هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۴/۰۱

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۴/۰۱

با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، از امروز ۱ تیرماه در برخی از مناطق کشور به دلیل جریانات گرم و مرطوب جنوبی، طی ساعات بعد ازظهر افزایش ابر با احتمال رگبار پراکنده و گاهی رعد و برق دور از انتظار نیست.
کد خبر: ۹۵۱۴۱
بازدید : ۳۶۲۵
۰۱ تير ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۴
فرادید| بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی ایران از امروز ۱ تیرماه و طی پنج روز آینده جوی پایدار و آسمانی صاف در بیشتر مناطق کشور حاکم خواهد بود.

در این مدت در برخی مناطق استان‌های خراسان جنوبی، شرق کرمان، شرق هرمزگان و شمال سیستان و بلوچستان به‌ویژه منطقه زابل وزش باد شدید رخ می‌دهد که در برخی از این مناطق سبب خیزش گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و دید افقی می‌شود.

طی سه روز آینده در استان‌های خوزستان و ایلام احتمال وقوع گرد و خاک وجود دارد و در ارتفاعات جنوب کرمان، شمال و شرق هرمزگان و مرکز و جنوب سیستان و بلوچستان به دلیل جریانات گرم و مرطوب جنوبی، طی ساعات بعد ازظهر افزایش ابر با احتمال رگبار پراکنده و گاهی رعد و برق دور از انتظار نیست.

به گزارش فرادید؛ همچنین از امروز تا روز‌های پایانی هفته شرق دریای عمان مواج و متلاطم خواهد بود.

آسمان تهران فردا صاف همراه با وزش باد و با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد و طی روز پنجشنبه نیز صاف، همراه با وزش باد و با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
 
وضعیت آب و هوای ایران
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین