فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۳/۰۵

فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۳/۰۵

به گفته وزارت بهداشت، آمار فوتی‌های کرونا امروز ۵ خرداد ماه ۱۶۳ نفر ثبت شد.
کد خبر: ۹۴۱۷۶
بازدید : ۱۰۳۴
۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۲
بیمار بدحال کرونایی
 
فرادید| بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا، امروز ۵ خرداد ماه، ۱۶۳ نفر اعلام شد و مجموع جانباختگان این بیماری در ایران به ۷۹ هزار و ۲۱۹ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۱۰ هزار و ۴۶۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که هزار و ۵۰۴ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزراش فرادید؛ مجموع بیماران کرونا در کشور به دو میلیون و ۸۶۵ هزار و ۸۶۴ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون دو میلیون و ۳۷۹ هزار و ۱۳۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

چهار هزار و ۵۸۷ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۱۹ میلیون و ۳۰۷ هزار و ۵۴۴ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۸ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۳۳ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۰۷ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تا کنون دو میلیون و ۸۴۴ هزار و ۶۳۹ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۴۸۵ هزار و ۶۷۰ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به سه میلیون و ۳۳۰ هزار و ۳۰۹ دُز رسید.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۵۲۳ هزارو ۴۲۹ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۱۶۸ میلیون و ۵۱۴ هزار و ۱۹۵ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۱۲ هزار و ۸۶ نفری در یک روز به تعداد ۳ میلیون و ۴۹۹ هزار و ۴۳۴ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۱۵۰ میلیون و ۱۷ هزار و ۶۴۸ نفر رسیده است.

مار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۶۰۵ هزار و ۲۰۸ نفر (۶۶۹ نفر)

۲. برزیل ۴۵۲ هزار و ۲۲۴ نفر (۲ هزار و ۱۹۸ نفر)

۳. هند ۳۱۱ هزار و ۴۲۱ نفر (۴ هزار و ۱۷۲ نفر)

۴. مکزیک ۲۲۱ هزار و ۶۹۵ نفر (۴۸ نفر)

۵. بریتانیا ۱۲۷ هزار و ۷۳۹ نفر (۱۵ نفر)

۶. ایتالیا ۱۲۵ هزار و ۵۰۱ نفر (۱۶۶ نفر)

۷. روسیه ۱۱۹ هزار و ۱۹۴ نفر (۳۹۳ نفر)

۸. فرانسه ۱۰۸ هزار و ۸۷۹ نفر (۲۰۳ نفر)

۹. آلمان ۸۸ هزار و ۱۶۱ نفر (۱۲۲ نفر)

۱۰-. کلمبیا ۸۵ هزار و ۶۶۶ نفر (۴۵۹ نفر)
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین