هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۳/۰۴

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۳/۰۴

بر اساس گزارش سازمان هواشناسی ایران، امروز 4 خردادماه در اکثر نقاط کشور رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید به‌ویژه طی ساعات بعد ازظهر پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۹۴۱۰۹
بازدید : ۷۱۹
۰۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۷
فرادید| با توجه به هشدار سریع سازمان هواشناسی ایران؛ امروز ۴ خرداد ماه در شمال غرب، غرب، مناطقی از جنوب غرب، غرب اصفهان، شمال فارس، ارتفاعات کرمان، دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز، تهران و در استان‌های گیلان، مازندران و شرق گلستان رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید به‌ویژه طی ساعات بعد ازظهر پیش‌بینی می‌شود.

طی این روز شدت بارش در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان و زنجان خواهد بود و احتمال وقوع تگرگ نیز در این استان‌ها وجود دارد.

روز چهارشنبه به‌تدریج بارش در شمال غرب و غرب کشور کاهش می‌یابد و در سواحل دریای خزر، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق و در استان‌های همدان، مرکزی، قم، اصفهان، یزد و خراسان جنوبی بارش پراکنده رخ می‌دهد.

به گزارش فرادید؛ شدت بارش برای فردا در استان مازندران خواهد بود و در این روز کاهش نسبی دما در استان‌های واقع در نوار شمالی کشور پیش‌بینی می‌شود.

روز پنجشنبه در شرق و جنوب شرق وزش باد شدید و احتمال خیزش گرد و خاک پدیده غالب منطقه خواهد بود همچنین در شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و در ارتفاعات البرز و در شمال شرق رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد.

همچنین روز‌های جمعه و شنبه در نیمه شرقی کشور جوی آرام همراه با افزایش نسبی دما انتظار می‌رود. طی این روز در شمال استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل و در ارتفاعات البرز مرکزی نیز طی ساعات بعد ازظهر رگبار پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد دور از انتظار نیست.

امروز در جنوب غرب و طی دو روز آینده در برخی نقاط استان تهران احتمال باد و گرد و خاک وجود دارد و دریای خزر نیز از بعد ازظهر امروز تا روز چهارشنبه، شرق دریای عمان تا پایان هفته و خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان طی روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه مواج خواهد بود.

آسمان تهران فردا نیمه ابری تا ابری، در بعضی ساعات وزش باد شدید همراه با رگبار و رعد و برق و با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد و طی روز پنجشنبه نیز صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد و با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
 
وضعیت آب و هوای ایران
برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین
راه‌حل قرون‌وسطایی برای حل معضل طلاق!
زندان برای زوج‌های در آستانه طلاق

راه‌حل قرون‌وسطایی برای حل معضل طلاق!

اسرار خانه‌های هیتلر
از صحنه‌های خودکشی تا اقدام به ترور

اسرار خانه‌های هیتلر

تفاوت ایست قلبی و سکته قلبی
چرا قلب یکباره می‌ایستد؟

تفاوت ایست قلبی و سکته قلبی