هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۳/۱۹

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۳/۱۹

بر اساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، از امروز ۱۹ خردادماه در مناطق شمالی کشور رگبار پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.
کد خبر: ۹۴۶۴۹
بازدید : ۴۵۱
۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۷
فرادید| بر اساس خروجی مدل‌های هواشناسی ایران از امروز ۱۹ خردادماه و طی پنج روز آینده آسمانی صاف و جوی پایدار در بیشتر مناطق کشور حاکم خواهد بود، از این‌رو روند تدریجی افزایش دما در بیشتر مناطق دور از انتظار نیست.

همچنین امروز (۱۹ خرداد) در برخی مناطق استان‌های گیلان و مازندران بارش پراکنده باران و در برخی نقاط استان‌های اردبیل و شمال آذربایجان شرقی رگبار پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید و در جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوب کرمان و برخی نقاط شرق هرمزگان طی ساعات بعد ازظهر و اوایل شب وقوع رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش فرادید؛ طی این مدت در نیمه جنوبی خراسان رضوی و خراسان جنوبی، شرق کرمان و منطقه زابل وزش باد شدید رخ می‌دهد که در برخی از این مناطق سبب خیزش گرد و خاک خواهد شد.

روز پنج شنبه در برخی مناطق سواحل دریای خزر و خراسان شمالی بارش خفیف باران رخ می‌دهد ودر روز جمعه و در برخی مناطق جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوب کرمان و شرق هرمزگان طی ساعات بعد ازظهر و اوایل شب رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

از امروز تا پنج روز آینده در برخی مناطق نوار شرقی کشور، شمال سیستان و بلوچستان و به‌ویژه منطقه زابل وزش باد شدید رخ خواهد داد که در برخی از این مناطق خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا را به دنبال دارد.

طی سه روز آینده در مناطقی از ایلام، خوزستان و بوشهر وزش باد شدید رخ می‌دهد و در برخی نقاط سبب غبارآلود شدن هوا می‌شود، و همچنین از امروز تا شنبه خلیج فارس و دریای عمان مواج و متلاطم خواهد بود.

آسمان تهران فردا صاف همراه با وزش باد، گاهی وزش باد شدید و با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد و طی روز جمعه نیز صاف همراه با وزش باد و با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
 
وضعیت آب و هوای ایران
 
برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین
راه‌حل قرون‌وسطایی برای حل معضل طلاق!
زندان برای زوج‌های در آستانه طلاق

راه‌حل قرون‌وسطایی برای حل معضل طلاق!

اسرار خانه‌های هیتلر
از صحنه‌های خودکشی تا اقدام به ترور

اسرار خانه‌های هیتلر

تفاوت ایست قلبی و سکته قلبی
چرا قلب یکباره می‌ایستد؟

تفاوت ایست قلبی و سکته قلبی