قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۲/۱۸

قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۲/۱۸

قیمت بیت کوین، امروز ۱۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ با ۱.۷۴ دردصد افزایش به ۵۷,۶۱۹ دلار معادل ۱,۳۰۵,۶۴۲,۶۸۸ تومان رسید.
کد خبر: ۹۳۴۹۸
بازدید : ۷۵۱
۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۵:۵۶
 بیت کوین
 
فرادید| بیت کوین در مسیر افزایشی قرار گرفت. امروز ۱۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، قیمت بیت کوین با ثبت افزایش ۱.۷۴ درصد به ۵۷۶۱۹ دلار معادل ۱,۳۰۵,۶۴۲,۶۸۸ تومان رسید.

بیت کوین شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۱.۰۷ تریلیون دلار، در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم ۴۳.۲۶ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد و حجم مبادلات روزانه آن ۶۸.۰۵ میلیارد دلار است.

بالاترین قیمت بیت کوین در تاریخ ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ (۱۴ April ۲۰۲۱) معادل ۶۴،۸۶۳.۰۹ دلار بوده که همینک %۱۱.۵۷ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحد‌های در گردش بیت کوین ۱۸.۷ میلیون و تعداد کل واحد‌های آن ۲۱ میلیون خواهد بود.

به گزارش فرادید؛ بیت کوین هنوز نتوانسته است کانال ۶۰ هزار دلار را بشکند. نوسانات شدید ارز‌های دیجیتالی کماکان ادامه دارد و همین مساله باعث از زیان دیدن بخش قابل توجهی از معامله گران تازه کار شده است.

ارز دوج کوین که یکی از پرنوسان‌ترین ارز‌های بازار محسوب می‌شود با عبور از ۰.۵ دلار و ثبت رکورد تاریخی جدید، به چهارمین ارز دیجیتالی بزرگ جهان تبدیل شد. جامعه معامله گران دوج کوین که به ارتش دوج کوین معروف هستند امیدوارند تا با عبور قیمت این ارز یک دلار، این ارز را وارد فاز جدیدی کنند.

با افزایش نگرانی‌ها در موردتورم، یکی از بحث‌های مداوم بین سرمایه گذاران این است که کدام دارایی مالی به عنوان بهترین ذخیره ارزش طولانی مدت عمل می‌کند. مایکل سایلور، مدیرعامل MicroStrategy، استدلال می‌کند که ذخیره ارزش غالب در قرن ۲۱ باید دیجیتال باشد و در حالت ایده آل، این دارایی پولی شکل استاندارد بیت کوین را به خود اختصاص می‌دهد.

در همین راستا اولی لیچ، دبیر پایگاه خبری کوین دسک CoinDesk، نیز اظهار کرد: قیمت هرواحد بیت کوین ممکن است طی ۵ سال آینده به راحتی به یک میلیون دلار برسد.

این روزنامه نگار به یاهو فاینانس گفت: هر سکه بیت کوین به یک میلیون دلار خواهد رسید. من واقعاً معتقدم که در یک برهه، فقط به علت نایاب بودن، بیت کوین به یک دارایی فوق العاده هیجان انگیز تبدیل می‌شود... بیت کوین غیرقابل رقابت است.

طبق گفته لیچ، اندکی پس از نصف شدن (پاداش استخراج) بیت کوین که انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۴ اتفاق بیفتد، افزایش چشمگیر قیمت رخ خواهد داد.
 
GovCoinهفته‌نامه اکونومیست هم در شماره اخیر خود -۸ می ۲۰۲۰۱- با تیتر جلد «GovCoin ها: ارز‌های دیجیتالی که نظام پولی را متحول می‌کنند» ضمن پیش‌بینی ورود قدرتمند دولت‌ها به عرصه بازارسازی ارز‌های دیجیتال، از این رویداد به مثابه عامل دگرگونی در سیستم مالی و بازار سرمایه یاد کرده و نوشته است: برای فدرال‌کوین (FedCoin) و یوروالکترونیکی (e-euro) آماده باشید!

"GovCoin ها" یا همان ارز‌های دیجیتال دولتی تجسم جدیدی از پول است. آن‌ها وعده می‌دهند که امور مالی بهتر از قبل کار کنند، اما همچنین انتقال قدرت از افراد به دولت‌ها، تغییرات ژئوپلیتیکی و تغییر نحوه تخصیص سرمایه را به دنبال دارند.
 
قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال در بازار
برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه