قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۲/۲۷

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۲/۲۷

امروز ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، قیمت هر اونس طلای جهانی تا لحظه تنظیم گزارش با ثبت افزایش ۰.۴۴ درصد به ۱۸۵۱ دلار و ۳۰ سنت رسید.
کد خبر: ۹۳۸۳۳
بازدید : ۱۳۱۰
۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۳

طلا

فرادید| نوسان طلا در محدود قیمتی ۱۸۰۰ دلار ادامه دارد. قیمت هر اونس طلای جهانی امروز ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ با ۰.۴۴ درصد افزایش نسبت به روز گذشته به ۱۸۵۱ دلار و ۳۰ سنت رسید.

تحلیلگران می‌گویند طلا در موقعیت خوبی قرار دارد، زیرا سرمایه گذاران به دنبال پناهگاه امن دارایی در برابر تورم هستند.

تجدید علاقه به طلا پس از انتشار آماری روی داد که نشان داد شاخص قیمت مصرفی آمریکا در آوریل بر مبنای سالانه ۴.۲ درصد افزایش داشت که بزرگترین رشد در ۱۳ سال گذشته بود. در این بین، قیمت تولیدکننده آمریکا هم بر مبنای سالانه ۶.۲ درصد رشد کرد که بزرگترین رشد قیمت ثبت شده بود.

با افزایش تورم بانک مرکزی آمریکا که می‌خواهد خط مشی سیاست پولی خود را حفظ کند، برخی معتقدند که تنها زمان لازم است که قیمت طلا به بالای ۱۸۵۰ دلار در هر اونس برسد. اگر آن سطح قیمت شکسته شود، هدف اصلی بعدی بالاترین قیمت‌های ژانویه به بالای ۱۹۰۰ دلار خواهد بود.

با توجه به میزان تقاضای اخیر موجود در بازار باید منتظر حرکت طلا باقی ماند. این نکته قابل‌توجه است که با توجه به مشخص شدن نرخ تورم ۲/ ۴درصدی ایالات‌متحده که از سال ۲۰۰۸ بی‌سابقه بوده است و در نتیجه منفی شدن نرخ بهره حقیقی، با افزایش نااطمینانی‎‌ها، حرکت سرمایه به سمت دارایی‌های کم‌ریسک‌تر مثل طلا افزایش خواهد یافت.

اما این نکته نیز مطرح می‌شود که دولت ایالات‌متحده در تلاش برای ثبات بخشیدن به قیمت طلاست و به‌دنبال راهکاری برای این امر است؛ چراکه ادامه این روند با توجه نرخ بهره حقیقی منفی و منطقی شدن دریافت وام و حرکت سرمایه به سمت این بازار‌ها می‌تواند باعث بروز مشکلاتی در سیستم اقتصادی ایالات‌متحده و احتمالا در بازار‌های جهانی مثل طلا شود.

به گزارش فرادید؛ بارت میلک، مدیر استراتژی کالا در شرکت تی دی سکیوریتیز در گفتگو با کیتکونیوز اظهار کرد: اگرچه تورم رشد کرده، اما هنوز زود است بگوییم دائمی یا موقتی است. شرکت تی دی سکیوریتیز در حال حاضر بر این باور است که تورم موقتی است.
 
اگرچه قیمت‌های کالا همچنان بالاتر می‌رود، اما در اقتصاد جهانی ظرفیت کافی برای پذیرش سیکل افزایشی قیمت وجود دارد.

شون لاسک، یکی از مدیران شرکت والش تریدینگ هم اظهار کرد: به افزایش قیمت طلا خوش بین است، زیرا تورم واقعی است. اگرچه تورم بالاتر باعث رشد بازده اوراق قرضه می‌شود، اما هر گونه کاهش قیمت طلا به دلیل رشد بازده اوراق قرضه، فرصتی برای خرید این فلز ارزشمند خواهد بود. وی ادامه داد: ابهامات فراوانی وجود دارد و به همین دلیل بانک مرکزی آمریکا برای تحکیم سیاست پولی مردد است و این موضوع به نفع طلا خواهد بود.

هر چند بازار طلا در فضای تورمی نیروی صعودی جدید را مشاهده می‌کند، اما بعضی از تحلیلگران خاطرنشان کردند که این فلز ارزشمند با موانعی نظیر رقابت رو به رشد رمزارز‌ها روبروست. مایک مک گلون، تحلیلگر ارشد کالای بلومبرگ اینتلیجنس در ایمیلی به کیتکونیوز اعلام کرد اگر به خاطر بیت کوین نبود، قیمت اونس طلا بالاتر می‌رفت.
 
قیمت لحظه ای طلا در بازار جهانی
 
برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه