قیمت بیت کوین امروز، ۱۴۰۰/۰۳/۰۵

قیمت بیت کوین امروز، ۱۴۰۰/۰۳/۰۵

قیمت بیت کوین، امروز ۵ خرداد ماه با ثبت کاهش ۱.۳۱ درصد به ۳۸,۵۵۹ دلار معادل ۹۱۳,۸۴۲,۷۹۷ تومان رسید.
کد خبر: ۹۴۱۳۸
بازدید : ۶۳۳
۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۲۴
بیت کوین
 
فرادید| بیت کوین در حال حاضر در کانال ۳۸ هزار دلار توقف کرده است. امروز ۵ خردادماه ۱۴۰۰ قیمت بیت کوین با ۱.۳۱ درصد کاهش به ۳۸,۵۵۹ دلار معادل ۹۱۳,۸۴۲,۷۹۷ تومان رسید.

بیت کوین با نماد اختصاری BTC یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۷۲۵.۰۲ میلیارد دلار، در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم ۴۲.۰۲ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد و حجم مبادلات روزانه آن ۵۵.۰۱ میلیارد دلار است.

بالاترین قیمت بیت کوین در تاریخ ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ معادل ۶۴,۸۶۳.۰۹ دلار بوده که همینک %۴۰.۲۸ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحد‌های در گردش بیت کوین ۱۸.۷۲ میلیون و تعداد کل واحد‌های آن ۲۱ میلیون خواهد بود. بیت کوین در کانال مهم ۳۸ هزار دلاری در حال نوسان است تا مسیر حرکت بعدی اش مشخص شود.

قیمت بیت کوین به دنبال تلاش ایلان ماسک برای تقویت آن و ادامه بی‌ثباتی‌هایی که از هفته گذشته در این ارز مجازی به وجود آمده بود افزایش یافت. محبوب‌ترین ارز رمزنگاری شده جهان سه شنبه با بیش از ۳۹هزار دلار آغاز شد. طبق داده‌های CoinDesk، منعکس کننده سقف بازار در ۷۰۶.۹ میلیارد دلار است.

بیت کوین پس از یک هفته تلاش و دامپ شدن به کف قیمت ۳۰,۰۰۰ دلاری، بتدریج درحال بازیابی سطوح قیمتی از دست رفته خود، است. همانطور که روز گذشته گزارش شد، اولین رمزارز بازار به بالای مرز ۳۶,۰۰۰ دلاری صعود کرد و مدتی در آنجا تثبیت شد.

گاو‌ها از همان زمان پشتکار خود را حفظ کردند و بیت کوین را تا نزدیکی مرز ۴۰,۰۰۰ دلار رساندند. البته همانطور که گفته شد دلیل صعود بیت کوین مبتنی بر اخبار منتشر شده در خصوص برگزاری جلسه‌ای در بین ایلان ماسک و ماینر‌های بیت کوین به میزبانی مایکل سیلور (Michael J. Saylor)، مدیر عامل شرکت مایکرو استراتژی در آمریکای شمالی برای ایجاد یک شورای ماینینگ بیت کوین، است.

به گزارش فرادید؛ اگرچه بیت کوین فعلا موفق به شکست مقامت ۴۰,۰۰۰ دلاری خود نشده و پس از آن کمی اصلاح شده است، اما هنوز هم بالای مرز ۳۸,۰۰۰ دلار معامله می‌شود و در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۵ درصد رشد کرده است.

ایلان ماسک- میلیاردر مشهور آمریکایی و مدیرعامل تسلا- در توییتی نوشت که جلسه اش با استخراج کنندگان رمزارز در منطقه آمریکای شمالی (آمریکا و کانادا) در خصوص نگرانی‌های زیست محیطی استخراج بیتکوین امیدوار کننده بوده است.

در صورتی که تسلا مجددا دریافت بیتکوین برای فروش محصولاتش را قبول کند، بازار احتمالا با یک موج صعودی جدید روبرو خواهد شد چرا که خبر توقف پذیرش بیتکوین توسط تسلا از علل اصلی ریزش هفته قبل بود.

مت مالی، استراتژیست ارشد بازار در موسسه میلر تاباک گفت: «اگر قرار باشد بازار ارز مجازی با توییت‌های الون ماسک نوسان داشته باشد یک امتیاز منفی برای آن خواهد بود. این واقعیت که چنین نوسانات بزرگی تحت تاثیر توییت‌های یک فرد به وجود بیاید، مشروعیت این گروه سرمایه‌ای را از بین می‌برد».

صنعت ارز مجازی از زمان انتقاد‌های ماسک متعهد شده فعالیت‌های خود را پاک‌تر کند. استخراج کنندگان بسیاری به تعهد نامه جوی ارز‌های مجازی پیوسته‌اند. هدف از راه اندازی این تعهد نامه صفر کردن تولید کربن در صنعت ارز مجازی تا ۲۰۳۰ است.

از طرفی مدیر عامل شرکت InvestorsHub، کلم چمبرز اظهار کرد: بیت‌کوین دوره چهار ساله خود را سپری می‌کند و قبل از بازگشت به بالاترین قیمت همیشگی خود یعنی حدود ۱۲۰هزار دلار، کاهش بیشتری را تجربه خواهد کرد.

به نقل از نیوز، چمبرز گفت: «ممکن است قبل از جهش به جایگاه اولیه، دارایی به کمتر از ۱۰ هزار دلار برسد». وی بیان کرد: چرخه فعلی نتیجه فرآیند کاهش به نصف قیمت است و انتظار می‌رود سرمایه در هنگام توقف قیمت، وارد «فصل زمستان» شود.

چمبرز ادامه داد: ما در حال سقوط هستیم و به نظر من ارزش بیت‌کوین بسیار پایین‌تر خواهد رفت و این مرحله «زمستان رمزنگاری» خواهد بود. حباب بعدی به ۱۲۰هزار دلار می‌رسد، اما قبل از آن ارزش ۲۰ هزار دلاری را تجربه خواهد کرد.
 
قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال در بازار
برچسب ها: قیمت بیت کوین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین