ماسک‌های سه بعدی در برابر کرونا کارایی دارند؟

ماسک‌های سه بعدی در برابر کرونا کارایی دارند؟

با توجه به نوع پارچه به کار رفته در این نوع ماسک‌ها که از نوع همان پارچه ماسک‌های سه لایه است، این نوع ماسک‌های کارایی لازم را در برابر کرونا دارند.
کد خبر: ۹۳۹۶۷
بازدید : ۲۹۳۲
۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۶

ماسک‌های سه بعدی

رییس اداره تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به پوشانندگی خوب ماسک‌های سه بعدی گفت: در تولید این ماسک غالبا از همان پارچه ماسک‌های سه لایه استفاده شده، با این تفاوت که طراحی این نوع ماسک‌های بهتر بوده و پوشانندگی خوبی دارند.

تورج شیرزادیان افزود: با توجه به نوع پارچه به کار رفته در این نوع ماسک‌ها که از نوع همان پارچه ماسک‌های سه لایه است، این نوع ماسک‌های کارایی لازم را در برابر کرونا دارند.

شیرزادیان یادآور شد: برخی از انواع این نوع ماسک‌ها هستند که تعداد لایه‌های بیشتری در تولید آن‌ها به کار رفته که این نوع ماسک‌ها در رده ماسک‌های N ۹۵ قرار می‌گیرند و قطعا پیشگیری موثرتری در برابر کرونا دارند.

رییس اداره تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خاطرنشان کرد: در تولید برخی از این ماسک‌ها تا شش لایه هم استفاده شده که البته تشخیص تعداد لایه‌های این نوع ماسک‌ها کار چندان ساده‌ای نیست و بر روی بسته بندی‌های آن‌ها قید شده است.

شیرزادیان در خصوص قیمت این نوع ماسک‌ها اظهار کرد: قیمت غالب این ماسک‌ها با توجه به سه لایه بودن، همانند ماسک‌های سه لایه هزار تومان مصوب شده است.

وی افزود: در خصوص سایر ماسک‌های سه بعدی که لایه‌های بیشتری دارند بسته به تعداد لایه‌ها قیمت آن‌ها از ۳۵۰۰ تا ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان متفاوت است.


برچسب ها: ماسک کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه