قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۲/۲۵

قیمت بیت کوین، امروز ۱۴۰۰/۰۲/۲۵

امروز ۲۵ اردیبهشت ماه قیمت بیت کوین با ثبت افزایش ۰.۴۸ درصد به ۵۰,۲۹۷ دلار معادل ۱,۱۶۶,۸۴۶,۶۹۰ تومان رسید.
کد خبر: ۹۳۷۵۲
بازدید : ۱۴۳۸
۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۶:۲۷
بیت کوین
 
فرادید| بیت کوین سقوط کرد. قیمت بیت کوین امروز ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ علیرغم افزایش ۰.۴۳ درصدی به ۵۰,۲۹۷ دلار معادل ۱,۱۶۶,۸۴۶,۶۹۰ تومان رسید.

بیت کوین شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۹۴۰.۶۳ میلیارد دلار، در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم ۳۹.۰۵ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد و حجم مبادلات روزانه آن ۵۵.۷۲ میلیارد دلار است.

به گزارش فرادید؛ بالاترین قیمت بیت کوین در تاریخ ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ معادل ۶۴,۸۶۳.۰۹ دلار بوده که همینک %۲۲.۴۹ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحد‌های در گردش بیت کوین ۱۸.۷۱ میلیون و تعداد کل واحد‌های آن ۲۱ میلیون خواهد بود.

دو خبر منفی از صرافی بایننس و تسلا باعث سقوط سنگین قیمت رمزارز‌ها شد. ایلان ماسک- مدیرعامل تسلا- در تغییر موضعی عجیب اعلام کرد که قبول بیتکوین برای خرید محصولات این شرکت به دلیل نگرانی‌های زیست محیطی متوقف شده است.

ماسک اشاره کرد ارز‌های مجازی ایده خوبی در بسیاری موارد هستند و آینده خوبی پیش رو دارند، ولی ارزش آلوده کردن محیط زیست را ندارند.

وی گفت شرکت تسلا هیچ بیت کوینی نمی‌فروشد، ولی هر زمان که استخراج این ارز مجازی آسیب کمتری به محیط زیست برساند، از آن برای نقل و انتقال‌ها استفاده خواهد کرد. در این بین، تسلا به دنبال استفاده از سایر ارز‌های مجازی است که آلایندگی کمتری نسبت به بیت کوین داشته باشند.

ایلان ماسک اعلام کرد که شرکت خودروسازی وی یعنی تسلا به دلیل ناپایدار بودن راه‌های بدست آوردن این ارز دیجیتال، بیت کوین را دیگر به عنوان ارز مورد قبول برای خرید محصول از این سازنده خودرو‌های برقی قبول نمی‌کند.

دفتر خدمات مالی داخلی آمریکا هم از آغاز رسیدگی به تخلفات صرافی بایننس- بزرگ‌ترین صرافی ارز‌های دیجیتالی در جهان- به اتهام پولشویی و تخلفات مالیاتی گسترده خبر داد. مقر صرافی بایننس در جزایر کایمن و سنگاپور قرار دارد.

در سوی دیگر بازار ارزش دوج کوین طی ۲۴ ساعت بیش از ۵۰ درصد رشد کرد! رمزارز پر سر و صدای این روز‌ها به دنبال انتشار خبر لیست شدنش در صرافی کوین بیس و توییت جدید ایلان ماسک جان تازه‌ای گرفته است.

بنیان گذار اسپیس ایکس و تسلا در توییتی نوشت: با توسعه دهندگان دوج کوین همکاری خواهم کرد تا کارایی آن را در هنگام استفاده از تراکنش‌ها افزایش دهیم. ماسک پیشتر نیز یک نظرسنجی توییتری برگزار کرد که اکثر رای دهندگان به استفاده از دوج کوین به عنوان ابزار پرداخت خرید محصولات تسلا رای مثبت دادند.

همچنین اتریوم امروز با ۴۷۸.۵ میلیارد دلار ارزش بازار روبرو شد که کمی بیش از نصف ارزش بازار بیت کوین است. اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۴۰۰۰ دلار رشد کرده است، در حالی که بیت کوین در ۵۰۲۹۷ دلار یعنی بیش از ۲۰ درصد کمتر از بالاترین قیمت خود معامله می‌شود.
 
اکنون نسبت بین این دو دارایی به ۰.۰۸ رسیده است و غلبه ارزش بازار بیت کوین در حدود ۴۱ ٪ کاهش یافته است.

یکی از قوی‌ترین روایت‌ها در هفته‌های اخیر در انجمن ارز دیجیتال، احتمال رویدادی است که “The Flippening” نامیده می‌شود. طرفداران اتریوم مدتهاست که در مورد احتمال پیشی گرفتن شبکه اتریوم از بیت کوین بحث می‌کنند. اتریوم برای پیشی گرفتن از بیت کوین امروز نیاز به نسبت ۰.۰۱۶۱۴۷ دارد که برابر است با قیمت حدود ۸، ۲۲۴ دلار.

این در حالی است که اتریوم در میان تقاضای زیاد، مرتباً به رکورد جدید بالاتری می‌رسد.

در بسیاری از معیار‌ها، اتریوم از بیت کوین بالاتر است. اتریوم روزانه حدود ۱.۵ میلیون تراکنش پردازش می‌کند در حالی که بیت کوین حدود ۲۵۰، ۰۰۰ تراکنش انجام می‌دهد. اتریوم همچنین دارای یک اکوسیستم گسترده است که میزبان برنامه‌های DeFi مانند Aave، Uniswap و Compound است.

مهمتر اینکه، اتریوم پیشرفت بزرگی در پیش دارد. در تاریخ ۱۴ ژوئیه (۲۴ خردادماه)، پروتکل EIP-۱۵۵۹ ارسال می‌شود و سپس “ادغام” در Proof-of-Stake قرار است دنبال شود. برخی علائم نشان می‌دهد که موسسات شروع به توجه به اتریوم می‌کنند.
 
قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال
برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه