شود. به نظر گلوکه اکنون احتمال ابتلا به ویروس در زنان در سنین باروری بیشتر شده است.

کلوگه احتمال می‌دهد که برخی از زنان باردار احتمالا از طریق فرزندان دیگر خود آلوده شده‌اند. بیماران زن حدود ۳۰ سال سن دارند که معمولاً هیچ بیماری قبلی ندارند. آن‌ها اغلب در سه ماهه اول بارداری هستند. به گفته کلوگه "این زنان در سال‌های میانی زندگی خود به سر می‌برند و این برای پزشکان بسیار نگران کننده است».

واکسیناسیون علیه کووید ۱۹ هنوز به طور کلی برای زنان باردار در آلمان توصیه نشده و دلیل آن نگرانی از عواقب احتمالی واکسن برای مادر و جنین است. مدیر کلینیک دانشگاه هامبورگ-اپندورف تاکید می‌کند: «خطر واکسیناسیون صفر نیست، اما سود آن بیشتر است».

او از زنان باردار خواست که تحت نظر پزشک معالج خود واکسینه شوند و در صورت امکان همسر آن‌ها نیز باید واکسینه شود. در چندین کشور نیز واکسیناسیون برای زنان باردار توصیه شده است. در این کشور‌ها از واکسن مدرنا برای واکسینه کردن آن‌ها استفاده می‌شود.
 
منبع: دویچه وله
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه