هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۲/۳۰

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۲/۳۰

با توجه به اخرین تحلیل نقشه های هواشناسی ایران، امروز 30 اردیبهشت ماه و فردا در شمال وشمال شرقی کشور بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ می‌دهد.
کد خبر: ۹۳۹۸۱
بازدید : ۱۸۹۲
۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۴
فرادید| براساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران ساعات بعد از ظهر امروز ۳۰ اردیبهشت ماه در ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی و جمعه علاوه بر این مناطق در برخی نقاط آذربایجان شرقی و اردبیل بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ می‌دهد.

روز شنبه در شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود. امروز در استان‌های ساحلی خزر کاهش نسبی دما و طی روز‌های جمعه و شنبه در نیمه شمالی کشور افزایش نسبی دما انتظار می‌رود.

روز یکشنبه با گذر امواج تراز میانی جو، در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، دامنه‌های جنوبی البرز شامل استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران و دامنه‌های زاگرس در استان‌های کرمانشاه، همدان، مرکزی، قم، غرب اصفهان، لرستان و چهار محال و بختیاری و در شمال فارس، غرب یزد و ارتفاعات کرمان در ساعات بعد از ظهر رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید گاهی همراه با باد و گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

به گزارش فرادید؛ در مناطقی از شرق و جنوب شرق وزش باد شدید، گاهی گرد و خاک و در نوار شمالی کشور کاهش نسبی دما انتظار می‌رود.

دوشنبه نیز در شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی و در برخی نقاط استان‌های کرمان، خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید رخ می‌دهد.

فردا نیز هوای پایتخت صاف تا کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد و در بعدازظهر با افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود و بیشینه و کمینه دمای هوا به ترتیب ۳۶ و ۲۴ درجه سانتیگراد خواهد بود.

پس فردا آسمان تهران کمی ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد و اوایل شب افزایش ابر با بیشترین و کمترین دمای ۳۵ و ۲۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
 
وضعیت آب و هوای ایران
برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین