محصولات شوینده گران می‌شوند؟

محصولات شوینده گران می‌شوند؟

تولیدکنندگان محصولات شوینده با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه، افزایش ۵۰ تا ۶۰ درصدی محصولات خود را تقاضا کردند که ما در انجمن بر روی میزان افزایش قیمت داریم بررسی‌ها را انجام می‌دهیم تا در نتیجه آن قیمت‌ها از حد مورد انتظار تولیدکنندگان پایین‌تر بیاید.
کد خبر: ۹۴۶۶۲
بازدید : ۶۴۸
۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۵

محصولات شوینده

افزایش قیمت شوینده‌ها فعلا منتفی است و تا زمانی که در سامانه ۱۲۴ درج نشود اعمال نخواهد شد. بختیار علم بیگی افزود: خبر‌هایی که درباره افزایش قیمت انواع محصولات شوینده منتشر شده صحت ندارد و صرفا ناشی از افشای اطلاعات شرکت‌های بورسی در حوزه شوینده‌ها بود.

وی با بیان این که شرکت‌های بورسی در حوزه شوینده‌ها به افشای اطلاعات چه مثبت و چه منفی اجبار دارند اضافه کرد: در این باره شرکت‌های بورسی اعلام کردند ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش داریم، زیرا این افزایش بر روی قیمت سهام آن‌ها اثر مثبت می‌گذاشت در حالی که به طور واقعی و در عمل هیچ گونه افزایش قیمتی اعمال نشده و فعلا هم اعمال نخواهد شد.

علم بیگی گفت: تولیدکنندگان محصولات شوینده با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه، افزایش ۵۰ تا ۶۰ درصدی محصولات خود را تقاضا کردند که ما در انجمن بر روی میزان افزایش قیمت داریم بررسی‌ها را انجام می‌دهیم تا در نتیجه آن قیمت‌ها از حد مورد انتظار تولیدکنندگان پایین‌تر بیاید.

وی افزود: از آن جا که در حوزه محصولات شوینده، قیمت گذاری اجباری نداریم سازمان حمایت مادامی که عرف ۱۰ تا ۱۷ درصدی سود در نظر گرفته شده رعایت شود در قیمت گذاری دخالت نمی‌کند.

علم بیگی در پاسخ به این پرسش که چرا با کاهش و تثبیت قیمت ارز درخواست افزایش قیمت دارید؟ گفت: ما هم می‌دانیم که با کاهش حدود ۲۱ درصدی قیمت ارز مردم انتظار کاهش قیمت دارند، اما قیمت مواد اولیه به ویژه مواد اولیه پتروشیمی که در صنعت شوینده‌ها مصرف می‌شود بیش از ۴۰ درصد افزایش یافته است که باید گفت پایه قیمت گذاری پتروشیمی‌ها و بورسی‌ها غلط است ضمن این که در روز‌های آخر دولت کسی در این موضوع ورود نمی‌کند.

وی افزود: ما به تولیدکنندگان شوینده‌ها اعلام کردیم با افزایش قیمت، مصرف کاهش می‌یابد و در نتیجه آن سود نیز پایین می‌آید از این رو بررسی‌های ما ادامه دارد تا به یک قیمت منطقی در انجمن برسیم.


برچسب ها: شوینده گرانی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین