آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۳/۰۴

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۳/۰۴

بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۴ خردادماه ۲۰۸ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۹۴۱۲۶
بازدید : ۱۰۶۱
۰۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۳
بیمار بدحال کرونایی
 
فرادید| امروز ۴ خردادماه ۱۴۰۰، آمار فوتی‌های کرونا ۲۰۸ نفر اعلام شد و مجموع جان باختگان این بیماری به ۷۹ هزار و ۵۶ نفر رسید.

همچنین از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۸۷۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که هزار و ۷۱۳ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کرونا در کشور به دو میلیون و ۸۵۵ هزار و ۳۹۶ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون دو میلیون و ۳۶۲ هزار و ۴۲۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

چهار هزار و ۶۹۵ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۱۹ میلیون و ۱۸۵ هزار و ۹۳۳ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۸ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۳۳ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۰۷ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تا کنون دو میلیون و ۶۷۵ هزار و ۵۹۴ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۴۷۰ هزار و ۴۶۸ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به سه میلیون و ۱۴۶ هزار و ۶۲ دُز رسید.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۴۴۲ هزار و ۷۹۸ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۱۶۷ میلیون و ۹۸۶ هزار و ۵۹۵ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۸ هزار و ۸۶۵ نفری در یک روز به تعداد ۳ میلیون و ۴۸۷ هزار و ۴۵ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۱۴۹ میلیون و ۳۰۲ هزار و ۹۵ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۶۰۴ هزار و ۴۱۶ نفر (۳۲۵ نفر)

۲. برزیل ۴۵۰ هزار و ۲۶ نفر (۸۴۱ نفر)

۳. هند ۳۰۷ هزار و ۲۴۹ نفر (۳ هزار و ۴۹۸ نفر)

۴. مکزیک ۲۲۱ هزار و ۶۴۷ نفر (۵۰ نفر)

۵. بریتانیا ۱۲۷ هزار و ۷۲۴ نفر (۳ نفر)

۶. ایتالیا ۱۲۵ هزار و ۳۳۵ نفر (۱۱۰ نفر)

۷. روسیه ۱۱۸ هزار و ۸۰۱ نفر (۳۱۹ نفر)

۸. فرانسه ۱۰۸ هزار و ۶۵۸ نفر (۶۲ نفر)

۹. آلمان ۸۸ هزار و ۳۹ نفر (۶۶ نفر)

۱۰-. کلمبیا ۸۵ هزار و ۲۰۷ نفر (۴۸۳ نفر)
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین