استرالیا؛ مقصدی مناسب برای ادامه تحصیل
با زیر و بم تحصیل در این کشور زیبا آشنا شوید

استرالیا؛ مقصدی مناسب برای ادامه تحصیل

هزینه‌های زندگی در استرالیا در مقایسه با بسیاری از کشور‌های جهان پایین‌تر است و این مورد یکی از دلایل تمایز استرالیا از سایر کشور‌ها است. بسیاری از دانشگاه‌های برتر استرالیا در مناطقی واقع شده‌اند که هزینه‌های زندگی در آن‌ها پایین است.
کد خبر: ۹۴۷۲۹
بازدید : ۱۶۶۹
۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۷
استرالیا از بهترین کشور‌ها در حوزه مهاجرت تحصیلی است و تعداد زیادی از دانشگاه‌های این کشور در بین  صد دانشگاه برتر جهان قرار دارند. نکته جالب این است که پژوهش‌محور بودن جو تحصیلی حاکم بر این کشور است و در کمتر کشوری شرایط به این شکل است. این موضوع در کنار بورسیه‌های متنوع ارائه شده، سبب شده تا دانشجویان زیادی هر ساله از سراسر جهان برای تحصیل در این کشور و تجربه زندگی در شهر‌های دیدنی، چون سیدنی، ملبورن، آدلاید و .. به استرالیا مهاجرت کنند.

استرالیا بعد از دو کشور انگلیس و آمریکا بیشترین تعداد دانشجوی خارجی را دارد، نکته عجیب این است که استرالیا تنها ۲۵ میلیون نفر جمعیت دارد و با این حال مهاجرین تحصیلی بسیار زیادی را در خود گنجانده است. ۷ دانشگاه از استرالیا در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا به چشم می‌خورد.

سه دلیل عمده وجود دارد که باعث شده تحصیل در استرالیا بسیار جذاب باشد:

۱- مقرون به صرفه بودن هزینه تحصیلات

۲- کیفیت بالای زندگی

۳- فرصت‌های شغلی زیاد

استرالیا؛ مقصدی مناسب برای ادامه تحصیل

شرایط تحصیل در استرالیا

با گسترش ویروس کرونا در جهان، دولت استرالیا شرایط سختی را در زمینه قوانین منع رفت و آمد برقرار کرد. با توجه به این مقررات فقط افراد محدودی می‌توانند به این کشور سفر کنند. البته هر فرد باید به مدت ۱۴ روز پس از ورود به استرالیا در قرنطینه باشد. در صورتی که این شرایط ادامه پیدا کند، اخذ ویزای تحصیلی استرالیا هم تا مدتی نامعلوم برای داشجویان بین‌المللی ممکن نیست. تنها دو گروه از متقاضیان می‌توانند به قصد تحصیل وارد این کشور شوند:

۱-دانش‌آموزان سال یازدهم و دوازدهم که از سمت یک ناحیه آموزشی، دولت استرالیا و یا یکی از مراجع بهداشتی دولت مورد حمایت باشند.

۲-دانشجویان رشته‌های پزشکی، پرستاری، دندان‌پزشکی، و یا دیگر رشته‌های پیرامونی که محل اقامت و رزیدنتی آن‌ها در طی دو ماه آینده از قبل تعیین شده باشد.

تحصیل در استرالیا سیستم امتیازی دارد که بر اساس آن افراد با تابعیت‌های گوناگون در گروه‌های مختلف قرار می‌گیرند که بر همان اساس هم پرونده مورد بررسی قرار می‌گیرد. به‌عنوان مثال افراد با تابعیت ایرانی در گروه ارزیابی ۳ قرار می‌گیرند. این گروه سخت‌تر و با حساسیت بیشتری بررسی می‌شوند.

 

شرایط گرفتن ویزا‌ی تحصیلی استرالیا

  • داشتن پذیرش از یکی از مراکز آموزشی ثبت شده در استرالیا و یک دوره تحصیلی تمام وقت
  • اثبات تمکن مالی. شما باید ثابت کنید که می‌توانید در دوران تحصیل خود هزینه‌های زندگی، دانشگاه و پرواز از استرالیا به کشور خود را پرداخت کنید. اینکار نیازمند نشان دادن پرینت حساب بانکی است. برای محاسبه توانایی مالی شما حداقل موجودی صورتحساب بانکی در 3 ماه گذشته را بررسی می‌کنند.
  • اثبات تسلط کافی به زبان انگلیسی
  • فرد برای درخواست ویزا باید حداقل 6 سال داشته باشد.
  • بررسی سلامت (این شرط برای افرادی است که باید به‌عنوان دکتر، دندانپزشک یا پرستار آموزش ببینند).

استرالیا؛ مقصدی مناسب برای ادامه تحصیل

هزینه ویزای تحصیلی در استرالیا

هزینه درخواست ویزای دانشجویی استرالیا برای شخص درخواست دهنده 620 دلار استرالیا، برای همراهان 18 سال یا بالاتر 460 دلار استرالیا و برای همراهان با سن کمتر از 18 سال 150 دلار است. همانطور که پیش از این نیز گفته شد هزینه‌های تحصیل در استرالیا با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه انتخابی متفاوت است و فقط کسانی که تابعیت و یا اقامت دائم استرالیا را دارند از پرداخت هزینه‌های تحصیل معاف هستند.

 

سیستم آموزشی استرالیا

نظام آموزشی این کشور به سه بخش دبستان، دبیرستان و دانشگاه تقسیم می‌شود. قوانین آموزش مدارس استرالیا در سراسر کشور یکسان است. در جزییات کوچک در آموزش استان‌های مختلف تفاوت وجود دارد.

برخی از نکات مهم در مورد سیستم آموزشی استرالیا عبارتند از:
  • دانش آموزان استرالیایی از سنین 6 تا 16 سالگی مشغول به تحصیل در مدارس می‌شوند.
  • دوره دبستان بین 7 تا 8 سال زمان می‌برد.
  • دبیرستان بین 3 یا 4 سال به‌طول می‌انجامد که مقاطع هفتم تا دهم یا هشتم تا دهم محسوب می‌شوند.
  • مدت دوره پیش دانشگاهی دو سال است. و مقطع یازدهم یا دوازدهم محسوب می‌شوند.
  • مقطع دانشگاهی استرالیا شامل دوره‌های آکادمیک دانشگاهی و مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای است.

زبان تدریس کل سیستم آموزشی استرالیا زبان انگلیسی است. در برخی استان‌ها برخی واحد‌های درسی به زبان دیگری نیز تدریس می‌شوند. برای تحصیل در استرالیا باید تسلط خوبی به زبان انگلیسی داشته باشید.

 

ویژگی‌های تحصیل در استرالیا

برخی از ویژگی‌هایی که تحصیل در استرالیا را به یک گزینه عالی تبدیل می‌کنند، عبارتند از:

۱- استرالیا یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در جهان را دارد.

۲- سهولت یادگیری زبان کشور استرالیا (انگلیسی) برای متقاضیان تحصیل در استرالیا

۳- بالا بودن استاندارد‌های آموزشی

۴- وجود فرصت‌های شغلی فراوان پس از پایان دوره تحصیلی

۵- امکان همراهی خانواده با دانشجو دوره تحصیل در استرالیا

۶- نبود محدودیت سنی در اخذ ویزای تحصیلی

۷- کمبود نیروی متخصص در این کشور فرصت یافتن کار برای فارغ التحصیلان دانشگاه را فراهم می‌کند.

۸- امکان دریافت اقامت دائم استرالیا بعد از اتمام تحصیل در استرالیا

۹- سهولت و اجازه اشتغال به کار پاره‌وقت در استرالیا در زمان تحصیل. دانشجویان می‌توانند به مدت ۲۰ ساعت در هفته و در طول ترم دانشگاهی و به‌صورت نامحدود در خارج از ایام دانشگاه به کار در این کشور مشغول شوند.

۱۰- فراهم بودن شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی برای تمامی دانشجوبان در استرالیا

۱۱- دریافت ویزا به مدت یک سال و نیم بعد از تحصیل برای پیدا کردن کار در استرالیا. این گزینه ویژه افرادی است که حداقل دو سال در استرالیا تحصیل کرده‌اند.
 

صباپلن؛ مشاور اختصاصی مهاجرت شما به استرالیا

هزینه‌های زندگی در استرالیا در مقایسه با بسیاری از کشور‌های جهان پایین‌تر است و این مورد یکی از دلایل تمایز استرالیا از سایر کشور‌ها است. بسیاری از دانشگاه‌های برتر استرالیا در مناطقی واقع شده‌اند که هزینه‌های زندگی در آن‌ها پایین است.

موسسه حقوقی مهاجرتی صباپلن با استفاده از مجرب‌ترین وکلا و کارشناسان حوزه مهاجرت در کنارتان است تا شما را در مسیر سخت اخذ ویزای تحصیلی یا کاری همراهی کند. با ما در کوتاه‌ترین زمان ویزای خود را اخذ کنید.

 

موسسه حقوقی مهاجرتی صباپلن

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین