چه کسی شهردار تهران می‌شود؟

چه کسی شهردار تهران می‌شود؟

به نظر می‌رسد که سعید محمد، پژمان پشمچی زاده، مازیار حسینی، مهرداد بذرپاش و محسن پیرهادی بیشترین شانس برای رسیدن به صندلی شهردار تهران را دارند. گزینه‌هایی که محمدباقرقالیباف نزدیک هستند و با توجه به نزدیکی اکثریت اعضای شورای ششم شهر تهران به قالیباف، شهردار تهران نیز به رئیس مجلس بیشترین نزدیکی را داشته باشد.
کد خبر: ۹۵۲۱۲
بازدید : ۴۱۸۴
۰۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۹
چه کسی شهردار تهران می‌شود؟
فرادید| با پیروزی لیست شورای ائتلاف اصولگرایان در ششمین انتخابات شورای شهر تهران، حالا ۲۱ عضو اصولگرا در تلاش هستند تا شهردار مورد نظرشان را انتخاب کنند. البته برخی منتخبان دوره ششم لیستی از افراد نزدیک به قایباف را برای تصدی شهرداری تهران معرفی کرده اند، اما مهدی چمران این گمانه زنی‌ها را رد کرده است.

به گزارش فرادید؛ مهدی چمران که برای چهارمین دوره وارد شورای شهر تهران شده است، می‌گوید که فعلا درباره انتخاب شهردار تهران تصمیم گیری نشده، اما احتمالا از هفته آینده جلسات و رایزنی‌هایی در این رابطه شکل خواهد گرفت.

او در این رابطه گفته که هیچ‌یک از این اسامی که این روز‌ها در شبکه‌های اجتماعی و برخی از رسانه‌ها به‌عنوان گزینه‌های شهردار تهران مطرح می‌شود صحت ندارد.

اظهارات چمران در حالی است که جعفر تشکری هاشمی، منتخب شورای ششم تهران پیش از انتخابات درباره گزینه‌های مورد نظر لیست اصولگرایان برای شهرداری تهران گفته بود که جعفر تشکری هاشمی مجتبی عبداللهی، علیرضا جاوید، پژمان پشمچی‌زاده و مازیار حسینی گزینه‌های احتمالی شهرداری تهران در صورت پیروزی این لیست هستند.

البته رسانه‌ها از جواد شوشتری رییس دفتر شهردار و علیرضا جاوید معاون عمرانی و شهردار منطقه ۱ در دوره قالیباف هم به عنوان گزینه‌های محتمل شهرداری تهران نام می‌برند.

با این حال به نظر می‌رسد که سعید محمد، پژمان پشمچی زاده، مازیار حسینی، مهرداد بذرپاش و محسن پیرهادی بیشترین شانس برای رسیدن به صندلی شهردار تهران را دارند. گزینه‌هایی که محمدباقرقالیباف نزدیک هستند و با توجه به نزدیکی اکثریت اعضای شورای ششم شهر تهران به قالیباف، شهردار تهران نیز به رئیس مجلس بیشترین نزدیکی را داشته باشد.
چه کسی شهردار تهران می‌شود؟

سعید محمد در دو راهی پاستور و بهشت

در میان تمام گزینه ها، احتمالا نخستین فردی که از او به عنوان گزینه احتمالی شهرداری تهران نام برده می‌شد، سعید محمد بود. او که پیش از انتخابات اعلام کرد به نفع ابراهیم رئیسی کنار کشیده است، فعالان سیاسی این رفتار او را، آمادسازی فضا برای حضور در کابینه احتمالی رئیسی عنوان کردند.

اما همچنان برخی از رسانه‌ها معتقدند که سعید محمد همچنان گزینه جدی ساختمان بهشت است.  

هر چند خود او این گمانه زنی‌ها را رد کرده و گفته که «قصدی برای تصدی سمت شهرداری تهران ندارد.» سعید محمد در روز انتخابات در این رابطه نوشته بود که رفتار برخی گروه‌های سیاسی در مورد اینکه مرا شهردار آتی تهران معرفی می‌کنند بی‌تقوایی سیاسی است.

با این وجود به نظر می‌رسد که اگر سعید محمد در کابینه رئیسی جا نگیرد، احتمالا تمام تلاش را برای حضور در شهرداری تهران به کار گرفت.

هر چند در حال حاضر نیز برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز به شکل برنامه ریزی شده با هشتگ جهادی و شهرداری تهران خواستار انتخاب سعید محمد به عنوان شهردار تهران هستند.
چه کسی شهردار تهران می‌شود؟

مهرداد بذرپاش؛ وزارت صمت یا شهرداری تهران

بذرپاش که حالا به لطف اکثریت اصولگرای مجلس و نزدیکی به علیرضا زاکانی ریاست دیوان محاسبات را برعهده دارد. همزمان نام او برای وزارت صمت کابینه رئیسی و شهرداری تهران مطرح شده است. هرچند سوابق گذشته مهرداد بذرپاش همچون مدیرعاملی شرکت سایپا هر چه بیشتر او را برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت دولت سیزدهم محتمل می‌کند.  

اما باز هم فعالان سیاسی و رسانه‌ای معتقدند که مهرداد بذرپاش شانس قابل قبولی برای رسیدن به ساختمان بهشت را دارد.  

او دارای دکتری مدیریت تکنولوژی از دانشگاه علامه طباطبایی و کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی از همین دانشگاه است.  

گزینه های تحت حمایت قالیباف!

با نیم نگاهی به پوستر تبلیغاتی لیست ائتلاف اصولگرایان برای شورای ششم شهر تهران، می‌شود دریافت که محمدباقر قالیباف در چینش نامزد‌های این لیست بی تاثیر نبوده است. یورو نیوز مدعی است که ۱۱ عضو منتخب شورای ششم تهران از مدیران و نزدیکان قالیباف در دوره شهرداری تهران هستند.

براساس گزارش یورو نیوز، در این فهرست که پرویز سروری و مهدی چمران سر‌لیست آن هستند، احمد صادقی، رئیس سابق سازمان مدیریت بحران، ناصر امانی معاون سابق منابع انسانی، جعفر تشکری‌هاشمی، معاون سابق حمل‌ونقل و ترافیک، میثم مظفر، مدیرعامل سابق سازمان تاکسیرانی، مهدی عباسی، شهردار سابق منطقه ۱۷، مهدی بابایی، رئیس سابق بسیج شهرداری، علیرضا نادعلی، معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج شهرداری، احمد علوی، قائم‌مقام سابق شرکت توسعه فضا‌های فرهنگی شهرداری تهران، نرگس معدنی‌پور، مهدی پیرهادی معاون سابق شهرداری منطقه ۳ و علی‌اصغر قائمی، مدیرعامل سابق سازمان فناوری اطلاعات، از مدیران دوره قالیباف حضور دارند.

با این وجود به نظر می‌رسد که از میان تمام گزینه‌های تحت حمایت قالیباف قرار دارند، محسن پیرهادی، پژمان پشمچی زاده و مازیار حسینی شانس بیشتری برای رسیدن به ساختمان بهشت را خواهند داشت.

چه کسی شهردار تهران می‌شود؟

محسن پیرهادی

البته پیرهادی که بیشترین قرابت را با محمدباقر قالیباف دارد، در حال حاضر عضو هیات رئیسه مجلس یازدهم است. او که طبق گفته رسانه‌ها با حمایت محمدباقر قالیباف به دوره چهارم شورای شهر تهران راه یافت، توانست بار دیگر تحت حمایت او به بهارستان برسد.

پیرهادی که حالا ۴۱ سال سن دارد، همزمان مدیرمسئول روزنامه رسالت است.

با این حال به نظر می‌رسد که او یکی از گزینه‌های جدی قالیباف برای شهرداری تهران است. در این رابطه برخی رسانه‌ها و فعالان سیاسی اصولگرا نیز در طول روز‌های اخیر بر این مسئله تاکید کرده اند.  

چه کسی شهردار تهران می‌شود؟

پژمان پشمچی زاده

او که سابقه معاونت شهرسازی و معماری و همچنین معاونت برنامه ریزی و توسعه شهرداری تهران در دوره قالیباف را در کارنامه دارد، اکنون معاونت نظارت مجلس را به لطف محمدباقر قالیباف به دست آورده است. با این وجود به نظر می‌رسد که پشمچی زاده نیز برای شهردار شدن حمایت قالیباف را خواهد داشت.

چه کسی شهردار تهران می‌شود؟

مازیار حسینی

حسینی که تا میانه سال ۹۸ معاونت زمین و مسکن وزارت راه و شهرسازی را عهده داشت، پیش از آن در دو معاونت عمرانی و حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در دوره قالیباف حضور داشته است. به نوعی او بیشترین سابقه همکاری در سطوح بالا را با محمدباقر قالیباف داشته است؛ بنابراین عجیب نیست که حالا از او به عنوان گزینه جدی شهرداری تهران از او نام ببرند.  
برچسب ها: شهردار
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین
خواندنی‌ها
چگونه یک موسیقیدان به قصاب پراگ تبدیل شد؟
ماجرای خواندنیِ راینهارد هایدریش؛

چگونه یک موسیقیدان به قصاب پراگ تبدیل شد؟

۱۰ روغن شناخته شده علمی برای عفونت‌های سینوسی
چگونه دردهای سینوسی را درمان کنیم؟

۱۰ روغن شناخته شده علمی برای عفونت‌های سینوسی

خواص تره
مزایا و خواص تره

خواص تره