ماجرای جنجالی یک نامه درباره نتیجه انتخابات ۱۴۰۰

ماجرای جنجالی یک نامه درباره نتیجه انتخابات ۱۴۰۰

نماینده همتی درباره نامه منتشر شده منسوب به رئیس ستاد رییسی گفت: نامه نامناسبی است و اکنون خدمت وزیر کشور بودیم و وی فرمودند که سعی می‌کنیم با رعایت مقررات این انتخابات را پیش ببریم
کد خبر: ۹۴۹۸۰
بازدید : ۳۸۳۰
۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۰۵

عبدالناصر همتی

بامداد امروز عبدالناصر همتی نامزد انتخابات ریاست جمهوری به وزارت کشور رفت. حضور همتی در ستاد انتخابات بحث برانگیز بود.

جهانبخش خانجانی نماینده عبدالناصر همتی با بیان این که لحظاتی پیش آقای همتی وزارت کشور را ترک کرده اند حضور وی را برای عرض خسته نباشید به وزیر اعلام کرد.

برخی گزارش‌ها از این حکایت داشت که همتی به خاطر نامه محرمانه علی نیکزاد رییس ستاد انتخاباتی ابراهیم رئیسی به وزارت کشور رفت.

نامه مورد اشاره، نامه‌ای است که در رسانه‌ها منتشر شده و علی نیکزاد رئیس ستاد‌های انتخاباتی ابراهیم رئیسی خطاب به مسئولین ستادی استانی‌شان نوشته «روند انتخابات و آرا در نظارت‌های مردمی بر صندوق‌ها نشان از پیروزی قریب‌الوقوع دولت مردمی قوی ایران ۱۴۰۰ با اختلاف چشمگیر و غافلگیر کننده دارد».

نیکزاد همچنین به مسئولان ستادهای‌شان هشدار داده که تا قبل از اعلام رسمی وزارت کشور یا صدا و سیما از اعلام رسمی و غیر رسمی پیروزی خودداری کنند وگرنه با آن‌ها برخورد می‌شود.

ستاد ابراهیم رئیسی می‌گوید این نامه جعلی است.

خانجانی درباره نامه منسوب به نیکزاد گفت: «نامه نامناسبی است و اکنون خدمت وزیر کشور بودیم و ایشان فرمودند که سعی می‌کنیم با رعایت مقررات این انتخابات را پیش ببریم و نه هنوز شمارش آرا و نه تجمیع آن‌ها صورت گرفته است که یک کاندیدایی ادعایی کند. این حرف‌ها و رفتار‌ها ناپخته و نادرست است.»

او درباره اینکه اکنون شایعاتی درباره مهندسی انتخابات مطرح می‌شوند با تکذیب این موضوع اظهار درباره قطعی سیستم‌ها اظهار داشت: "این موضوع را باید مسئولین وزارت کشور بگویند. وزیر کشور گفتند تمام تلاش خودشان را می‌کنند که همه چیز رعایت شود و حقی ضایع نشود. نامه منصوب حرف ناصواب است. "

نماینده رئیسی افزود: «خود آن‌ها باید این را بگویند، اما آن چیزی که مطرح بود این است که وزارت کشور تمام تلاش خودش را می‌کند که تمام انتخابات را به نحو احسن اجرا کند و ما نیز چیزی جز این از وزارت کشور توقع نداریم. من امیدوارم که ذائقه مردم را با این رفتار‌های نادرست برای به دست آوردن چهارسال کرسی ریاست جمهوری تلخ نکنیم و آن‌ها را فریب ندهیم.»

او افزود: «ما و آقای همتی از وزیر کشور خواستیم که وقت اخذ رای تمدید شود، اما گفتند که طبق مصوبه‌ای از شورای نگهبان داریم این امکان فراهم نیست. قرار بوده که ساعت ۱:۳۰ دقیقه بامداد درب محل رای گیری‌ها بسته شود و از افرادی که در داخل هستند رای گیری از آن‌ها انجام شود.»

نماینده همتی در ستاد انتخابات کشور در پاسخ به پرسشی درباره میزان مشارکت در انتخابات اظهار کرد: «بر اساس اعدادی که من دارم عدد مشارکت ۲۸ میلیون و خورده‌ای است.»
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین
رابطه معکوس ورزش با آسیب‌های قلبی
یک مطالعه جدید نشان می‌دهد

رابطه معکوس ورزش با آسیب‌های قلبی

فواید فوق‌العاده لوبیا قرمز
ماده غذایی بی‌نظیر برای مبارزه با بیماری

فواید فوق‌العاده لوبیا قرمز