هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۲/۲۳

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۲/۲۳

با توجه به تحلیل آخرین نفشه‌های هواشناسی ایران، امروز ۲۳ اردیبهشت ماه، رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در نواحی مستعد تگرگ برای اغلب مناطق کشور پیش بینی می‌شود.
کد خبر: ۹۳۷۴۴
بازدید : ۱۳۳۰
۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۶
فرادید| بر اساس هشدار سریع سازمان هواشناسی ایران، از امروز ۲۳ اردیبهشت ماه تا دوشنبه روند افزایش نسبی دما در اغلب نقاط کشور حاکم می‌شود.

روز‌های پنجشنبه و جمعه در دامنه‌های جنوبی البرز شامل استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان، برخی نقاط شرق سواحل خزر بخصوص در مازندران، ارتفاعات رشته کوه البرز، شمال غرب کشور، دامنه‌های زاگرس واقع در استان‌های کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، قم، لرستان، چهارمحال و بختیاری، نیمه شمالی فارس، اصفهان، یزد، کرمان و شمال هرمزگان به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در نواحی مستعد تگرگ، پیش‌بینی می‌شود.

روز شنبه در مناطق ذکر شده با این تفاوت که در شمال غرب سامانه تضعیف شده و وضعیت مشابه روز قبل است. یکشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی و برخی نقاط دامنه‌های جنوبی آن و برخی نقاط زاگرس مرکزی رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

روز دوشنبه در بیشتر مناطق کشور آسمان آفتابی خواهد بود و از امروز تا دوشنبه روند افزایش نسبی دما در اغلب نقاط کشور حاکم می‌شود.

ضیائیان تاکید کرد: در سه روز آینده در شرق و جنوب شرق کشور بویژه منطقه زابل، وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک رخ خواهد داد. جمعه و شنبه (۲۴ و ۲۵ اردیبهشت) خلیج فارس بویژه در نواحی مرکزی مواج است.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۴اردیبهشت) کمی ابری در بعد ازظهر افزایش ابر، رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید و با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد و طی روز شنبه کمی ابری در بعد ازظهر افزایش ابر، گاهی رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۳۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
 
وضعیت آب و هوای ایران
برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین