اعتراض‌ها به کاندیداتوری دختر شهید سلیمانی در انتخابات شورا‌ها

اعتراض‌ها به کاندیداتوری دختر شهید سلیمانی در انتخابات شورا‌ها

سرکار خانم نرجس سلیمانی در عرصه‌ای وارد شدید که شهید سلیمانی به خوبی ان را می‌شناخت و از ان گریزان بود. تمامی جایگاه‌های قدرت در ایران چه برسد به جایگاه نازل شورا‌ها در برابر تاثیر حقیقت شهید سلیمانی بر جان ملت ایران، پشیزی ارزش ندارد.
کد خبر: ۹۴۷۱۴
بازدید : ۱۸۲۶
۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۵

کاندیداتورها در انتخابات شورا‌ها

کاندیداتوری دختر سردار شهید قاسم سلیمانی در انتخابات شورای شهر تهران و قرار گرفتن نام او در لیست اصولگرایان با انتقاد گسترده‌ای همراه شده است.

سهراب سلیمانی برادر شهید قاسم سلیمانی به حضور دختر سردار سلیمانی در لیست شورای ائتلاف واکنش نشان داد.

سهراب سلیمانی در اینستاگرام نوشت: «عزیر برادر این کار را با روح مطهرت کسانی کردند که خود را برادر شما می‌پنداشتند، ولی غافل از اینکه شما با خدا معامله کردی و عزیر مردمت شدی. انشاالله خداوند حافظ آبرویت خواهد بود. برادر شهید و غریب از روح بلند و مطهرت عذر می‌خواهم تلاش کردم، اما موفق نشدم.»
 
پست سهراب سلیمانی
فاطمه سلیمانی دختر دیگر سردار سلیمانی هم در پستی اینستاگرامی از تصمیم خواهرش برای حضور در شورای شهر انتقاد کرد. او نوشت: «بابا جانم صوت صدایت همیشه در گوشم نواخته میشود که اگر حتی از اسم شما استفاده کردیم ما رو نمی‌بخشید...»
 
پست فاطمه سلیمانی
در واکنش به پست فاطمه سلیمانی، عباس صالحی وزیر ارشاد نوشت: "چقدر از این پست دلشادم. بگذارید یک سرباز برای این ملت بماند. " فعالان اصولگرای زیادی از این مسئله انتقاد کرده اند و خواستار کناره گیری نرجس سلیمانی از انتخابات شورا‌ها شده اند.

پرویز امینی از تحلیلگران اصولگرا در این باره نوشت: «سرکار خانم نرجس سلیمانی در عرصه‌ای وارد شدید که شهید سلیمانی به خوبی ان را می‌شناخت و از ان گریزان بود. تمامی جایگاه‌های قدرت در ایران چه برسد به جایگاه نازل شورا‌ها در برابر تاثیر حقیقت شهید سلیمانی بر جان ملت ایران، پشیزی ارزش ندارد. این عرصه، عرصه شما نیست، از ان بگذرید.»

علی اکبر رائفی پور سخنران سرشناس اصولگرا هم در توئیت دیگری نوشت: «خواهر بزرگوارم سرکار خانم نرجس سلیمانی از حضرتعالی درخواست می‌کنم هر چه سریعتر خبر انصراف خود از کاندیداتوری در شورای شهر را به اطلاع مردم شریف ایران برسانید.»

برخی کاربران نگران سوء استفاده سیاسی از نام شهید سلیمانی اند. فردی نوشته است: «کاندیداتوری درانتخابات شورای شهر یکی از حداقل حقوق شهروندیِ آحاد مردم است. اما مسئله‌ای که حساسیت‌ها را برانگیخته ودردناک است، سوء استفاده ازنام قهرمانان بزرگی، چون حاج قاسم، در بازی‌های کثیف سیاسی است. بی شک خواهرمان نرجس سلیمانی باید ارزش بیشتری برای مکتب سلیمانی قائل شوند.»

بسیاری از این انتقاد کرده اند که او هیچ سابقه‌ای ندارد و تنها دختر سردار سلیمانی بوده است. وحید اشتری در این رابطه نوشته است: «جسارتا کسی می‌داند نفر بیستم لیست شورای ائتلاف اصولگرایان برای شورای شهر، دختر محترم حاج قاسم سلیمانی رزومه قبلی فعالیت‌ها و عملکردش چیست؟»

اما عده‌ای هم به دفاع از نرجس سلیمانی و کاندیداتوری او پرداخته اند. کاربری نوشته است: «اینکه نرجس سلیمانی بشینه تو خونه و هیچ کاری نکنه که مبادا به آبروی شهید سلیمانی لطمه‌ای وارد بشه، روش یه انقلابی و خود شهید نبوده و نیست؛ ممکن هم هست که عملکرد خوبی از خودش بجا نذاره، اما هیچ‌وقت هیچ‌کجای دین‌مون توصیه نشده منفعل باشید تا پاک و درست بمونید!»

عبدالرضا داوری فعال سیاسی اصولگرا هم نوشته است: "والله اصل و نسب و خاندان مهم است، والله اینکه سر کدام سفره بزرگ شده‌ای مهم است. تفکرات چپ زده و نفوذی، چهل سال است به بهانه اشرافیت ستیزی، خاندان‌های بزرگ ایران که موتور توسعه جامعه ایرانی هستند را به لجن میکشند. به خانم نرجس سلیمانی که سر سفره حاج قاسم رشد کرده حتما رای میدهم. "
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین
خواندنی‌ها
چگونه یک موسیقیدان به قصاب پراگ تبدیل شد؟
ماجرای خواندنیِ راینهارد هایدریش؛

چگونه یک موسیقیدان به قصاب پراگ تبدیل شد؟

۱۰ روغن شناخته شده علمی برای عفونت‌های سینوسی
چگونه دردهای سینوسی را درمان کنیم؟

۱۰ روغن شناخته شده علمی برای عفونت‌های سینوسی

خواص تره
مزایا و خواص تره

خواص تره