آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۰/۰۳/۱۰

آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۴۰۰/۰۳/۱۰

براساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۱۰ خردادماه ۲۱۷ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۹۴۳۴۶
بازدید : ۹۸۹
۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۵
بیمار بدحال کرونایی
 
فرادید| بنابر گزارش وزارت بهداشت، آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۰ خردادماه ۲۱۷ نفر اعلام شد و مجموع جان باختگان این بیماری در ایران به ۸۰ هزار و ۱۵۶ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۴۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که هزار و ۳۸۸ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کرونا در کشور به دو میلیون و ۹۱۳ هزار و ۱۳۶ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون دو میلیون ۴۵۸ هزار و ۶۸۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

چهار هزار و ۱۶۰ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۱۹ میلیون و ۹۳۶ هزار و ۵۴۸ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۱۳ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۱۴ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۲۱ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تا کنون سه میلیون و ۶۴۳ هزار و ۳۵۶ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۵۲۲ هزار و ۷۰۷ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۴ میلیون و ۱۶۶ هزار و ۶۳ دُز رسید.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۴۹۰ هزار و ۱۵۵ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۱۷۰ میلیون و ۶۳۳ هزار و ۴۶۷ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۱۰ هزار و ۸۳۰ نفری در یک روز به تعداد ۳ میلیون و ۵۴۸ هزار و ۶۷۶ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۱۵۲ میلیون و ۶۰۳ هزار و ۱۷۶ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۶۰۹ هزار و ۴۲۱ نفر (۳۵۰ نفر)

۲. برزیل ۴۶۱ هزار و ۱۴۲ نفر (هزار و ۹۷۱ نفر)

۳. هند ۳۲۵ هزار و ۹۹۸ نفر (۳ هزار و ۶۱۴ نفر)

۴. مکزیک ۲۲۳ هزار و ۶۸ نفر (۴۱۱ نفر)

۵. بریتانیا ۱۲۷ هزار و ۷۷۵ نفر (۷ نفر)

۶. ایتالیا ۱۲۶ هزار و ۲ نفر (۸۳ نفر)

۷. روسیه ۱۲۰ هزار و ۸۰۷ نفر (۴۰۱ نفر)

۸. فرانسه ۱۰۹ هزار و ۳۵۸ نفر (۶۸ نفر)

۹. آلمان ۸۹ هزار و ۸ نفر (۱۲۴ نفر)

۱۰-. کلمبیا ۸۷ هزار و ۷۴۷ نفر (۵۴۰ نفر)
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین