قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۴/۰۱

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۰۴/۰۱

هر اونس طلای جهانی امروز ۱ تیرماه در بازار تا لحظه تنظیم گزارش با قیمت ۱۷۸۵ دلار و ۳۷ سنت معامله شد.
کد خبر: ۹۵۱۳۲
بازدید : ۳۶۴۴
۰۱ تير ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۷
قیمت طلا
 
فرادید| طلا علیرغم افزایش ناچیز قیمت همچنان در کانال ۱۷۰۰ دلار قرار دارد. امروز ۱ تیرماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با ثبت افزایش ۰.۱۳ درصد به ۱۷۸۵ دلار و ۳۷ سنت رسید.

قیمت طلا پس از افت ۰.۶ درصدی هفته گذشته، در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر عقب نشینی بازده اوراق خزانه آمریکا افزایش یافت.

مارگارت یانگ تحلیلگر بازار‌های مالی در موسسه دیلی اف ایکس گفت، سوددهی اوراق قرضه در حال کاهش است و این به تثبیت قیمت‌ها و تلاش برای ترمیم آن کمک کرده است. وی افزود: «سرمایه گذاران از این فرصت برای خرید بیشتر طلا استفاده کرده اند، زیرا انتظار دارند با توجه به فشار‌های تورمی قیمت فلز زرد بالاتر برود.»

به گزارش فرادید؛ یانگ افزود: «در کوتاه مدت، روند کاهشی بر بازار غلبه خواهد داشت... و اگر سطح مقاومت فنی ۱۷۷۰ دلار در هم بشکند، شاهد افت قیمت تا ۱۶۷۷ دلار خواهیم بود.»

بازده اوراق خزانه آمریکا به پایینترین حد از اواخر فوریه نزول کرده و هزینه نگهداری طلا را کاهش داده است. در این بین، دلار در معاملات روز دوشنبه نزدیک به بالاترین رکورد چند ماهه در برابر ارز‌های رقیب ایستاد.

طلا هفته گذشته پس از این که بانک مرکزی آمریکا سیگنالی درباره احتمال افزایش زودتر از موعد نرخ‌های بهره مخابره کرد، بدترین عملکرد هفتگی خود از مارس سال ۲۰۲۰ به این طرف را رقم زد. سرمایه گذاران اکنون منتظر اظهارات امروز (سه شنبه) مقامات بانک مرکزی آمریکا از جمله جروم پاول، رییس بانک مرکزی در برابر کنگره هستند.

استفن اینس، از شرکت مدیریت دارایی اس پی آی گفت: بازار طلا احتمالا در همین حدود فعلی می‌ماند تا اظهارات هفته جاری مقامات بانک مرکزی آمریکا را هضم کند. سرمایه گذاران احتمالا به آمار تورم و اشتغال توجه خواهند داشت، زیرا معیار‌های اصلی بانک مرکزی آمریکا برای تصمیم گیری سیاست پولی هستند.

بر اساس گزارش رویترز، بانک مرکزی آمریکا هفته گذشته تاکید کرده بود خواهان پیشرفت قابل توجه اشتغال پیش از تصمیم گیری درباره تغییر سیاست پولی است.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز نیز پیش بینی کرد اونس طلا ممکن است مقاومت در سطح ۱۷۹۷ دلار را تست کند و اگر مقاومت این سطح شکسته شود می‌تواند تا سطح ۱۸۲۵ دلار پیشروی کند.
 
قیمت لحظه ای فلزات گرانبها در بازار
برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین