حساب کاربری دونالد ترامپ در فیس‌بوک و اینستاگرام برای دوسال بسته شد

حساب کاربری دونالد ترامپ در فیس‌بوک و اینستاگرام برای دوسال بسته شد

کد خبر: ۹۴۵۰۱
بازدید : ۱۶۵
۱۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۲

 دونالد ترامپ

شرکت فیس‌بوک حساب‌های کاربری ترامپ در این شبکه اجتماعی و اینستاگرام را برای دو سال بست.

این شرکت گفته است "ما اعتقاد داریم که اقدامات وی (دونالد ترامپ) نقض شدیدی در قوانین ما محسوب می‌شود که مستلزم بالاترین مجازات موجود در پروتکل‌های اجرایی جدید است".

دونالد ترامپ در واکنش به این تصمیم آن را "توهین" به رای دهندگان به خودش خوانده است. در ماه ژانویه حساب ترامپ به دلیل نوشته‌هایی که در فیس‌بوک درباره شورش و حمله به کنگره این کشور منتشر کرد تا مدت نامعلومی بسته شد.

اما ماه پیش هیات ناظر بر فیس‌بوک از نامعلوم بودن زمان پایان این مجازات انتقاد کرد. همزمان با این تصمیم فیس‌بوک به سیاست مستثنا بودن سیاستمداران از مقررات حاکم بر مطالب این شبکه اجتماعی پایان داده است.

به گفته این شرکت از این پس اظهارات توهین آمیز یا فریبکارانه سیاستمداران به دلیل ارزش خبریشان از مقررات مستثنا نخواهد بود. نیک کلگ، معاون امور بی‌الملل فیس‌بوک، ممنوعیت فعالیت ترامپ در این شبکه از ماه ژانویه محاسبه خواهد شد.

به گفته کلگ، در پایان این دو سال "اگر تشخیص دهیم که هنوز خطر جدی برای امنیت عمومی وجود دارد، محدودیت را برای مدت زمان مشخصی تمدید کرده و ارزیابی مجدد را تا زمان کاهش خطر ادامه می‌دهیم". در بیانیه کلگ آمده است دونالد ترامپ هنگام بازگشت به فیس‌بوک در صورت تخلف و نقض مقررات با تدابیر تنبیهی رو به افزایشی روبرو خواهد شد.

سیاست تازه فیس‌بوک چیست؟

فیس‌بوک می‌گویدحساب کاربری چهره‌های شناخته شده‌ای که قوانین فیس‌بوک را با تشویق به شورش یا خشونت نقض کنند یک ماه و در موارد جدی‌تر تا دو سال تعلیق می‌شود. این سیاست جایگزین سیاست قبلی این شرکت خواهد شد که به به دلیل ارزش خبری اجازه انتشار این مطالب را از سوی چهره‌های مطرح می‌داد.
منبع: بی بی سی
برچسب ها: دونالدترامپ
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین
راه‌حل قرون‌وسطایی برای حل معضل طلاق!
زندان برای زوج‌های در آستانه طلاق

راه‌حل قرون‌وسطایی برای حل معضل طلاق!

اسرار خانه‌های هیتلر
از صحنه‌های خودکشی تا اقدام به ترور

اسرار خانه‌های هیتلر

تفاوت ایست قلبی و سکته قلبی
چرا قلب یکباره می‌ایستد؟

تفاوت ایست قلبی و سکته قلبی