کاهش 65 درصدی ابتلاء به کرونا در فاز نخست واکسن

کاهش 65 درصدی ابتلاء به کرونا در فاز نخست واکسن

تحلیل‌های انجام شده بر آزمایش بیش از ۳۵۰ هزار نفر نشان داده است که سالخوردگان، همچون جوانان با تزریق واکسن در برابر ویروس کرونا ایمن می‌مانند.
کد خبر: ۹۳۹۰۵
بازدید : ۱۸۶۲
۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۷

 فاز نخست واکسن در ایران

به گفته نشریه «ایمونی سین» بر اساس آخرین پژوهش‌ها، تزریق فاز نخست واکسن کرونا، امکان ابتلا به ویروس را تا ۶۵ درصد، کاهش می‌دهد. بر اساس این پژوهش‌ها که در دانشگاه آکسفورد مورد تایید قرار گرفته‌اند، واکسیناسیون، میزان بستری شدن مبتلایان را ۸۴ تا ۹۴ درصد کاهش می‌دهد.

آلبرت کوچویی ـ گوینده پیشکسوت رادیو ـ که هر روز با مرور تیتر‌ها و سرفصل‌های رسانه‌های جهان، مهمترین اخبار دنیا را روایت می‌کند، مطلب بالا را عنوان کرده است.

برخی اخبار امروز (۲۸ اردیبهشت ماه) روزنامه‌های جهان به شرح زیر است:

_ روزنامه اسپانیایی «ال پائیس» در گزارشی با عنوان «ویرانی مرگبار» نوشته است: حمله‌های هوایی اسرائیل علیه غزه هر روز بیش از گذشته افزایش پیدا می‌کند. به نظر می‌آید نتانیاهو برای بقای خود، دست به این ویرانگری مرگبار زده است. یک حمله مرگبار علیه فلسطینیان، ۴۲ قربانی به جا گذاشته است.
 
حجم حمله‌های آنها، گسترده‌تر و سخت‌تر شده است. حادثه جنگ حماس و اسرائیل، حتی سبب ایجاد تنش میان محافظه‌کاران انگلیس شده است. مساله پشتیبانی انگلیس از نیرو‌های اشغالگر، مورد سوال است. از سوی دیگر در غزه، بحران آبی، آذوقه و برق به شدت افزایش پیدا است.

_ «یو اس‌ای تودی» نیز در گزارشی با عنوان «سیاست‌های ویرانگر ترامپ» نوشته است: بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا باید بسیاری از سیاست‌ها و خط‌مشی‌های ترامپ در برابر اسرائیل را کنار بگذارد. سیاست‌هایی که جو بایدن آن‌ها را ویرانگر می‌دانست.
 
انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس، حمایت از سیاست‌های اسرائیل در تپه‌های جولان و قطع کمک به فلسطینی‌ها از جمله اقدامات مهم ترامپ در دوران رئیس‌جمهوری‌اش بود.

_ اکونومیست نوشت: با یورش دومین موج کرونا، هند دارد ویران می‌شود و با آن نارندرا مودی از پای در می‌آید. نخست وزیر هند، روشنایی‌های صحنه را برای جلوه گری دوست دارد، اما این مناسب هنگامی است، که همه چیز، به خوبی، پیش برود.
 
نه در این ویرانگری ویروس کرونا. در هفت سال گذشته هندیان دیده اند، مو‌های نارندرا، سفید و سفیدتر می‌شود. با یورش کرونا، نارندرا مودی، به اوج کشیده، اما خیلی زود، آرام آرام، به زیر کشیده شد. حکومت مودی، دارد از پای در می‌آید.

_ «لوموند»، روزنامه فرانسوی در گزارشی با تیتر «سرکوب خونین» درباره تظاهرات میانمار نوشته است: موج درگیری‌ها، سخت بالا گرفته است و آمریکا و انگلیس نیز به اعمال تحریم‌های تازه علیه حکومت نظامی میانمار رو آورده‌اند. ارتش میانمار، زمستان گذشته در یک کودتای نظامی، آنگ سان سوچی را سرنگون و با وجود تظاهرات گسترده، سرکوب خونینی را اعمال کرد.

* از حاشیه خبرها:
به گفته نشریه «ایمونی سین» بر اساس آخرین پژوهش‌ها، تزریق فاز نخست واکسن کرونا، امکان ابتلا به ویروس را تا ۶۵ درصد، کاهش می‌دهد. تحلیل‌های انجام شده بر آزمایش بیش از ۳۵۰ هزار نفر نشان داده است که سالخوردگان، همچون جوانان با تزریق واکسن در برابر ویروس کرونا ایمن می‌مانند.
 
این پژوهش‌ها در دانشگاه آکسفورد مورد تایید قرار گرفته‌اند. بر اساس این پژوهش واکسیناسیون می‌تواند سبب قطع زنجیره انتقال و کاهش احتمال ابتلا به کرونا شود. در واقع با انجام واکسیناسیون، میزان بستری شدن مبتلایان، ۸۴ تا ۹۴ درصد کاهش می‌یابد.
برچسب ها: واکسن کاهش ابتلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه