واتس‌اپ سیاست حریم خصوصی اجرا نمی‌کند

واتس‌اپ سیاست حریم خصوصی اجرا نمی‌کند

واتس‌اپ امکان تماس و ارسال پیام را برای کاربرانی که با سیاست حریم خصوصی جدید این سرویس پیام رسان موافقت نکرده اند، مسدود نمی‌کند.
کد خبر: ۹۴۳۱۱
بازدید : ۱۵۵۱
۰۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۳

واتس‌اپ

واتس‌اپ با عقب نشینی از خط و نشان قبلی خود، دیگر امکان ارسال و دریافت پیام را برای کاربرانی که با سیاست حریم خصوصی جدید این سرویس پیام رسان موافقت نکرده اند، محدود نمی‌کند.

واتس‌اپ اوایل ماه میلادی جاری اعلام کرده بود کاربرانی که با سیاست حریم خصوصی جدید موافقت نکنند، دیگر نمی‌توانند تماس یا نوتیفیکیشن دریافت کنند و دسترسی به قابلیت‌های این پیام رسان برای آن‌ها محدود می‌شود.

اما اکنون تغییر جهت داده و اعلام کرده هیچ قابلیتی برای کاربرانی که سیاست جدید این شرکت را نپذیرفته اند، محدود نمی‌شود. سیاست حریم خصوصی جدید واتس‌اپ از ۱۵ ماه مه به اجرا درآمد و اجازه می‌دهد این اپلیکیشن اطلاعات کاربران را با فیس بوک و اینستاگرام به اشتراک بگذارد.
 
این به‌روزرسانی بر حریم خصوصی پیام‌های خصوصی که کاربران به دوستان و خانواده شان ارسال می‌کنند، تاثیری نمی‌گذارد و بیشتر مربوط به پیام‌های تجاری است که در این پلتفرم ارسال می‌شوند. زمانی که برای نخستین بار این تغییرات اعلام شدند بسیاری از کاربران تصور کردند که محتوای پیام‌های آن‌ها ممکن است به خطر بیافتند.

واتس‌اپ در بیانیه به‌روزشده‌ای در مرکز کمک خود اعلام کرد در ۱۵ ماه مه حساب هیچ کاربری به دلیل این به‌روزرسانی حذف یا مسدود نشده است.

این تغییرات قرار بود ابتدا در فوریه اجرایی شود، اما در پی انتقاد گسترده کاربران واتس‌اپ از تغییرات جدید و این ادعا که واتس‌اپ قرار است اطلاعات شخصی کاربران را با فیس بوک – شرکت مادر خود – به اشتراک بگذارد، این سرویس پیام رسان تصمیم گرفت به‌روزرسانی سیاست حریم خصوصی را به مدت سه ماه تا اواسط ماه مه به تاخیر بیاندازد.

پس از این که واتس‌اپ برای نخستین بار در ژانویه این سیاست را معرفی کرد، کاربران به سرویس‌های پیام رسان رقیب نظیر سیگنال و تلگرام کوچ کردند. دانلود اپلیکیشن سیگنال ۴۲۰۰ درصد نسبت به هفته پیش از اعلام تغییرات جدید در واتس‌اپ صعود کرد.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، هند که با بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر، بزرگترین بازار واتس‌اپ است در ژانویه از این پیام رسان خواست تغییر سیاست خود را لغو کند.
برچسب ها: واتس اپ
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین
راه‌حل قرون‌وسطایی برای حل معضل طلاق!
زندان برای زوج‌های در آستانه طلاق

راه‌حل قرون‌وسطایی برای حل معضل طلاق!

اسرار خانه‌های هیتلر
از صحنه‌های خودکشی تا اقدام به ترور

اسرار خانه‌های هیتلر

تفاوت ایست قلبی و سکته قلبی
چرا قلب یکباره می‌ایستد؟

تفاوت ایست قلبی و سکته قلبی