خبر بد درباره واکسن‌های کرونا

خبر بد درباره واکسن‌های کرونا

سویه «دلتا پلاس که به دلیل جهش در نوع دلتا یا B.۱.۶۱۷.۲ شکل گرفته، اولین بار در هند شناسایی شد و یکی از محرک‌های اصلی بروز موج دوم بیماری در این کشور و چندین کشور دیگر از جمله انگلیس محسوب می‌شود.
کد خبر: ۹۵۱۵۹
بازدید : ۹۵۲۹
۰۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۳

واکسن کرونا در هند

یکی از مقامات سازمان جهانی بهداشت (WHO) گفت: واکسن‌های کووید-۱۹ در حال از دست دادن اثربخشی خود در برابر سویه دلتای کرونا هستند.

یک متخصص اپیدمیولوژی در اظهاراتی گفت: واکسن‌های کووید-۱۹ نشانه‌هایی از کاهش اثربخشی در برابر سویه دلتای کروناویروس از خود نشان داده اند هرچند واکسن‌های موجود همچنان در پیشگیری از ابتلا به نوع شدید بیماری و مرگ ناشی از آن موثر هستند.

این مقام سازمان جهانی بهداشت افزود: ممکن است در آینده با یک مجموعه جهش ویروسی مواجه شویم و به این معنی است که واکسن‌ها قدرت خود را در برابر کروناویروس از دست می‌دهند.

سویه «دلتا پلاس» که به دلیل جهش در نوع دلتا یا «B.۱.۶۱۷.۲» شکل گرفته، اولین بار در هند شناسایی شد و یکی از محرک‌های اصلی بروز موج دوم بیماری در این کشور و چندین کشور دیگر از جمله انگلیس محسوب می‌شود.

این سویه از سرعت انتقال بالایی برخوردار است و سازمان جهانی بهداشت از آن به عنوان چهارمین سویه نگران کننده ویروس نام برده است.

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس نیز نسبت به احتمال مواجهه با زمستانی سخت در این کشور خبر داد. موارد ابتلا به سویه دلتا در یک هفته حدود ۳۰ درصد در انگلیس افزایش داشته و موارد بستری و پذیرش در بخش مراقبت‌های ویژه نیز روند صعودی پیدا کرده است.

مقامات روسیه نیز عامل افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در این کشور را سویه دلتای کروناویروس اعلام کرده اند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین
خواندنی‌ها
چگونه یک موسیقیدان به قصاب پراگ تبدیل شد؟
ماجرای خواندنیِ راینهارد هایدریش؛

چگونه یک موسیقیدان به قصاب پراگ تبدیل شد؟

۱۰ روغن شناخته شده علمی برای عفونت‌های سینوسی
چگونه دردهای سینوسی را درمان کنیم؟

۱۰ روغن شناخته شده علمی برای عفونت‌های سینوسی

خواص تره
مزایا و خواص تره

خواص تره