هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۳/۰۴

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۳/۰۴

بر اساس گزارش سازمان هواشناسی ایران، امروز 4 خردادماه در اکثر نقاط کشور رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید به‌ویژه طی ساعات بعد ازظهر پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۹۴۱۰۹
بازدید : ۷۳۴
۰۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۷
فرادید| با توجه به هشدار سریع سازمان هواشناسی ایران؛ امروز ۴ خرداد ماه در شمال غرب، غرب، مناطقی از جنوب غرب، غرب اصفهان، شمال فارس، ارتفاعات کرمان، دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز، تهران و در استان‌های گیلان، مازندران و شرق گلستان رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید به‌ویژه طی ساعات بعد ازظهر پیش‌بینی می‌شود.

طی این روز شدت بارش در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان و زنجان خواهد بود و احتمال وقوع تگرگ نیز در این استان‌ها وجود دارد.

روز چهارشنبه به‌تدریج بارش در شمال غرب و غرب کشور کاهش می‌یابد و در سواحل دریای خزر، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق و در استان‌های همدان، مرکزی، قم، اصفهان، یزد و خراسان جنوبی بارش پراکنده رخ می‌دهد.

به گزارش فرادید؛ شدت بارش برای فردا در استان مازندران خواهد بود و در این روز کاهش نسبی دما در استان‌های واقع در نوار شمالی کشور پیش‌بینی می‌شود.

روز پنجشنبه در شرق و جنوب شرق وزش باد شدید و احتمال خیزش گرد و خاک پدیده غالب منطقه خواهد بود همچنین در شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و در ارتفاعات البرز و در شمال شرق رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد.

همچنین روز‌های جمعه و شنبه در نیمه شرقی کشور جوی آرام همراه با افزایش نسبی دما انتظار می‌رود. طی این روز در شمال استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل و در ارتفاعات البرز مرکزی نیز طی ساعات بعد ازظهر رگبار پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد دور از انتظار نیست.

امروز در جنوب غرب و طی دو روز آینده در برخی نقاط استان تهران احتمال باد و گرد و خاک وجود دارد و دریای خزر نیز از بعد ازظهر امروز تا روز چهارشنبه، شرق دریای عمان تا پایان هفته و خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان طی روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه مواج خواهد بود.

آسمان تهران فردا نیمه ابری تا ابری، در بعضی ساعات وزش باد شدید همراه با رگبار و رعد و برق و با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد و طی روز پنجشنبه نیز صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد و با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
 
وضعیت آب و هوای ایران
برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین