سریال جذاب Mare of Easttown
مینی سریال کارآگاهی با بازی کیت وینسلت

سریال جذاب Mare of Easttown

این سریال جذاب که یک درام اجتماعی است بر نقطه‌ای تکیه می‌کند که سینما اغلب نادیده می‌گیرد و آن تاثیر مسئولیت‌های شخصی بر زندگی یک فرد مخصوصا یک زن است. این سریال نشان می‌دهد که چطور این مسئولیت‌های شخصی می‌تواند یک فرد را فرسوده و نابود کند
کد خبر: ۹۳۶۳۷
بازدید : ۱۶۴۲
۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۳
معرفی مینی سریال جذاب Mare of Easttown؛ یک مینی سریال کاراگاهی با بازی کیت وینسلت
فرادید| مینی سریال Mare of Easttown مجموعه‌ای هفت قسمتی در ژانر درام جنایی است که توسط برد اینگلسبی (Brad Ingelsby) ساخته شده است. فیلمنامه این مینی سریال را نیز خود برد اینگلسبی نوشته و کارگردان آن کراگ زوبل (Craig Zobel)، فیلمساز و بازیگر آمریکایی است. داستان مینی سریال میر شهرک شرقی که برای شبکه HBO ساخته شده درباره کارآگاهی به نام میر با بازی کیت وینسلت (Kate Winslet) است که در شهری کوچک روی یک پرونده قتل کار می‌کند.

قسمت اول سریال Mare of Easttown یک ساعته است. مثل بسیاری از سریال‌ها، قسمت اول به تمامی صرف شناساندن کاراکتر‌ها می‌شود و هر چه به آخر سریال نزدیک می‌شویم، متوجه پختگی سریال و پاداشی که قرار است در ادامه راه با دیدن اپیزود‌های دیگر به ما داده شود، می‌شویم.

حوادث داستان در شهر کوچکی در پنسیلوانیا می‌گذرند. ما در اینجا کیت وینسلت را در نقش میر شیهان Mare Sheehan، زنی که نزدیک به ۵۰ می‌نماید و کارآگاه پلیس شهر است.

بازیگران و عوامل

معرفی مینی سریال جذاب Mare of Easttown؛ یک مینی سریال کاراگاهی با بازی کیت وینسلت
در ژانویه ۲۰۱۹، گزارش داده شد که برد اینگلسبی خالق مینی سریال Mare of Easttown خواهد بود که تمام قسمت‌های آن را گادوین اوکانر کارگردانی خواهد کرد. تهیه کنندگان این مینی سریال Mare of Easttown افرادی مانند اینگلسببی، اوکانر، کیت ونسلت، پلی لی، مارک رویابل و گوردون گری خواهند بود.

در سپتامبر ۲۰۱۹ نیز اعلام شد بازیگرانی مانند جولیان نیلکسون، ژان اسمارت، آنگوری رایس، ایوان پیترز، کیلی اسپاینی، جان داگلاس تامپسون، پاتریک مورنی، بن مایلز، کتی کرایسلر، جیمز مکاردل، سوسی بیکن، جو تیپت و نیل هاف در این سریال ایفای نقش خواهند کرد.

زمان پخش

معرفی مینی سریال جذاب Mare of Easttown؛ یک مینی سریال کاراگاهی با بازی کیت وینسلت
اولین قسمت این سریال در روز ۱۸ آوریل سال ۲۰۲۱ پخش شد و قرار است، هفت قسمت داشته باشد. فیلمبردای این مینی سریال در پاییز سال ۲۰۱۹ در فیلادلفیا و شهر‌های اطراف آن آغاز شد با اینحا تولید آن به دلیل همه گیری کووید-۱۹ خیلی زود متوقف گشت، در اوایل سپتامبر ۲۰۲۰ دوباره در ظرف یک ماه فیلمبردای از سرگفته شد.

مِیر از اِست‌تاون

معرفی مینی سریال جذاب Mare of Easttown؛ یک مینی سریال کاراگاهی با بازی کیت وینسلت
این سریال جذاب که یک درام اجتماعی است بر نقطه‌ای تکیه می‌کند که سینما اغلب نادیده می‌گیرد و آن تاثیر مسئولیت‌های شخصی بر زندگی یک فرد مخصوصا یک زن است. این سریال نشان می‌دهد که چطور این مسئولیت‌های شخصی می‌تواند یک فرد را فرسوده و نابود کند. در این مطلب تلاش می‌کنیم درباره این مینی سریال و جزئیات پیرامون آن با شما صحبت کنیم.

علاوه بر مشکلات موجود برای این زن ما در طول داستان متوجه می‌شویم که کیتی بیلی، دختر ۱۹ ساله معتاد به مواد مخدر که دختر دوست دبیرستان این افسر پلیس است، ناگهان ناپدید می‌شود.

شهر ایست تاون مکانی تاریک و فقیرانه و پر از اندوه و غم است. ماره به عنوان یک کارگاه پلیس با بیشتر افراد شهر که همگی دارای مشکلات متعددی هستند، اغلب برخورد می‌کند.
معرفی مینی سریال جذاب Mare of Easttown؛ یک مینی سریال کاراگاهی با بازی کیت وینسلتاعتیاد به مواد مخدر و الکل نیز در این شهر بیداد می‌کند. در یکی از اولین صحنه‌های فیلم ما می‌بینیم که Mare در صحنه یک سرقت حضور دارد، سرفتی که در خانه زنی به نام بث هانلون اتفاق افتاده است. در نهایت ماجرا ماره پی به این قضیه می‌برد که برادر این زن فردی (دومینیک جانسون) است که بخاطر رفع مشکلات خود و خرید مواد مخدر مورد نیازش در جست و جوی اشیایی در خانه خواهر خود بوده تا بتواند با فروش آن‌ها مشکلات خود را رفع نماید.

وقتی Mare این مرد را دستگیر می‌کند، خواهرش یعنی بث در حضور همه مشتی بر صورتی او می‌زند. سپس این زن در خلوت با ماره گریه کرده و در آغوش او می‌گوید:

خدا مرا ببخشید، اما گاهی آرزو می‌کنم که‌ای کاش او بمیرد و من راحت شوم.

به طورخلاصه می‌توان گفت که این اثر به عنوان یکی از بهترین سریال‌های ۲۰۲۱ روایتی از زندگی افراد و شخصیت‌هایی است که با مشکلات بزرگ دست و پنجه نرم می‌کنند و با احساسات عمیق و متناقض خود تلاش می‌کنند دربرابر تجاوز نیرو‌هایی که بسیار بیشتر از آن‌ها قدرت دارند، با هم متحد شده و مقاومت کنند.

داستان

معرفی مینی سریال جذاب Mare of Easttown؛ یک مینی سریال کاراگاهی با بازی کیت وینسلت
مسئله اصلی درحقیقت روایت و مطالعه منطقی درباره یک جامعه رو به اضمحلال و چگونگی دوام آن است. همانقدر که این سریال درباره جرم و پیدایش مجرمان تمرکز دارد، بر جنبه روانشناسی این وقایع وحشتناک و دلایل این اتفاقات و تاثیر آن بر جامعه نیز تمرکز می‌کند.

به عنوان مثال در داستانی که درباره قتل ارین که یک مادر نوجوان تنها است مشکلات و مصائب موجود در یک شهر کوچک آمریکایی به خوبی نشان داده شده و آسیب شناسی می‌شود. ارین پس از یک اجتماع جوانان شهر برای یک مهمانی در جنگل مرده پیدا می‌شود. او درحقیقت توسط بریانا (مکنزی لانسینگ، دوست دختر شرور پدر بچه ارین) مورد ضرب و شتم قرار گرفته و می‌میرد.

این شهر کوچک پس از اینکه یک دختر گمشده و یک دختر به قتل می‌رسد، به شدت آشفته و بهم می‌ریزد. برای تحقیقات درباره این مسئله یک کارگاه به نام کالین زابل برای کمک به ماره وارد عمل می‌شود. ما از طریق برخورد این دو افسر پلیس می‌توانیم محدودیت‌ها و نقص در سازمان پلیس و همچنین برخی از مزایای آن را ببینیم.

با آشکار شدن پیج و خم‌های پرونده‌ها این سریال به عنوان یکی از بهترین سریال‌های HBO در سال ۲۰۲۱ نیز بسیار جذاب‌تر شده و ما را شگفته زده می‌کند. هنگامی که مخاطبان در پایان قسمت دو با برخی از مسائل رو به رو می‌شوند نسبت به درگیری تمام افراد شهر در خبر‌ها مبهوت و گیج می‌شوند. به هر صورت مینی سریال Mare of Easttown روایتی جذاب و پر و پیچ خمی را نشان می‌دهد که همزمان با مسائل جنایی، مشکلات و مصائب اجتماعی را نیز نشان می‌دهد.
معرفی مینی سریال جذاب Mare of Easttown؛ یک مینی سریال کاراگاهی با بازی کیت وینسلتبه نظر می‌رسد مینی سریال Mare of Easttown به دلیل داستان‌های جنایی و پلیسی اش می‌تواند مخاطبان گسترده‌ای را جذب کند، ما نیز امروز در این مقاله تلاش کردیم با معرفی مختصر درباره داستان و دیگر جزئیات آن شما را با این مینی سریال جدید شبکه اچ بی او بیشتر آشنا نماییم.

همانطور که توضیح داده ایم این سریال صرفا یک سریال جنایی کلاسیک نیست، بلکه همچنین مشکلات و مصائب مردمانی که در حاشیه و شهر‌های کوچک زندگی می‌کنند را نیز روایت می‌کند به همین دلیل احتمالا مخاطبان درام اجتماعی نیز می‌توانند این سریال را دوست داشته باشند. سریالی که در شمار بهترین سریال‌های پلیسی جنایی جهان جای دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه