آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۴/۰۱

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۰/۰۴/۰۱

بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۱ تیرماه ۱۱۶ نفر اعلام شد.
کد خبر: ۹۵۱۵۸
بازدید : ۳۶۴۵
۰۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۳
بیمار بدحال کرونایی
 
فرادید| وزارت بهداشت طبق گزارش‌های روزانه، امروز ۱ تیرماه آمار فوتی‌های کرونا را ۱۱۶ نفر عنوان کرد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری در ایران به ۸۳ هزار و ۲۱۷ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۷۱۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۲۷۸ نفر از آن‌ها بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۱۱۷ هزار و ۳۳۶ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون دو میلیون و ۷۷۱ هزار و ۷۰۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

سه هزار و ۲۴۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۲۲ میلیون و ۶۹۹ هزار و ۱۶۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۲۲ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۷۵ شهر در وضعیت نارنجی و ۲۵۱ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

به گزارش فرادید و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تا کنون ۴ میلیون و ۴۰۳ هزار و ۷۵۳ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۹۷۲ هزار و ۸۷۱ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۵ میلیون و ۳۷۶ هزار و ۶۲۴ دُز رسید.

آمارجهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۲۷۹ هزار و ۱۶۸ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۱۷۹ میلیون و ۵۵۲ هزار و ۶۱۰ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد ۶ هزار و ۵۶ نفری در یک روز به تعداد ۳ میلیون و ۸۸۸ هزار و ۸۲۴ نفر رسیده است. آمار بهبود یافتگان نیز به ۱۶۴ میلیون و ۲۵۸ هزار و ۳۹۹ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است؛ اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است.

۱. آمریکا ۶۱۷ هزار و ۴۶۳ نفر (۲۱۳ نفر)

۲. برزیل ۵۰۲ هزار و ۸۱۷ نفر (۸۹۹ نفر)

۳. هند ۳۸۹ هزار و ۲۶۸ نفر (۸۴۶ نفر)

۴. مکزیک ۲۳۱ هزار و ۱۸۷ نفر (۳۶ نفر)

۵. پرو ۱۹۰ هزار و ۶۴۵ نفر (۲۲۰ نفر)

۶. روسیه ۱۲۹ هزار و ۸۰۱ نفر (۴۴۰ نفر)

۷. بریتانیا ۱۲۷ هزار و ۹۸۱ نفر (۵ نفر)

۸. ایتالیا ۱۲۷ هزار و ۲۹۱ نفر (۲۱ نفر)

۹. فرانسه ۱۱۰ هزار و ۷۷۸ نفر (۴۰ نفر)

۱۰-. کلمبیا ۱۰۰ هزار و ۵۸۲ نفر (۶۴۸ نفر)
برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین