قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۳/۱۰

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۳/۱۰

امروز ۱۰ خردادماه، قیمت هر اونس طلای جهانی با ثبت افزایش ۰.۲۴ درصد به ۱۹۰۸ دلار و ۲۹ سنت رسید.
کد خبر: ۹۴۳۱۴
بازدید : ۹۰۹
۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۸
طلا
 
فرادید| طلا همچنان در کانال ۱۹۰۰ دلار قرار دارد. قیمت هر اونس طلای جهانی امروز ۱۰ خردادماه با ۰.۲۴ درصد افزایش به ۱۹۰۸ دلار و ۲۹ سنت رسید.

این درحالی است که کمترین قیمت برای طلا ۱۸۸۳ دلار و ۲۶ سنت و بیشترین قیمت آن ۱۹۰۸ دلار و ۶۸ سنت در بازار ثبت شده است.

به گزارش فرادید؛ پس از آنکه آمار‌ها نشان داد قیمت‌های مصرف کننده در آمریکا طی ماه آوریل رشد کرده و رشد تورم سبب افزایش اشتها برای سرمایه گذاری در بازار طلا شد، قیمت فلز زرد شاهد افزایش بود و به بالای رقم ۱۹۰۰ دلار رسید.

قیمت طلا پس از افزایش و جبران بیش از ۲۲۰ دلار از پایین‌ترین قیمت در پایان ماه مارس (فرودین)، در بالاترین سطح در سال جاری است. اکنون تحلیلگران با اشاره به وجود یک محیط مناسب برای طلا، هر اونس ۱۹۵۰ دلاری را به عنوان سطح در دسترس پیش بینی می‌کنند.

دیوید مگر تحلیلگر بازار طلا در موسسه‌های ریج گفت: «شاهد افزایش نسبی در آمار‌های مصرف شخصی هستیم... همه این آمار‌ها تقویت کننده فضای تورمی است و به نفع بازار طلاست.»

وی افزود، خودداری فدرال رزرو از کند کردن برنامه خرید اوراق قرضه یا افزایش نرخ بهره نیز به نفع قیمت طلا تمام شده، هرچند که برخی مقاومت‌های روانی در سطح ۱۹۰۰ دلار وجود دارد و تقویت دلار نیز مانع از افزایش بیشتر قیمت طلا شده است.

بارت میلک، مدیر استراتژی جهانی شرکت تی دی سکیوریتیز اظهار کرد: طلا اکنون روند صعودی پیدا کرده، زیرا بازار در حال حاضر آمار اقتصادی ضعیفتر از حد مطلوب و نرخ تورم بالاتر را هضم می‌کند.

فیلیپ استرایبل، استراتژیست ارشد بازار در شرکت بلو لاین فیوچرز گفت اگر آمار اشتغال بهتر از حد مطلوب باشد، بازده اوراق قرضه بالاتر خواهد رفت. طلا بهبود قوی داشته و در معرض اصلاح قیمت قرار ددارد. اگر آمار اشتغال آمریکا مثبت باشد، بازده اوراق قرضه رشد کرده و ارزش دلار آمریکا بهبود پیدا می‌کند.

از طرف دیگر، ادوارد مویا تحلیلگر ارشد بازار OANDA به کیتکو نیوز گفت: قیمت طلا طی دو ماه گذشته افزایش یافت، ما با تماس‌هایی روبرو شده ایم که می‌گوید طلا به ۱۶۰۰ دلار کاهش می‌یابد. بازار در حال حاضر از تجارت طلا هیجان زده شده است. این واقعیت باقی مانده است که اگر بازده خزانه داری آمریکا پایه ریزی شود، برای تغییر ایده بانک فدرال رزرو بهبود قابل توجهی در بازار کار لازم است.

در این هفته بسیاری از سرمایه گذاران قصد دارند تعداد اشتغال و دستمزد را بررسی کنند و به این دو آمار توجه خواهند کرد.
 
این یک خطر بزرگ برای طلا است. اگر برای ماه قبل شاهد یک شگفتی صعودی و قوی در این بازار بودیم، این امکان وجود دارد که در هفته اخیر بازده ۱۰ ساله خزانه داری را به ۱.۷۰ برسد و طلا در واکنش می‌تواند ۳۰ تا ۴۰ دلار سقوط کند.
 
قیمت طلای جهانی در بازار
برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین
راه‌حل قرون‌وسطایی برای حل معضل طلاق!
زندان برای زوج‌های در آستانه طلاق

راه‌حل قرون‌وسطایی برای حل معضل طلاق!

اسرار خانه‌های هیتلر
از صحنه‌های خودکشی تا اقدام به ترور

اسرار خانه‌های هیتلر

تفاوت ایست قلبی و سکته قلبی
چرا قلب یکباره می‌ایستد؟

تفاوت ایست قلبی و سکته قلبی