راز جنایت جنجالی‌کرمانشاه فاش شد

راز جنایت جنجالی‌کرمانشاه فاش شد

متهم در پاسخ به این‌که چرا با وجود شلیک گلوله اول و زخمی شدن مقتول بازهم به او شلیک کرده است، گفت: به خاطر رفتار مقتول خیلی عصبانی بودم و آن لحظه مغزم اصلاً کار نمی‌کرد.
کد خبر: ۹۴۱۰۰
بازدید : ۲۲۰۴
۰۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۰

قاتل

متهم ۳۱ ساله‌ای که ۱۱ فروردین امسال با سلاح جنگی دست به قتل شوهر خواهرش زده بود، پس از حدود ۵۰ روز فرار، به دام پلیس و دستگاه قضایی افتاد؛ او دیروز جزئیات جنایت را تشریح کرد و گفت که از کار خود «پشیمان» است.

۱۱ فروردین امسال، یک فیلم کوتاه در فضای مجازی استان کرمانشاه منتشر شد که خیلی زود موجی از حیرت و نگرانی را در استان و سپس کل کشور به راه انداخت.

این ویدئوی یک دقیقه‌ای صحنه قتلی را در شهرک پردیس شهر کرمانشاه نشان می‌داد که در آن فردی با اسلحه کلاشینکف جوان دیگری را با شلیک دو گلوله از پا در می‌آورد؛ یکی به پهلو و دیگری به سرش. گرچه متهم خیلی زود از محل و استان گریخت؛ اما با تحقیقات دادستانی و پلیس به سرعت روشن شد که قاتل جوان ۳۱ ساله‌ای است که شوهر خواهر سابق ۳۰ ساله‌اش را به قتل رسانده است.

متهم سرانجام پس از حدود ۵۰ روز فرار، در ملارد استان البرز به دام افتاد. به گفته «شهرام کرمی»، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه با تلاش‌های بازپرس ویژه قتل دادسرای مرکز استان، پلیس آگاهی کرمانشاه و همکاری مقام قضایی و پلیس آگاهی استان البرز، محل اختفای متهم شناسایی و او روز اول خرداد دستگیر و سپس به استان کرمانشاه منتقل شد.

جزئیات جنایت

بازپرس ویژه قتل دادسرای مرکز کرمانشاه روز گذشته در یک نشست با اشاره به جزئیات جنایت گفت: پس از اطلاع از وقوع حادثه، بلافاصله به همراه همکاران پلیس آگاهی و انتظامی در محل حاضر شدیم؛ بنابر ظواهر واقعه، شخصی به نام «یاسر فخری» که داماد خانواده بهرامیان بود، در کنار خودروی خود به قتل رسیده بود.

امیرحیدر محمدی اضافه کرد: در همان جا بررسی‌های میدانی و تحقیقات محلی از اهالی و ساکنان انجام و مشخص شد که مقتول و خانواده همسرش سابقه اختلاف چند ماهه خانوادگی داشته‌اند. به گفته وی، مقتول آن روز با مراجعه به در منزل پدر خانم خود از همسرش تقاضای بازگشت به زندگی مشترک را می‌کند، اما وقتی با پاسخ منفی او مواجه می‌شود با ایجاد سروصدا درصدد بازگرداندن همسرش به خانه خود می‌شود.
 
بازپرس ویژه قتل دادسرای مرکز کرمانشاه اظهار کرد: در ادامه این درگیری، متهم به قتل با سلاح کلاشینکف جنگی غیرمجاز که بنا به گفته خودش از سال‌های گذشته تهیه کرده بود و در منزل پدری نگهداری می‌کرد، به قصد قتل داماد خانواده از منزل خارج می‌شود و به تیراندازی و قتل او اقدام می‌کند.
 
وی افزود: در جریان تیراندازی ابتدا یک گلوله به پهلوی مقتول می‌خورد، سپس متهم از فاصله حدود ۵۰ متری گلوله دوم را به سر او شلیک می‌کند و به زندگی‌اش خاتمه می‌دهد.

پشیمانم

متهم به قتل نیز گفت: خواهر من دوبار از مقتول طلاق گرفته بود، اما او همواره با مراجعه به در خانه پدرم به دنبال بازگشت خواهرم به زندگی مشترک بود در حالی که او به این کار رضایت نداشت، زیرا هدف آزار روحی و اذیت جسمی قرار می‌گرفت.

این جوان ۳۱ ساله افزود: پدر و مادر من پیر و زمین‌گیر هستند، اما مقتول حتی با پدرم برخورد فیزیکی کرده بود. او با بیان این‌که در نتیجه این اتفاقات عصبانی شدم و از کوره در رفتم، ادامه داد: من از کار خود پشیمانم و اگر دوباره به آن شرایط برگردم هرگز دست به قتل نمی‌زنم، زیرا مقتول هم یک جوان بود که متاسفانه از دست رفت.

متهم در پاسخ به این‌که چرا با وجود شلیک گلوله اول و زخمی شدن مقتول بازهم به او شلیک کرده است، گفت: به خاطر رفتار مقتول خیلی عصبانی بودم و آن لحظه مغزم اصلاً کار نمی‌کرد.
 
او درباره سلاح کلاشینکف جنگی که با آن دست به قتل زده بود نیز اظهار کرد: این سلاح را حدود ۱۰ سال پیش از پسرخاله خود خریدم و از همان زمان در منزل پدر نگهداری می‌کردم و این هم اولین باری بود که دستم روی ماشه آن رفت و شلیک کردم. او گفت: مجازات من قصاص است و دستگاه قضایی هر حکمی درباره‌ام صادر کند، می‌پذیرم.
برچسب ها: قتل کرمانشاه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه