آمارفوتی‌های کرونا؛ امروز ۱۴۰۰/۰۳/۰۶

آمارفوتی‌های کرونا؛ امروز ۱۴۰۰/۰۳/۰۶

بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۶ خردادماه ۱۶۵ نفر ثبت شد.
کد خبر: ۹۴۲۱۸
بازدید : ۱۲۵۵
۰۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۸
بیمار بدحال کرونایی
 
فرادید| آمار فوتی‌های کرونا امروز ۶ خردادماه در گزارش وزارت بهداشت ۱۶۵ نفر اعلام شد و مجموع جانباختگان این بیماری در ایران به ۷۹ هزار و ۳۸۴ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۹ هزار و ۹۹۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که ۱۳۲۲ نفر از آن‌ها بستری شدند.

همچنین مجموع بیماران کرونا در کشور به دو میلیون و ۸۷۵ هزار و ۸۵۸ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون دو میلیون ۳۹۶ هزار و ۵۴۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند. همچنین ۴۴۷۵ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

به گزارش فرادید؛ تا کنون ۱۹ میلیون و ۴۳۰ هزار و ۲۴۹ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۸ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۳۳ شهر در وضعیت نارنجی و ۲۰۷ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تا کنون سه میلیون و ۵ هزار و ۶۳۲ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۴۹۳ هزار و ۹۳۱ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به سه میلیون و ۴۹۹ هزار و ۵۶۳ دُز رسید.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۵۵۹ هزار و ۶۸۸ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۱۶۹ میلیون و ۸۲ هزار و ۳۱۲ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۱۲ هزار و ۳۴۲ نفری در یک روز به تعداد ۳ میلیون و ۵۱۲ هزار و ۳۳۶ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۱۵۰ میلیون و ۷۰۵ هزار و ۵۳۶ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۶۰۶ هزار و ۱۷۹ نفر (۶۰۷ نفر)

۲. برزیل ۴۵۴ هزار و ۶۲۳ نفر (۲ هزار و ۳۹۹ نفر)

۳. هند ۳۱۵ هزار و ۲۶۳ نفر (۳ هزار و ۸۴۲ نفر)

۴. مکزیک ۲۲۱ هزار و ۹۶۰ نفر (۲۶۵ نفر)

۵. بریتانیا ۱۲۷ هزار و ۷۴۸ نفر (۹ نفر)

۶. ایتالیا ۱۲۵ هزار و ۶۲۲ نفر (۱۲۱ نفر)

۷. روسیه ۱۱۹ هزار و ۶۰۰ نفر (۴۰۶ نفر)

۸. فرانسه ۱۰۹ هزار و ۲۳ نفر (۱۴۴ نفر)

۹. آلمان ۸۸ هزار و ۱۶۱ نفر (۱۲۲ نفر)

۱۰-. کلمبیا ۸۶ هزار و ۱۸۰ نفر (۵۱۴ نفر)
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین