جزئیات واژگونی اتوبوس خبرنگاران در آذربایجان غربی

جزئیات واژگونی اتوبوس خبرنگاران در آذربایجان غربی

رئیس سازمان امدادونجات از اعزام سه تیم به محل وقوع حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران خبر داد و گفت: متاسفانه در جریان این حادثه ۲ تن از خبرنگاران جان خود را از دست دادند.
کد خبر: ۹۵۲۱۵
بازدید : ۱۳۱۶۵
۰۳ تير ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۱
 واژگونی اتوبوس خبرنگاران


مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: اتوبوس حامل خبرنگاران رسانه‌های کشور که دیروز دوم تیرماه برای تهیه گزارش احیای دریاچه ارومیه به منطقه سفر کرده بودند، در نزدیکی نقده واژگون شد.

مهران نظری در خصوص حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران افزود: در این حادثه تعدادی از خبرنگاران مجروح شدند در حال اعزام به محل هستیم تا وضعیت بیماران بررسی شود که اطلاعات تکمیلی اعلام می‌شود.

محل واژگونی اتوبوس خبرنگاران در آذربایجان غربی

باقر بهرامی رییس مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در خصوص این حادثه گفت: در این حادثه ۲۱ نفر مصدوم شد و ۲ نفر جان خود را از دست دادند در حال اعزام به محل حادثه هستیم تا وضعیت بیماران به طور کامل بررسی شود.

وی ادامه داد: مصدوم به مراکز درمانی ارجاع داده شدند. اورژانس، اسامی مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران حوزه محیط زیست را که برای تهیه گزارش از دریاچه ارومیه عزیمت کرده بودند، اعلام کرد.
 
اسامی مصدومین  واژگونی اتوبوس خبرنگاران در آذربایجان غربی

بر اساس اعلام اورژانس اسامی مصدومان به شرح زیر است:

محمدمهدی گوهری
محمد رحیم مقدس
حسن ظهوری
مرتضی محمد صادق
ابراهیم نژادرفیعی
مرتضی محمدزاده
زهرا رفیعی
سهیل فرجی
نیما عبدالله پور
آیسان زرفام
فروغ فکری
رباب باباخان
زهرا کشوری
نگار اکبری
زینب رحیمی
کمال عثمانپور
علی حاجی مرادی
علی شریف زاده
صدرا محقق
آسیه اسحاق
سعید بیداد
 
مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی
مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی خبرنگاران ایسنا و ایرنا که در حادثه واژگونی اتوبوس جان خود را از دست دادند.
 
توئیت ظریف
توییت تسلیت ظریف در پی درگذشت ریحانه یاسینی خبرنگار ایرنا

حال ٤ تا ٦ نفر از مصدومان وخیم است

رئیس سازمان امدادونجات گفت: براساس اعلام اورژانس حال ٤ تا ٦ نفر از مصدومان وخیم گزارش شده و در حال حاضر بالگرد در حال آماده سازی و تحویل بیماران برای انتقال به بیمارستان ارومیه است. گفتنی ست استاندار، مدیرعامل هلال احمر و مدیریت بحران استانداری در محل حادثه حضور دارند.

فرمانده انتظامی نقده گفت: نقص فنی در ترمز اتوبوس علت حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران در نقده بود. سرهنگ پاکدل در خصوص واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران در آذربایجان غربی گفت: در پی کسب خبری مبنی بر واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران در مسیر تونل کانی سیب در شهرستان نقده بلافاصله ماموران پلیس راه و انتظامی شهرستان به محل اعزام شدند.
 
واژگونی اتوبوس خبرنگاران
تصویری از محل سانحه واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران

وی افزود: با حضور سریع ماموران در صحنه تا این لحظه در پی این حادثه ناگوار، ۲ نفر از خبرنگاران فوت و ۲۲ نفر نیز مجروح و توسط عوامل انتظامی و امدادی سریعا به بیمارستان منتقل شدند. سرهنگ پاکدل در پایان تصریح کرد: ماموران علت این حادثه دردناک را نقص فنی در ترمز اتوبوس حامل خبرنگاران عنوان کرده اند.
 
توئیت جواد حیدریان
روایت جواد حیدریان از تصادف اتوبوس خبرنگاران در نقده: در اخرین لحظه راننده خواسته کمربند‌ها را ببندند، اما دیگر دیر شده بود

جزئیاتی از سفر خبرنگاران برای بازدید از پروژه احیای دریاچه ارومیه

سازمان حفاظت محیط زیست در اطلاعیه‌ای ضمن تسلیت مجدد بابت درگذشت دو تن از خبرنگاران ارزشمند محیط زیست کشور، جزئیاتی از سفر خبرنگاران برای بازدید از پروژه‌های احیای دریاچه ارومیه منتشر کرد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، با دعوت ستاد احیای دریاچه ارومیه از صبح امروز تور رسانه‌ای برای بازدید از پروژه‌های عمرانی این ستاد آغاز شد.

در این سفر دو روزه ۲۰خبرنگار از رسانه‌های کشور به همراه ۴ نفر از کارکنان روابط‌عمومی سازمان حفاظت محیط زیست و ۲نفر از کارکنان ستاد احیای دریاچه ارومیه برای بازدید از پروژه‌های احیا دریاچه ارومیه ساعت ۶:۳۰ صبح از فرودگاه مهرآباد تهران به ارومیه سفر کردند.

گروه اعزامی از تهران پس از رسیدن به ارومیه با اتوبوس تهیه شده توسط اداره‌کل محیط زیست استان آذربایجان غربی برای بازدید از تونل زاب در شهرستان پیرانشهر اعزام شدند.

ظهر ادیروز خبرنگاران از طریق لوکوموتیو وارد تونل شدند و پس از بازدید از تونل زاب حوالی ساعت ۶ بعدازظهر برای استراحت و صرف ناهار به محل سد کانی‌سیب مراجعت می‌کنند که متاسفانه اتوبوس حامل خبرنگاران و تیم اعزامی بر اثر نقص فنی واژگون می‌شود.
 

بعد از این حادثه تلخ بلافاصله نیرو‌های امدادی هلال احمر و اورژانس به محل حادثه اعزام می‌شوند و مصدومان را به بیمارستان امام‌خمینی شهرستان نقده اعزام می‌کنند. بر اثر این حادثه متاسفانه دو خبرنگار برجسته حوزه محیط‌زیست خانم‌ها ریحانه یاسینی از خبرگزاری ایرنا و مهشاد کریمی از خبرگزاری ایسنا بر اثر جراحات وارده فوت می‌کنند.

در این حادثه ۱۷ نفر دیگر دچار مصدومیت شدند که ۴ نفر از این مصدومان جهت ادامه مداوا به ارومیه اعزام شدند و ۱۳ نفر دیگر به صورت سرپایی در حال مداوا هستند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه