آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۳/۱۹

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۳/۱۹

طبق گزارش روزانه وزارت بهداشت، آمار فوتی‌های کرونا امروز ۱۹ خردادماه ۱۵۷ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۹۴۶۶۸
بازدید : ۸۱۱
۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۸
بیمار بدحال کرونایی
 
فرادید| اساس آمار، فوتی‌های کرونا در ایران امروز ۱۹ خردادماه ۱۵۷ نفر اعلام شد و به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری به ۸۱ هزار و ۵۱۹ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۱۰ هزار و ۵۹۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۵۵۷ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به دو میلیون و ۹۹۰ هزار و ۷۱۴ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون دو میلیون ۵۹۰ هزار و ۶۸۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

سه هزار و ۵۸۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۲۱ میلیون و ۶۵ هزار و ۴۵۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۱۶ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۰۱ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۳۱ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تا کنون ۴ میلیون و ۲۸۱ هزار و ۲۶۸ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۷۰۶ هزار و ۶۹۵ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۴ میلیون و ۹۸۷ هزار و ۹۶۳ دُز رسید.

آمارجهانی کرونا 

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۳۶۰ هزار و ۸۰۶ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۱۷۴ میلیون و ۷۴۹ هزار و ۶۸ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۱۰ هزار و ۲۳۵ نفری در یک روز به تعداد ۳ میلیون و ۷۶۲ هزار و ۸۸۳ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۱۵۸ میلیون و ۱۵۷ هزار و ۹۸۲ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۶۱۳ هزار و ۵۲ نفر (۴۰۱ نفر)

۲. برزیل ۴۷۷ هزار و ۳۰۷ نفر (۲ هزار و ۶۹۳ نفر)

۳. هند ۳۵۳ هزار و ۵۵۷ نفر (۲ هزار و ۲۱۳ نفر)

۴. مکزیک ۲۲۸ هزار و ۸۳۸ نفر (۳۴ نفر)

۵. پرو ۱۸۷ هزار و ۱۵۷ نفر (۴۰۰ نفر)

۶. بریتانیا ۱۲۷ هزار و ۸۵۴ نفر (۱۳ نفر)

۷. ایتالیا ۱۲۶ هزار و ۶۹۰ نفر (۱۰۲ نفر)

۸. روسیه ۱۲۴ هزار و ۴۹۶ نفر (۳۷۹ نفر)

۹. فرانسه ۱۱۰ هزار و ۱۳۷ نفر (۷۳ نفر)

۱۰-. کلمبیا ۹۲ هزار و ۹۲۳ نفر (۴۲۷ نفر)
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین