گوشی عجیب سامسونگ

گوشی عجیب سامسونگ

شرکت سامسونگ برای تلفن هوشمند دارای صفحه نمایش قابل جدا شدن که می‌تواند دور مچ دست بپیچد، حق اختراع ثبت کرده است.
کد خبر: ۹۵۳۶۹
بازدید : ۹۷۸۷
۰۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۰

اخیراً اطلاعاتی از یک ثبت اختراع شرکت سامسونگ، مربوط به سال ۲۰۱۸ منتشر شده است که نشان می‌دهد این غول فناوری کره‌ای برای تلفن هوشمند دارای صفحه نمایش قابل جدا شدن که می‌تواند دور مچ دست بپیچد، حق اختراع ثبت کرده است. در واقع، نمایشگر قابل جدا شدن می‌تواند به عنوان یک صفحه ثانویه‌ای که زمان ها، اعلان‌ها و موارد دیگر را به کاربر نشان می‌دهد، عمل کند، چیزی که ما به طور معمول از ساعت‌های هوشمند انتظار داریم.

طبق اختراع ثبت شده در سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO)، شرکت کره‌ای سامسونگ می‌تواند روی یک تلفن هوشمند منحصر به فرد کار کند که دارای صفحه نمایش قابل جدا شدن باشد. این حق ثبت اختراع که برای اولین بار توسط وبسایت ۹۱mobiles کشف شد، در سال ۲۰۱۸ به ثبت رسیده، اما در اوایل هفته جاری بود که اطلاعات آن به بیرون درز کرد.

تصاویر همراه با ثبت اختراع این دستگاه نشان می‌دهد که قسمت بالای تلفن می‌تواند جدا شود و در اطراف سطوح خمیده مانند مچ دست قرار گرفته تا کاملاً مانند یک باند هوشمند تناسب اندام به نظر برسد. با این حال، گفته می‌شود که این دستگاه فقط روی قسمت بالای دست می‌تواند قرار گیرد، بنابراین به طور کامل بر روی مچ دست محکم نمی‌شود.
 
قسمت جداشونده دارای دو دکمه در کناره سمت چپ است که احتمالاً برای انتخاب یا پیمایش گزینه‌ها است. به نظر می‌رسد این قسمت جدا شونده از طریق بلوتوث به تلفن متصل می‌شود.

تلفن قابل جدا شدن سامسونگ در جلو از طرح مستطیل شکل و جعبه‌ای معمولی برخوردار است. اما آنچه که آن را از سایر گوشی‌ها متمایز می‌کند، که قسمت بالایی دستگاه است. این صفحه نمایشگر می‌تواند محتوایی مانند تاریخ، زمان، اعلان‌های دریافتی از طریق تلفن و موارد دیگر را نشان دهد.
 
برای انتخاب گزینه ها، این نمایشگر احتمالاً از صفحه نمایش لمسی پشتیبانی کند، اما همچنین می‌تواند مستقیماً از طریق تلفن کنترل شود. به گزارش فرارو، این نمایشگر پیچیده باید از طریق آهن ربا یا اتصالات پین به تلفن اصلی متصل شود و مانند قلم الکترونیکی از طریق خود تلفن شارژ شود. توضیحات ثبت اختراع آن را به عنوان «یک طرح تزئینی برای یک دستگاه نمایشگر» توصیف می‌کند، که نشان می‌دهد عملکرد‌های اضافی را نسبت به تلفن‌های هوشمند معمول ارائه می‌دهد.
 
از زمان ثبت این حق اختراع در سال ۲۰۱۸، هیچ مدرکی دال بر اینکه آیا شرکت سامسونگ چنین طرحی را پیگیری کرده یا خواهد کرد و در برهه‌ای از زمان، محصولی تجاری را روانه بازار می‌کند، وجود ندارد.

تصاویر مفهومی گوشی عجیب سامسونگ با نمایشگر قابل جدا شدن

 

منبع: فرارو به نقل از وبسایت فناوری ۹۱mobiles

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
اول مرغ بود یا تخم مرغ؟
پاسخ علمی به یک سوال فلسفی؛

اول مرغ بود یا تخم مرغ؟

تصاویر/ روس‌ها ۱۵۰ سال پیش این شکلی بودند
پُرتره‌های قرن ۱۹ سن پترزبورگ

تصاویر/ روس‌ها ۱۵۰ سال پیش این شکلی بودند